EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Włodzimierz Czarzasty

Włodzimierz Czarzasty – polityk, absolwent studiów na kierunku stosunki międzynarodowe na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Były przewodniczący Stowarzyszenia „Ordynacka” i członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Od roku 2016 przewodniczący SLD.

„…państwo daje kościołowi dwie rzeczy: niewyobrażalną kasę i bezkarność wobec mafii pedofilskiej i tego, co się dzieje wśród kleru. W zamian za to kler daje PiS-owi głosy na kazaniach. To jest układ, który będzie trwał do czasu, gdy PiS będzie rządził. To układ nierozerwalny. Tego się nie da rozerwać. Trzeba to pogonić, gdy będzie inny układ w parlamencie (…) Wywalimy w powietrze fundusz kościelny. Kościół nie płaci cła, ma zryczałtowane podatki. Tłuste chłopy, obiboki płacą podatki na tym poziomie. Religia w szkołach, brak kas fiskalnych, zarządzanie cmentarzami… to wszystko przed nami i cieszę się, że mam to przed sobą.”

5 komentarzy dotyczących “POWIEDZIELI: Włodzimierz Czarzasty

 1. sugadaddy

  No, no, a kto jak nie SLD wywindowało kościół na piedestał? Jestem pewny, że gdyby Czarzasty rządził, to nic by się nie zmieniło – wszyscy oni z jednej matki; za komuny kościół miał się jak pączek w maśle i tak będzie u nas po wsze czasy.

  Polubienie

 2. ereglo

  Do: sugaddy
  Zapomniałeś jeszcze, ze to właśnie eseldowski prezydent Kwaśniewski ratyfikował konkordat oddający nas w pacht Watykanowi,

  Polubione przez 1 osoba

  • Julian Kudzia

   Proszę pamiętać,że wtedy kiedy rządziła „komuna”,papieżem był polak i wtedy nie sposób było,w myśl poprawności politycznej,czegokolwiek KK odmówić,a ten bezczelnie tę sytuację wykorzystywał!!!

   Polubienie

 3. Towarzysz dialektyk przekomarza się z towarzyszami transsubstancjalistami w duchu ewangelicznym ubogacającym polską lewicę chrześcijańską od 31 lat. Wie dobrze jak nikt inny, że nic tak nie łączy proletariuszy jak solidny fundament urojeniowy.

  Polubienie

 4. Końkordat został podpisany przez obalony rząd świetobliwej Suchockiej. Został ratyfikowany przez sejm opanowany przez AWS i UW . Nie należy umniejszać zasług Balcerowicza i Geremka w pobożnym dziele tworzenia z Polski katolickiej wersji Iranu.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: