POLITYKA

Jak nie utopić się w tym szambie. Pytania

Pisiarstwo straszy i chce do kicia wsadzać tych, którzy w wyimaginowanych „wyborach prezydenckich” zachowają się inaczej niż pisiarstwo sobie to wyobraża. Mają być na przykład trzy lata dla tych, którzy nie zwrócą kart do głosowania. Ale przyznaję, że w sumie to się już nieco pogubiłem i nie wiem, czy to ciągle jeszcze projekt, czy może obowiązujące już poddanych prawo.

Jakby nie było traktuję to na razie w kategorii dość ponurego, ale jednak żartu. Dręczą mnie jednak wątpliwości, bo nie wiem czy się śmiać, czy może jednak płakać. Zdaję się w tym przypadku na opinię innych, być może w tej materii mądrzejszych, mając nadzieję, iż pomogą mi znaleźć odpowiedź na męczące mnie pytania.

I tak:

1/ Jak to będzie z tym doręczaniem kart plus towarzyszącemu im zestawowi makulatury? Czy wrzucą – hipotetycznie zakładam, iż będzie to listonosz, choć wiele wskazuje na żołnierza WOT z kałasznikowem – ową przesyłkę do mojej skrzynki na listy, czy może zapukają do mych drzwi, by uzyskać potwierdzenie doręczenia?

2/ A co jeśli nie będzie mnie w domu, czy będzie rutynowe awizo i jaki w ogóle będą mieli dowód na to, że mi przesyłkę doręczyli? Łatwo mi sobie bowiem wyobrazić sytuację, że sorry Gregory, ale ja w swojej skrzynce na listy ni chuja żadnej koperty nie znalazłem. Było owszem jakieś wezwanie, ale to z urzędu podatkowego. No i co wtedy?

3/ Jaki jest hipotetyczny termin „zwrotu” kart do głosowania, tych oczywiście niewykorzystanych, bo obywatele olali najzwyczajniej w świecie ten zaszczytny przywilej. Tak, zwracam uwagę na to, że głosowanie w wyborach to nadal nasz przywilej a nie obowiązek. Więc proszę o info, do kiedy taką kartę i cały ten pakunek mam odesłać namolnemu nadawcy.

4/ pytanie powyższe jest o tyle istotne, że ja osobiście zaraz po tych świętach wybywam sobie do domu letniego i będę tam mniej więcej do końca maja, a może nawet tydzień dłużej. Nie będę się też „przerejestrowywał”, bo z oczywistych powodów nie zamierzam brać udziału w tych wyborach, gdyż mnie one nie interesują w tej formie. Więc w najlepszym układzie w domu będę gdzieś w pierwszej dekadzie czerwca (przy dobrej pogodzie to nawet może dopiero w lipcu na moment do Warszawy wpadnę) i dopiero wtedy być może wyjmę ze skrzynki tę wyborczą przesyłkę. Mogę ją wtedy odesłać, czy może raczej powinienem spakować podręczny plecak i czekać jak przyjdzie mnie zgarnąć do kicia bezpieka?

5/ czy odsyłając te papierki, powinienem odesłać je czyste i nieskalane moim długopisem, jak bóg je stworzył a Jarosław zatwierdził, czy może jednak na wszelki wypadek, poskreślać dla bezpieczeństwa wszystkie możliwe nazwiska. To zasadne pytanie, bo przecież nigdy nie wiadomo kto tam jaki krzyżyk i kiedy dostawi.

6/ no i co z naszą umiłowaną i ukochaną polonią, zwłaszcza tą amerykańską, co z polishredneck, czy i oni też dostaną te listy i jak i m się je dostarczy i w jakim terminie, bo boję się, że to wyjątkowo patriotyczne środowisko może zostać odcięte od macierzy a byłaby to zapewne niepowetowana strata. A jak nie daj bosze dostaną a potem nie odeślą, innymi słowy przywłaszczą sobie te karty, to do którego więzienia zostaną skierowani? Wronki, Białołęka czy może zakład karny San Quentin?

7/ czy pytanie o zdrowie psychiczne naszej władzy jest zasadne, czy może jednak to my jesteśmy nienormalni. To pytanie uzupełniające i oboczne, więc nie musicie odpowiadać.

Może coś jeszcze przeoczyłem, ale generalnie na ten moment to byłoby chyba wszystko.

Aha i jeszcze pytanie natury bardziej ogólnej a mianowicie… Czy nie wydaje wam się, iż najrozsądniejszym wyjściem z naszej, obywatelskiej strony byłoby zrezygnowanie z odsyłania kart? Chodzi o czytelny gest sprzeciwu wobec hucpy którą nam gotują.

❗️Ja wiem że nie głosując de facto głosujemy na tego pajaca, ale jeśli pajaca wybierze tylko powiedzmy 20% uprawnionych, no to mamy do czynienia z kabaretem a nie wyborami i pajac nie będzie mógł trąbić że jest prezydentem z woli narodu, tylko pajacem. Rekomenduję w sumie takie rozwiązanie.

Bo pomyślcie, te 20% to będzie co najwyżej jakieś 5 milionów z hakiem, więc możliwe jest, że 20 pare milionów pozostałych wsadzą do więzienia? Raczej nie, bo ktoś przecież musi pracować. No to może nałożą grzywny? A jak ich solidarnie nie będziemy płacić, to co, znów opcja więzienie? Oj, ciężka to by była historia, parę milionów ludzi na totalnym wkurwie. Zawczasu Anżejowi radził bym zmienić imię na Nicolae, żeby historycznie rzecz biorąc lepiej się komponowało, a Jarosław to może niech już dziś prewencyjnie zacznie sobie mościć miejsce w wersalce. Chociaż Jarek, ta melina spalona, znajdziemy cię.

🚩 A’propos grożącego niektórym obywatelom więzienia, to chciałbym nieśmiało przypomnieć, że w kwietnia 2009 roku, prezydent Peru Alberto Fujimori dostał 25 lat odsiadki za wprowadzenie 20 lat wcześniej rządów autorytarnych, likwidację opozycji i nielegalne zmiany w konstytucji, które umożliwiały mu kontynuację władzy. Niektórym tylko obywatelom to przypominam! 🕷

BYĆ MOŻE PRZYDATNE LINKI:

Obywatele RP publicznie zniszczą swoje karty do głosowania

Bezwzględnie Kaczyński oszalał

7 komentarzy dotyczących “Jak nie utopić się w tym szambie. Pytania

 1. Dla PADynki i calej obecnej nomenklatury parlamentarno-ministerialnej to zapewne „thinking level hard” (choc nie robilbym sobie zbytnich nadziei, patrzac, ilu dosiegnely sady i rozne denazyfikacje). Emerytowanego Zbawcy Narodu to chyba nie bedzie dotyczylo, bo najprawdopodobniej bedzie on wtedy Zmarlym Zbawca Narodu, majac na uwage obecnosc schorzen towarzyszacych i wiek.

  Polubienie

 2. w.i.e.s.i.e.k

  W -ce Szanowny Redaktorze Naczelny /jak mawiał kiedyś”sobiepan” co z nim jest,ze milczy w te dni/
  gdybyś je zadał władzy gdzie „normalni rządzą” a oni się z ch…na łby pozamieniali.To bym sie zdziwił.Ale zadałeś czytelnikom No to odpowiem na niektóre i to obszerniej
  Ludzie w „Domach Pomocy Społeczne” umierają leżąc we własnych odchodach bo personel tez chory i wola o ratunek.To samo i tak samo lekarze,pielęgniarki ratownicy.Liczba zmarłych wzrasta.A rzad „nowelizując tarcze”upycha w niej cichaczem nowe podatki i całej Polsce bez żenady publicznie głosi ‚Rzad i jego pociotkowie bliżsi i dalsi „wyżywi się sam”tfu ma pierwszeństwo w leczeniu.
  Opieka zdrowotna na nowych zasadach ma przysługiwać prezydentowi, premierowi oraz marszałkom Sejmu i Senatu.
  A także im małżonkom oraz członkom rodzin będącym na ich utrzymaniu. Wszyscy dostaną dostęp do specjalistycznej opieki medycznej bez skierowania i natychmiast – o ile będzie tego wymagał stan ich zdrowia.
  To jedne ze zmian, które przewiduje projekt rozporządzenia premiera
  “w sprawie szczególnego zakresu oraz warunków udzielania świadczeń opieki zdrowotnej”. Urzędnicy pracują nad nim od kilku tygodni.
  Przezorni byli, albowiem
  Początek prac nad rozporządzeniem zbiegł się z początkiem epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Pierwszego zakażonego wykryto 4 marca. Dzień później informacje o projekcie zamieszczono w wykazie prac legislacyjnych Prezesa Rady Ministrów.
  Pytania następne
  Gdyby wygra „ten którego potrzeba”nie będzie nic czyli wielkie święto „wadzy”
  Gdy przegra zacznie się szukanie winnych …i pieniędzy.
  I tu odsyłam do oblatanych po korytarzach prawa.
  Bo coś mi się zdaje iz nałożona kara finansowa /jak ktoś woli pieniężna/może być egzekwowana natychmiast i to przez komornika na tzw „poczet” a ten ma pełne prawo siąść na pensje czy emeryturę, czy na konto w banku, jeszcze przed wyrokiem sadowym, czy odwołaniem.
  Sad może być tzw „sądem elektronicznym” /a jest takowy/ który na adres domowy/poleconym/przesyła swój”wyrok”od którego to „przysługuje” tez pisemne odwołanie do 14 dni.
  I tu masz 2 wyjścia.Albo się odwołasz albo nie.
  Jeśli się odwołasz „masz dwa wyjścia”
  Albo sad uzna Twoje wyjaśnienie za zasadne, albo i nie
  I tu masz dwa wyjścia, jeśli nie uzna ,masz przesrane.
  Jesli uzna to prześle Twoja sprawę do rozpatrzenia, w najbliższym Twojej siedziby, sądzie gdzie „staniesz przed sędzia osobiscie i z „dowodami”
  Jeśli sad nie uzna Twoich dowodów to masz przesrane
  Jeśli uzna to masz dwa wyjścia.
  Albo Komornik który Ci „zajął na poczet”
  Odwoła się o wyroku albo Ci zwróci już zajęte.
  Jesli sie odwoła to masz przesrane ale masz dwa wyjścia
  Bo albo sąd uzna jego racje albo „przychyli się do twojej”
  Jesli uzna jego to masz przesrane.
  Jesli uzna twoją to tez bo to nie znaczy jeszcze ze komornik musi wykonać wyrok.
  Tak ta góralską wyliczankę można kontynuować do usr.. smierci
  Tak czy siak” zawsze dupa z tyłu”
  PS
  Gdyby ktoś powiadał
  Takie „ułatwienie w leczeniu rzad miał zawsze” to odpowiem.
  Jesli mial „od zawsze”to rozporzadzenie winno być NOWELIZOWANE a nie nowo tworzone

  Polubienie

 3. ka-mi-la789

  Trzy lata pierdla za odmowę udziału w jasełkach zostały z ekhm… ustawy wykreślone. Są natomiast trzy lata za kradzież karty do głosowania. Kto i w jaki sposób będzie ustalał, czy doszło do kradzieży, hooywi. A za dwadzieścia lat czekania na minimum normalności to ja jednak podziękuję. Wolę przeprowadzkę do urny, bynajmniej nie wyborczej.

  Polubienie

  • Asystentka Revelsteina

   No właśnie o tym piszemy ze jak nie oddasz ichnich papierków to teoretycznie cie wsadza. Za odmowe udziału w wyborach rzecz jasna jeszcze nie, bo na razie to tylko moje prawo a nie obowiązek. Na razie

   Polubienie

 4. Pytanie zasadnicze : dlaczego pod tymi bubelkami prawnymi nie ma podpisu zwykłego posła a niezwykłego prezesa „zbawcy narodu”?.Wysyła na wojnę innych a sam jak zwykle pod kołderką i świdruje ślepkami kto ,co , kiedy-
  żeby wiedzieć komu ręki nie podać(w jakiejś tam przyszłości ).

  Polubienie

 5. Ja tam sobie nie życzę, żeby wybory w RP przeprowadzała Poczta Polska do spółki z Policją i rycerzami Antoniego z WOT. Dlatego przestałam się przejmować tym, że pełniący obowiązki Prezydenta RP niejaki Maliniak, będzie pajacował jeszcze następną kadencję. Tylko co on biedny zrobi, jak w trakcie jego kadencji zmieni się animator?

  Polubienie

 6. Przyklepalam wlosy na zel, udalo mi sie przymknac wybaluszone oczy, doszlam do wniosku, ze to tylko zly sen… i zajelam sie punktem numer 6: lakmusowe papierki mi sie skonczyly, a ciagle nie moge okreslic ile ironii, a ile milosci zawarte jest w „naszej umilowanej i ukochanej polonii” oraz „wyjatkowo patriotycznym srodowisku”. No kurtka, kazdy lubi listy dostawac. Los moze i zaprowadzil na manowce, ale byc moze ten sam los (lub jego kolega) sprawil narodzenie z konkretnych rodzicow i w konkretnym miejscu i nie ma na to antidotum. W sprawie ewentualnego uwiezienia, bylabym za „tutaj”- nie obciazalabym polskiego podatnika, mialabym lepsza opieke medyczna i byc moze ktos by mi wytlumaczyl, dlaczego sie tu znalazlam.

  A skoro mamy nie odpowiadac na pytanie 7-me, to ja odpowiem: normalni sa ci, ktorych jest wiecej; nieautystow jest wiecej niz autystow, praworecznych wiecej niz tych innych, hetero(prawdopodobnie) wiecej niz teczowych, Polakow czystej rasy wiecej niz mieszanych a nie daj bosze calkiem obcych itd.itp. Nalezy to podzielic na zbiory, podzbiory i zbiory wspolne i bedzie wiadomo. Wyjatkiem sa kobiety, bo mimo, ze ich wiecej, to one takie jakies niekumate, ze trzeba za nie decydowac.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: