EXTRASY konfrontacyjne okruchy życia

Dlaczego jestem chujem? Bo jestem z PiSu

Zapewne wiecie, że Bogdan Zieliński 🔝 starosta z Wysokiego Mazowieckiego w województwie – to znamienne – podlaskim, chce aby oznaczać domy ludzi zarażonych koronawirusem. Mówi, że nie chodzi tu o piętnowanie, chodzi o wiedzę. O swoim pomyśle poinformował już wojewodę podlaskiego, i teraz czeka, kiedy rząd wprowadzi taką zasadę.

Pomysł pana starosty Zielińskiego (tak, z PiS, żebyście nie musieli szukać) nie jest ani szczególnie zaskakujący, ani tym bardziej nowy. Jest doskonale znany, zwłaszcza na Podlasiu.

Przecież to region, gdzie znakowanie ludzi w taki czy inny sposób, a potem eliminowanie wszystkich tych Innych, Obcych i Onych, ma swą długą historię i pieczołowicie pielęgnowaną tradycję. Zatłuc łopatą, spalić w stodole, zrabować dobytek – nie ma problemu, pokażcie palcem, my to załatwimy, tak nam dopomóż bóg, amen! Gej, żyd, chory na AIDS albo na grypę – dla nas to żadna różnica. Więc nic dziwnego, że właśnie tu nastąpiła jego mimo wszystko dość zaskakująca reaktywacja.

Jeśli teraz rząd uzna inicjatywę pana Zielińskiego za godną uwagi, a znając ten rząd i jego resentymenty, nie byłby tym zdziwiony, no to Polska być może wróci na swe dawne, wydawało się nieco zapomniane, ale z rozrzewnieniem jednak wspominane tory.

Nie wiem, czy w projekcie Zielińskiego to jest, czy też nie, ale wszystkim zarażonym koronawirusem na wszelki wypadek na ramieniu tatuowałbym też numery, bo gdyby się wymknęli z domu (oznaczonego np. jakąś gwiazdą, to i tradycyjne i zawsze modne), albo z tej stodoły co niby w niej na kwarantannie siedzą, to potem łatwiej będzie ich potem odnaleźć.

No i to cięgle aktualny choć już dawno rozwiązany dylemat. Dlaczego jestem chujem? Bo jestem z PiSu! ✡︎

7 komentarzy dotyczących “Dlaczego jestem chujem? Bo jestem z PiSu

 1. w.i.e.s.i.e.k

  Genialne !!
  Wszak tradycja narodowa głosi
  „Wiedza sąsiedzi na czym kto siedzi”lub”Wiedza sąsiedzi za co kto siedzi” itd
  Teraz gdy razem z oddanym głosem sam poświadczysz własnoręcznie upewniwszy to wpisanym PESEL kto i jak na kogo głosował, wreszcie będzie wiadomo kto „pierwszy sort” a kto „drugi”
  No i oczywistą oczywistością wtedy będzie ze do tych „pierwszego”sortu przyjedzie szybciej pogotowie straż pożarna czy inne pomocy.nawet Policja do drzwi zapuka o jako takiej przyzwoitej porze.
  By wezwać pomoc wystarczy podać nr budynku,mieszkania o „kod oznaczenia”by każdy dyspozytor wiedział co jak i jak szybko przysyłać pomoc Bo tam np cierpi prawdziwy patriota.
  Albo takie awarie Po co hołocie woda czy prąd Gdy patrioci czekają.
  Jeszcze tylko środki komunikacji zaopatrzyć w dla kazdego zrozumiane piktogramy zamiast tam jakiegoś Nur fir…patrioci.Nie może być aby prawdziwi patrioci tłoczyli się i zarażali od tych gorszego sortu
  Słuszne to i zbawienne gdy jeszcze wydziela ławki w świątyniach.
  Kwestia tylko forma gwiazdy-już były, krzyże -tez pozostają +.I tu można stopniować w ich ilości 4 ++++ wiadomo ktoś ważny. a 5 +++++ Takiemu to nawet całodobowa ochrona policyjna się należy.No i zamieszkanie w wydzielonej ulicy.
  Co do koloru oznaczeń trzeba zrobić referendum,wśród swoich.
  Jestem za

  Polubienie

 2. R.A.Z.A

  Tytuł absolutnie w punkt!!!

  Polubienie

 3. ka-mi-la789

  A dlaczego jestem w Pisie? Bo jestem chujem. W ten sposób mamy pełny obraz związków przyczynowo-skutkowych.

  Polubione przez 1 osoba

  • Absolutnie nie! Gdyby był tym, co mówicie, miałby własne zdanie (możliwe, że ch…owe). On jest skończoną pipą, bez własnej osobowości, bez charakteru, bez wyobraźni, która potrafi tylko powtarzać to, co podpowie jej pewna skończona niedojda życiowa, zwana prezesem.

   Polubienie

  • Drogi autorze, proszę, usuń czkawkę. Pierwszy komentarz nie ukazał się od razu, więc umieściłem go po raz drugi, w nieco zmienionej formie. Dzięki za wyrozumiałość.

   Polubienie

   • Nie ma sprawy. Niestety Iwonki z różnych powodów nie reagują zbyt szybko więc zdarza się że komentarze trafiają na stronę ze sporym opóźnieniem. W nocy to nawet w godziny to się liczy. No ale takie są uroki częściowego przynajmniej moderowania komentów. Są jednak uzasadnione przy tematach taki jak ten choćby, gdzie natychmiast atakują mnie różni pomyleńcy i co inteligentniejsi (chodzi tylko o zdolność pisania) przedstawiciele pisbiomasy. Proszę o wyrozumiałość przeto. 🙂

    Polubienie

 4. wujcio

  Następny etap: ostateczne rozwiązanie kwestii epidemii.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: