konfrontacyjne SZUM&POCHODNE

Orlen watykański

A to ci historia. Prezes Orlenu Obajtek, aczkolwiek słowo „prezes” nie chce mi w tym przypadku przejść przez gardło, bo przecież wiadomo, że prezes jest tylko jeden, otóż ten prezesunio Obajtek, pochwalił się czymś oto takim:

„735 tys. masek, 34 tys. litrów płynów do dezynfekcji @PKN_ORLEN i 10 tys. kombinezonów dotarło już do Watykanu, gdzie zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Dziękujemy @prezydentpl @AndrzejDuda za dobrą współpracę i duże wsparcie w sprawnym przeprowadzeniu akcji pomocowej”

Na wszelki wypadek przeczytałem sobie raz jeszcze i powiem wam, że czegoś tu kurwa nie rozumiem. Wiem, że ci w Watykanie są bardzo biedni, zaniedbani i żeby przeżyć, to po rzymskich śmietnikach szukają suchych skórek od chleba, ale żeby połaszczyć się na trochę maseczek (prawdopodobnie tych chińskich bez certyfikatu), oraz rozwodniony spirytus, to mi się już w głowie nie mieści. Przecież oni są święci za życia, żaden wirus ich nie ima.

A poważniej mówić, zasponsorować Watykan w ten sposób, to jakby podarować Jeffowi Bezosowi milion złotych bezzwrotnej pożyczki na zwalczanie skutków pandemii. No taki gest mamy! Humanitarny bardzo!

Tak moi mili, nie ma żadnych wątpliwości, u nas chuj, kiła i mogiła a te skurwysyny sponsorują jak gdyby nigdy nic Watykan.

Ja przepraszam za może głupie pytanie, ale ilu to biednych i bezdomnych jest w tym całym Watykanie? I czy określenie „najbardziej potrzebujący” w odniesieniu do mieszkańców Watykanu nie jest aby zbyt ekstrawaganckie? Jak po łebkach sprawdziłem, to mieszka tam na stałe coś około 900 głów, a pracuje plus minus 3 tysiące. Więc na chuj im te 700 tysięcy maseczek ponad 30 tysięcy litrów płynu, którego w Polsce raczej nie uświadczysz?

Ja wiem, że to pewnie niekoniecznie dla nich, wzięli tylko dlatego, że chcą pomagać tym naprawdę potrzebującym, no ale przepraszam, czy nie stać ich na zakup tego za swoje, za biedni są, muszą z tacą żebrać? A nawet jeśli to solowa akcja tego naszego, to tamte powinny mieć trochę godności i powiedzieć: „Sorry Daniel, swój chłop jesteś, wzorowy katolik, doceniamy kolego twój gest, ale nas stać na wiele a wam nie wszystko tam w tej Polsce styka, pomyślcie o swoich biednych”. Powinni tak powiedzieć, ale nigdy nie powiedzą, bo są nauczeni od wieków tylko brać, kraść, zagarniać, kumulować. Oni będą pomagać, ale tylko pod warunkiem, że ktoś to sfinansuje.

Zaś ten Obajtek to honorowy chłop, nie mówiąc o albo klęczącym albo krzyżem leżącym Dudzie, więc zapewnił te watykańską dziadownię, że u nas to już po zawodach, po pandemii, premier to ogłosił i otworzył kościoły, więc bierzcie chłopaki jak dajemy, bo inaczej damy to na przemiał. No i oni w tej sytuacji wzięli. Spodziewam się, że w przyszłym tygodni przekażemy tym z Watykanu, kilkaset respiratorów, no bo u nas zupełnie są niepotrzebne i po przyszpitalnych śmietnikach się walają. Polska to jednak stan umysłu. 🕷

17 komentarzy dotyczących “Orlen watykański

 1. sugadaddy

  Od początku tzw. wolnej Polski, wszyscy ci wolnościowcy, robili wszystko, by uczynić z kościoła siłę przewodnią narodu; to i teraz mamy.

  Polubienie

 2. Anonim

  Z dwa miliardy jeszcze powinni dorzucić

  Polubienie

 3. Newmayer

  Aż musiałem napisać. Jest Pan nie doinformowany. Ta pomoc która została wysłana do Watykanu zostanie przekazana przez Watykan dla potrzebujących ogólnie, na całym świecie. Rozwodniony spirytus którym Pan nazywa środek wirusobójczy jaki produkuje Orlen to kpina z Pana storny. Jest to certyfikowany wyrób medyczny. Jak ma ma Pan takie rzeczy pisać to lepiej siedzieć cicho. Albo samemu się wziąć za pomoc potrzebującym.

  Polubienie

  • Asystentka Revelsteina

   Dziękujemy za głos w dyskusji tyle ze to nie jest gazeta tylko prywatny blog wiec możemy pisać w tonie jaki uważamy za stosowny i wyciągać wnioski które uważamy za właściwe. Zreszta w opisie bloga ostrzegamy uczciwie ze ulegamy pokusie manipulowania informacjami acz gdzie nam tam do TVP. Staramy się jednak żeby im dorównać.

   Polubione przez 1 osoba

  • Anonim

   Ten blog od zawsze jest jedną wielką kpiną ze wszystkiego wiec skąd to zaskoczenie?

   Polubienie

  • Zapytam tylko – przez kogo ten produkt jest certyfikowany?!

   Polubienie

  • Anonim

   @pytam: jak to przez kogo? Przez Obajtka osobiście

   Polubienie

 4. Pracownik

  Szkoda że pracowników stacji się tak nie docenia a ludzie się narażają żeby się tym syfem nie zarazić więc Pan prezes obajtek dał po 150 zł do ręki.. Śmiech na sali nie wiem czy się śmiać czy płakać, gdzie w biedronkach czy lidlach ludzie dostali po 500 zł Wstyd Panie Prezesie

  Polubienie

  • Anonim

   Ale w zamian masz przecież satysfakcję ze pracujesz w najlepszej czytopolskiej firmie. To ważniejsze od pieniędzy. Cieszysz się prawda?

   Polubienie

  • Mr. RoKo na czerwono brudzi

   To chyba twój prowadzący robi was w CH*ja, my dostaliśmy po 400zł tak jak było przydzielone hahaha

   Polubienie

 5. To wiem już dlaczego dywidenda została zmniejszona z 3 zł na 1 zł za akcję i durny myślałem, że to na Kubicę.

  Polubienie

 6. ka-mi-la789

  Świętopietrze po nowenu.

  Polubienie

 7. Pracownik

  Tak oczywiście skaczę z radości bo mam pracę i satysfakcję. Jestem po prostu w niebo wzięty bo pracuję w polskiej firmie, chciał bym zaznaczyć że pracownicy stacji paliw świadczą tylko usługi dla Orlenu tzn… Jest Pewien Pan /Pani który/a prowadzi działalność gospodarczą i zatrudnia ludzi. Owy Pan /i tak zwany prowadzący narzuca targety które trzeba wyrabiać, więc trzeba wciskać klientom a to płyn do spryskiwacza to czy kanapkę pracownik na podjeździe tą ich słynną vervę bo jak się planu nie wyrobi to po premii. Użeranie się z klientami a to źle spojrzysz to źle nie powiesz o promocji to kara Więc trzeba być cichutko bo można szybciutko tą pracę stracić bo w tych czasach liczy się klient a nie pracownik klient może napluć Ci w twarz wyzwać ale ty pracujesz na orlenie i musisz być uśmiechnięty… No tak orlen jest spółką skarbu państwa w okresie świąt Bożego Narodzenia od prowadzącego stację może coś dostaniesz jakiś mały upominek no ale z Orlenu to zapomnij człowieku ze co kolwiek dostaniesz, no ale panie czy panowie w biurach to dostają nie małą kasę.. Co najbardziej boli a to że człowiek tyra za miskę ryżu za nędzne 2.5 tyś miesięcznie gdzie ma na utrzymaniu dom dzieci żonę itd. Ludzie to sobie myślą że jak pracujesz na orlenie to masz wszystko za darmo kartę paliwową kartę multisport prawda jest taka że jeśli chcesz coś zjeść to musisz pracowniku sobie za to zapłacić przecież cię stać pracujesz na orlenie. Oczywiście ktoś powie jak ci się nie podoba praca to zmień ją na lepszą i tu nie chodzi że nie chce tylko nie mogę a to z pewnych przyczyn. Ja bym tak bardzo chciał/a żeby to przeczytał Pan Prezes. Kochany Panie Prezesie pomyśl czasem o pracownikach doceń ich zaangażowanie i ile serca wkładamy w tą ciężką pracę narażamy się w dobie koronawirusa mamy żony mężów dzieci i rodziny.

  Polubienie

  • Kochany prezes myśli tylko o sobie. No i o Polsce myśli rzecz jasna, bo jakże by inaczej…

   Polubienie

  • Anonim

   To prawda co piszesz. Praca na Orlenie… bo chodzisz w białej koszuli i sprzedajesz to paliwo. Jak płynu nie było to pytali kiedy będzie A teraz jak każdy ma to szef stacji każe WCISKAĆ bo on premii nie dostanie od mesengera. Złodzieje i banda oszustów. A te 2500 które zarabiasz to ok ja nie mam nawet 2200. A jak się upomnisz że za mało to prowadzący mówi że ma pulę kasy którą musi podzielić na pracowników. To i tak może jest ale najpierw większą pulę bierze sobie.

   Polubienie

 8. Zadowolony

  Zajebiście napisane.
  A miło się czytalo.:)
  Pozdrawiam autora.

  Polubione przez 1 osoba

 9. Te dary przekazał Orlenowi bezdomny koczujący nieopodal na ul Senatorskiej w Wawie. Przekazał i umarł :)))

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: