POLITYKA

Dali przykład Bośniacy

Zły i niepokojący przykład nadszedł w weekend z Bośni i Hercegowiny. Premier tamtejszej federacji został właśnie aresztowany, bo sprowadził przez firmę znajomego respiratory bez atestu.

W sumie zatrzymano trzy osoby, bo poza premierem Novaliciem, do pierdla trafili także kolega biznesmen Hodzic, przy okazji również prezenter telewizyjny, oraz szef służby Ochrony Cywilnej Solak.

Wedle informacji Radia Wolna Europa (tak, ta stacja nadal żyje i czyni przymiarki, żeby powrócić do Polski), są mocne przesłanki ku temu, by panom zarzucić robienie lewych interesów na pandemii, w tym pranie brudnych pieniędzy, fałszowanie dokumentów i nadużycie stanowiska.

Poszło zaś o to, że sto respiratorów do kraju sprowadzała zupełnie nieznana firma, zajmująca się… przetwórstwem owocowym, bez licencji na import sprzętu medycznego. Mimo tego firma zarobiła na lewych respiratorach ponad 5 milionów euro.

Pewnie się zastanawiacie, że brzmi to jakoś tak znajomo? No ależ oczywiście, że brzmi bardzo znajomo.

W kraju o którym teraz myślę, co prawda premier nie jest jeszcze zamieszany w robienie lewych biznesów na koronawirusie, ale co niektórzy ministrowie jego rządu, to już jak najbardziej. I to na skalę chyba dużo większą niż w tej Bośni. Co rusz wychodzą grube sprawy a to pewnie tylko wierzchołek góry lodowej. Właśnie się okazało, że te maseczki od górala to nie wszystko, bo żona owego górala sprzedała na dniach ministerstwu zdrowia 3500 tysiąca przyłbic za 170 tysięcy złotych. Pikanterii temu biznesowi nadaje fakt, że tego samego dnia kupiła te przyłbice od… straganiarza pod Gubałówka za mniej więcej 50 tysi. Uczcie się Bośniacy od nas, zapraszamy na bezpłatne korepetycje.

A co do podobieństw… To patrzcie, u nich facet od dżemów, u nas instruktor od nart (plus jego żona), w nich premier u nas minister, u nich jakiś facet od ochrony, u nas wysoki urzędnik ministerstwa a i pewnie w tle jakiś inny od rezerw państwowych. Wypisz wymaluj Bałkany nad Wisłą. Różnica: tam siedzą, tu nadal rządzą i pokazują nam faka.

Nadrobimy te wizerunkową szkodę, posadzimy? Nie sądzę, a przynajmniej nie sądzę, żeby zrobiła to aktualnie łupiąca nas władza. Trzeba poczekać, bo jak mówią starzy ludzie, co się odwlecze to nie uciecze. Kiedyś pewnie i do nich zapuka policja, czy co tam po niej zostanie.

A’propos policji… No to pilnie przyglądał bym się temu co dzieje się teraz w Ameryce i wyciągał wnioski. Prewencyjnie zalecam na początek zmianę podejścia do tzw. społeczeństwa. 🕷

2 komentarze dotyczące “Dali przykład Bośniacy

  1. Grzegory

    Co tu komentować. Wystarczy czekać na sprawiedliwość

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: