EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Kazik Staszewski

Kazik Staszewski – muzyk, wokalista, saksofonista, autor tekstów, kompozytor. Założyciel i lider zespołów Kult, Kazik na Żywo, El Dupa, Zuch Kazik. Jedna z najważniejszych postaci polskiej muzyki ostatnich 30 lat. Rocznik 1963.

„…słyszałem, że byłem częścią planu, który miał wyprowadzić z Trójki ludzi, by stworzyli nowe radio. Teoriom spiskowym sprzyja to, że na dobrą sprawę nikt nic nie wie. Mam wśród znajomych bardzo wielu lekarzy, pytam ich o opinię i każdy ma inną teorię. Ja, chociaż jestem ignorantem, też pozwolę sobie mieć swoją. Sądzę, że spotkaliśmy się z dosyć niegroźną odmianą wirusa, która ma to do siebie, że się bardzo szybko rozprzestrzenia. Zbiegło się to w czasie z rozwojem technologii służących inwigilacji, więc system polityczny – jak to się kiedyś mówiło: Babilon – postanowił je przetestować. Przy okazji sprawdza, jak karni będą ludzie wobec zagrożenia bezpieczeństwa, czy będą reagować na tę grabież ich wolności. To sytuacja globalna, nie tylko polska. Podobną sytuację mieliśmy po zburzeniu wież w Nowym Jorku. Amerykanie zgodzili się na Patriot Act, a w nim ograniczenia wolności, które jeszcze parę tygodni wcześniej wydawały się niewyobrażalne. Kiedy stoimy na lotniskach w kolejkach do kontroli bezpieczeństwa, Janek Grudziński z Kultu zawsze mówi: „Oto mamy zwycięstwo Al-Kaidy!”. W przypadku tego wirusa jest podobnie. Okazało się, że ludzie się boją i w imię bezpieczeństwa godzą się na kolejne formy kontroli, inwigilacji i gromadzenia informacji na ich temat. Tak to sobie wymyśliłem, ale ponieważ sytuacja jest dziewicza, nie wykluczam, że mogę się bardzo grubo mylić”.

3 komentarze dotyczące “POWIEDZIELI: Kazik Staszewski

 1. Ja tu widzę spisek Wallenrodów. Jeden Wallenrod w Trójce wylansował przebój Kazika. Wallenrod Dworczyk zorganizował konferencję prasową, aby spopularyzować plakat o przekrętach Szumowskich. Wallenrodzi Duda i Morawiecki zaprosili dziennikarzy, aby pokazać jak straszliwie rząd PiSu zdewastował Mierzeję Wiślaną.

  Polubienie

 2. W wywiadzie dla POLITYKI ( ostatniej) Kazik powiedział :
  „…,że Lech Kaczyński był najlepszym prezydentem, a swoim działaniem na terenie Gruzji otarł się o wielkość . ” Zapewne Kazik miał na myśli chęć zostania kamikadze przez LK. Co nie udało się w Gruzji udało się w Smoleńsku.

  Polubienie

 3. Tazik nie jest w stanie stolerować żadnej formy grabieży. Trudno się dziwić. Wszyscy nadużywają konsensusu analanego Tazika. Począwszy od piratów tfurczości szansonistycznej, poprzez urągający wolności osobistej Debilon a skończywszy na jaczejce pizdowskiej manipulującej listą „szlagierów”.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: