POLITYKA

Mój obóz jest lepszy niż twój

Ja wszystko rozumiem, tę czasem sztuczną pamięć rozumiem, potrzebę świętowania różnych rocznic jak najbardziej rozumiem, jak i to, że niektórych najbardziej kręcą porażki i dramaty, zaś sukcesy to już nie za bardzo. Jednego natomiast nie rozumiem, tej potrzeby robienia przy tej okazji cyrku a bywa, że i pośmiewiska i z rocznicy i z samego siebie. Tych nadąsanie poważnych min i tych pustych teatralnych gestów.

Nie mam nic przeciwko temu, że prezydent łaskawie zahaczył o Auschwitz
w dzień pamięci o jego ofiarach, bo osobiście mam do tego miejsca stosunek z lekka sentymentalny, gdyż niewielka na szczęście część mojej bliższej i dalszej rodziny, swego czasu uleciała tu z dymem w kosmiczną przestrzeń.

Doceniam przeto, że prezydent tu przyjechał, że paręnaście jakże podejrzewam cennych minut swej wyborczej kampanii poświęcił właśnie temu miejscu. Nawet koleżankę Elkę i kolegę Piotrusia zabrał, żeby to widzieli, żeby uczestniczyli i też przeżywali i nie zapomniał rzecz jasna o telewizyjnej ekipie.

Naprawdę ładnie to wyglądało, a jak już szedł po tych torach, no to palce lizać, a ręce wprost same składały się do oklasków. Co za klasa i co za wdzięk!

Być może każdy pokonywany z gracją i oczywiście w zadumie kolejowy podkład, przełoży się za chwilę na jakże cenny głos oddany na pana prezydenta. Nie wiem ile tych podkładów było, nie wiem ile będzie tych głosów, choć szczerze mówiąc nie liczył bym na jakiś cud.

Jedno mnie zaś tylko zastanawia, kto mianowicie w tej kancelarii, rozrysował mu układ tych torów – nie wiem, na kartce, na podłodze, gdziekolwiek – na tyle jasno i precyzyjnie, żeby potem przypadkiem nie pomylił bocznic, albo nie potknął się o własne ego. 🕷

5 komentarzy dotyczących “Mój obóz jest lepszy niż twój

 1. ereglo

  A zauważyłeś ten uśmiech, nie schodzący z warg Dudy, kiedy przemawiał? Ja wiem, że taki nieustający kretyński uśmieszek to poniekąd znak firmowy naszego (a właściwie – kaczego) długopisa, ale tak sobie pomyślałem, że może to taka gospodarska wizyta, żeby sprawdzić, czy obiekt w razie czego nada się jeszcze do ponownego użytku (na razie głównie dla LGTB, a potem się zobaczy), bo przecież Bereza za granicą. No i inspekcja wypadła pomyślnie – stąd ten uśmiech.

  Polubienie

 2. w.i.e.s.i.e.k

  Jak lazł po tych torach to powiadałem sobie „Boże jeśli istnieje, jaka taka sprawiedliwość” to ten Duda po pierwszych 3 krokach powinien się potknąć i paść na mordę ‚o złamaniu nogi już nie myślałem.
  A wszystko za to co wykrzyczał o LGBT na swoim poprzednim spotkaniu wyborczym.
  Polazł, złożył kwiaty nie bacząc na to
  ” Jeśli seksuolodzy mają rację, szacu­jąc na cztery procent odsetek osób skłonnych w populacji europejskiej do homoseksualnej miło­ści, to znaczyłoby, że wśród zarejestrowanych mniej więcej 400 000 więźniów KL Auschwitz, mo­gło być około 16 000 gejów i lesbijek – opisuje historyk Joachim Neander.”
  No tak ale to wykształciuch Neander.
  Tutejszy kretyn z miejscowa idiotka nawet nie zdaje sobie z tego sprawy I gdybyś spytał ich jakie „winkle” nosili oni na pasiakach nie da ci odpowiedzi.
  Tutejszy kretyn i miejscowa kretynka wie że „o tym samym i tak samo kazał mój proboszcz Walenty” czyli Duda swój chłop i na niego „złożę X” w wyborach

  Polubienie

 3. berlin342

  Jak ten pisowski dlugopis,smie wchodzic do obozu kocentracyjnego,i beszczescic spokoj i czsc moich siostr i braci Zydow i Polakow.To miejsce martyrologi powinno byc zabronione dla ludzi jak on ktorzy kpia sobie z demokracji, prawdy, przstrzegania konstytucji.Precz od obozu w Oswiecimju i innych obozow zaglady ludzi z prawicy.

  Polubienie

 4. vannelle

  Tymi torami zwożono ludzi LGBT do zagazowania i spalenia.

  Polubienie

 5. Alex R.

  Dziwne, że ekipa D.nie zadbała o ”ostry cień mgły” Z niej by się wyłonił ten, co pamięta i najmocniej przeżywa.
  Żałuje jednak tylko tych bez ”obciążeń” LGBT? Wolałabym jego i wielu innych nie widzieć w blasku kamery. W żadną rocznicę. Szczególnie w takim miejscu.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: