EXTRASY okruchy życia

Urodziny w potokach wazeliny

Bombardowanie urodzinową bombą wojtyłową było wczoraj zmasowane a kaliber argumentów najcięższy z możliwych. Ziemia się wprost trzęsła od wybuchów pamięci.

Nie było w naszej historii Polaka tak wielkiego, tak wybitnego, tak mądrego, tak zdolnego, tak utalentowanego artystycznie, wybitnego pisarza, aktora i poety, oratora, filozofa, zapalonego globtrotera, kochającego ludzi wszystkich jak leci, a dzieci to już zwłaszcza…. No po prostu człowieka format kosmiczny, międzygalaktyczny, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Jak Polska wyśle kiedyś w kosmos swoją pierwszą rakietę, to bez dwóch zdań będzie ona nosiła imię Jan Paweł II.

W akcji tego zmasowanego bombardowania udział brały przede wszystkim tak zwane media publiczne (plus jedno zdewociałe koniunkturalnie medium prywatne), a ilość wylanej wazeliny przekroczyła roczne możliwości produkcyjne polskiego przemysłu farmaceutycznego. Potrzebny był ponoć interwencyjny jej zakup w Chinach. Nawet redaktor Strzyczkowski w TrChujce, zdaje się leżał w studiu krzyżem i bez przerwy nawilżał, żeby było lżej, z poślizgiem i bez oporu.

Korzystając z okazji prostuję też oczywistą dezinformację a nawet kłamstwo…

Otóż jakiś mamrotek, kto wie czy to nie osobiście pan Staszek, tak ten Staszek… (jechałem samochodem i nie od początku słuchałem), stwierdził, iż – swobodny cytat – „w każdym Polskim domu znajduje się jakaś pamiątka po Janie Pawle Drugim” (resztę bredzenia pomijam).

Otóż to oczywista nadinterpretacja. Bo chociażby w moim domu nie ma niczego takiego, nie zaśmiecam prywatnej przestrzeni byle czym, gadżety dobieram z rozwagą. No i założyć jestem się w stanie, że jest cała masa polskich domów (acz często budowanych przez niemieckie firmy), gdzie jakiejkolwiek pamiątki po Karolingu Wadowickim nie uświadczysz. Więc drogi Staszku proszę o nie wciskanie ciemnoty. No, to tak dla porządku i dla odnotowania ważnej dla niektórych rocznicy.

BTW… pomyślcie może o miesięcznicach, bo ta ostatnio modna jakby się już trochę wypaliła. 🕷

9 komentarzy dotyczących “Urodziny w potokach wazeliny

 1. Zenek Martyniuk to lubi

  Wyjątkowo zwięzła i najcelniejsza recenzja jaką dziś czytałem 🙂

  Polubienie

 2. Krzycho45

  Mamy postęp,ale tylko w języku,w publicznych dyskusjach,w mentalności jest gorzej,niż było. Dużo bigosu narobił Karol Wojtyła, rzesze młodych uwierzyły w jego wyjątkowość. Polak na tronie piotrowym. Skoro nasz Papież jest wyjątkowy,to i my tacy jesteśmy.

  Polubienie

 3. Piootr

  Szanowny Redaktorze. „Polski dom” wg pewnych definicji to ten „w którym jest jakaś pamiątka (…)”. Tym samym dom Redaktora polski nie jest.

  Polubienie

 4. „Jak Polska wyśle kiedyś w kosmos swoją pierwszą rakietę, to bez dwóch zdań będzie ona nosiła imię Jan Paweł II.” Pierdolisz. Nim Mateusz uwinie się z budową kosmodromu, stocznia gdańska imienia św. Józefa Cieśli zwoduje pierwszy polski lotniskowiec tegoż imienia.

  Polubienie

 5. Pingback: Urodziny w potokach wazeliny — TABLOID ONLINE – komp13

 6. !

  Polubienie

 7. Jestem święcie przekonany, że po zakończeniu epidemii cała Polska będzie na kolanach dziękować nieświętemu JP II za „cudowne ocalenie” , a do Torunia popłyną miliony jako podziękowanie za wstawiennictwo .

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: