EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Frédéric Martel

Frédéric Martel – francuski prawnik, politolog, filozof i socjolog, a także dziennikarz. Autor książek tłumaczonych na wiele języków świata. W 2019 wydał książkę reportażową pt. „Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie”.

„Jan Paweł II przez długie lata przed śmiercią chorował i prawdopodobnie nie był o wszystkim informowany przez swoich najbliższych współpracowników: kardynałów Angela Sodano i Stanisława Dziwisza, ale oni wiedzieli o wszystkich przypadkach pedofilii, które były zamiatane pod dywan. To wiedza powszechna w Argentynie, Chile, Meksyku, Kolumbii i Stanach Zjednoczonych. Napisano na ten temat setki artykułów i wiele książek, sam wspominam o tym wielokrotnie. Może w Polsce się o tym nie mówi, ale tak po prostu było. Możliwe, że pewnego dnia najbliżsi współpracownicy polskiego papieża poniosą za to odpowiedzialność, a sam Jan Paweł II zostanie zdekanonizowany”.

1 komentarz dotyczący “POWIEDZIELI: Frédéric Martel

  1. mogliby go zdekanonizować, nie ma nic przeciwko temu, chociaż z drugiej strony historia zna większych skurwieli, którzy nadal są świętymi, więc Karol musi grzecznie czekać w kolejce

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: