EXTRASY okruchy życia

Mój wiec jest lepszy niż twój

Dziś ZOMO znów w akcji. Na ulicach Warszawy urządza sobie łapankę, co zapewne starszym warszawiakom źle się kojarzy.

Bo oni doskonale pamiętają czasy, kiedy w tym samym mniej więcej stylu i z równą zaciekłością, choć bywało że mniej brutalnie, na ulicach Warszawy ludzi wyłapywali Niemcy (specjalizowała się w tym pewna formacja, której póki co nie chce zrównywać z policją. Na razie). A potem już na dwoje babka wróżyła: albo do Rzeszy na roboty, albo do obozu. Nie wiem gdzie dziś wywożą zatrzymanych, ale obawiam się, że nie na obiad do Sowy.

No taka mnie generalnie refleksja naszła, jak sobie rozmawiałem z moją 92-letnią sąsiadką, która wiele pamięta i snuje analogie widząc to co widzi.
Powstrzymując się od dalszych inwektyw, jedno wszak jest pewne, że mój wiec jest lepszy niż twój‼!

Bo jakoś nie widziałem zomowców:

a/ w czasie choćby spędu urodzinowego w Wadowicach, zupełnie spontanicznego, ale przecież niedozwolonego. Czy posypały się mandaty, czy wiwatujących na cześć Karola i głośno modlących się wyłapywano, rzucano na bruk, hurtowo spisywano, czy ciągnięto po bruku do suk? Nie, bo, mój wiec jest lepszy niż twój;

b/ w czasie spędu Dudy w Maciejowicach, tego sprzed paru godzin, też zomowców ani na lekarstwo. Brak wymuszania zakazu gromadzenia się, brak szykan… Już nie mówię żeby wszystkich wiwatujących spisywali, ale przynajmniej organizatora tego nielegalnego spędu, dla przykładu powinni powalić na glebę i wniosek do sądu wysłać. Przecież to potrafią, ale jednak nie, nic się nie stało, bo mój więc jest lepszy niż twój. 🕷

6 komentarzy dotyczących “Mój wiec jest lepszy niż twój

 1. ks. Zalewski

  Skandaliczny tekst. Jak można zestawiać burdy na ulicach Warszawy ze świętym miastem Wadowice i modlitwą pielgrzymów przed domem świętego papieża. To obraza naszych katolickich uczuć. Mam nadzieję że odpowie pan kiedyś przed Bogiem za swoje ciężkie grzechy.

  Polubienie

  • Dziękuję za poświęconą mi uwagę i zapraszam częściej. Poza tym można przeczytać parę innych tu tekstów, bo przy takim podejściu do życia wkurw masz waść gwarantowany 🙂

   Polubione przez 2 ludzi

  • Święte miasto Wadowice. Widzę, że świętych miast są tysiące, bo świętych są tysiące, a każdy gdzieś się urodził.

   Polubienie

  • Moje katolickie uczucia obrazaja swietsi od swietych, rowniejsi od rownych, bolejacy lepiej, ci, co „blizniego swego jak siebie samego” uznaja tylko jednostronnie… Ale prawdopodobnie moje katolickie uczucia sa po prostu gorszej jakosci, wiec poprzestane na zwyklym zdrowym rozsadku.
   A te ufnosc, nadzieja i milosierne zyczenie, ze ktos zostanie ukarany i to porzadnie, bo ja tak uwazam, wiec pewnie Bog tak samo mysli, w koncu jest na nasze podobienstwo, bo przeciez nie odwrotnie.

   Czasem wkurzasz mnie Revelstein, gdy wydaje mi sie, ze prowokujesz dla samego prowokowania, ale to nic w porownaniu do tego, jak wkurza „swiete” oburzenie najprawdziwszych i jedynie slusznych!

   Polubienie

 2. w.i.e.s.i.e.k

  Jaja sobie robi ten ks!
  Jesli on, to on, to przypominam jego nieustająca mowę nienawiści w stosunku do Ukraińców morderców z Wołynia.
  Rozumiem to zastosowane do sprawców, ale 80 lat po wojnie, gdy nimi już zajęły sie robaki, albo jak ks sądzi „smażą się w piekle” ,czas chyba najwyższy, iść w ślady biskupowi co to w stosunku do Niemców/a lata od wojny wtedy nie były tak odlegle/ powiedzieli „przebaczamy i prosimy o przebaczenie” bo w stosunku do nich tez nie jesteśmy bez winy.
  Powiedzieć, to w imię lepszej Europy, by zatrute ziarna pamięci nie mąciły w głowach potomnych, dzieci i wnuków.Kto to na bogów ma zrobić jeśli „miłosierny i miłujący bliźnich ksiadz”/próbowałem to mu wytłumaczyć na jego blogu,to mnie zablokował/
  Bo nic do niego nie dociera !!
  Nawet mu nie odpisze
  „Mam nadzieję że odpowie pan kiedyś przed Bogiem za swoje ciężkie grzechy.”
  Bo on funkcjonariusz pana B nic nie zrozumiał z jego nauki I gdyby go nawet dopuszczono przed Jego oblicze nic nie miałby na swoje usprawiedliwienie !
  Głupota a za nią nienawiść nie sa „okolicznością łagodzącą”
  Moze tylko uslyszec „kazałem ci miłować nawet „nieprzyjacioly swoje” a ty przez cale życie co robiłeś” Miłowałeś ?Czy jątrzyłeś rozliczając?
  Po czynach cie poznaliśmy! Idz precz!

  Polubienie

  • Nie sadze zeby to o niego chodzilo. Tamten jest Isakowicz Zaleski a ten po prostu Zalewski Pomijajac fakt raczej oczywisty ze to taka ksywka po prostu jest najpewniej

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: