WIARA / KU KLUX KLER

To nie pobożność ale fanatyzm

No więc tak… Zyskuje na popularności teza, jakoby połączone siły lewactwa korzystając z epidemii, robią wszystko, aby zniszczyć polski kościół. Świadomie czy też nieświadomie z lewakami ręka w rękę idzie władza (istnieje przecież w jej łonie głęboko zakonspirowana opcja lewacka), która zgadza się z lewackimi postulatami i de facto zakazała odprawiania mszy. To obowiązujący pogląd u katofanatyków.

Umówmy się bowiem – argumentuje mój sąsiad – że te 5 osób co to mogą być na mszy, to żadna tam msza tylko parodia, to ograniczanie wolności wyznaniowej Polaków. I to, że na święta do kościoła będzie mogło wejść 50 osób niczego nie zmienia, bo to TYLKO 50 osób. Zaraz po świętach lewacy znów zaatakują i sytuacja wróci do normy, czyli nie więcej niż 5 wiernych, a jak pójdzie dobrze, to w ogóle każą zamykać kościoły. To najbardziej zmasowany atak na kościół, zmierzający prostą drogą do jego unicestwienia.

I co dalej?

Dalej jest też nieźle. Oto dobrze odżywiona dama, małe miasteczko, interior:

„Chciałem zwrócić uwagę, że w dawnych wiekach w czasie strasznych epidemii ludzie uciekali się do Boga, prosząc o ratunek i gromadząc się w świątyniach na pokutnych nabożeństwach. I pan bóg niejednokrotnie oddalał niebezpieczeństwo i zaraza ustawała. My dzisiaj powinniśmy czynić podobnie. Niewątpliwie to jest czas próby wiary. Moim zdaniem szatan sprytnie wykorzystał sytuację i posłużył się wirusem, aby odciąć ludzi wierzących od sakramentów spowiedzi i eucharystii, odciąć od kościoła tym samym utrudnić nam drogę do zbawienia. Według mnie pan bóg specjalnie do tego dopuścił, aby ludzie podjęli prawdziwą pokutę i nawrócenie i zaczęli bardziej wewnętrznie przeżywać swoją relację ze stwórcą. To nie przypadek, że to wszystko zaczęło i dzieje się w okresie wielkiego postu, triduum paschalnego i świąt wielkanocnych. Módlmy się i ofiarowujmy posty za biskupów i kapłanów, gdyż oni obecnie tego bardzo potrzebują”.

Inna dama, też interior, ale zdecydowanie na południu, czyli teoretycznie jeszcze bardziej dramatycznie:

„Jestem mocno poruszona, że tak drastycznie ograniczono liczbę osób uczestniczących w mszach, podczas gdy w supermarketach czy autobusach może przebywać jednocześnie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt osób. Najsmutniejsze z tego wszystkiego jest nawet nie to, że w mszy nie można uczestniczyć w kościele lecz to, iż my katolicy, mamy utrudniony dostęp do sakramentu pokuty i eucharystii, nie możemy karmić się ciałem pana Jezusa w komunii świętej, bo ono właśnie jest naszym prawdziwym pokarmem duchowym i naszym umocnieniem. Zostaliśmy praktycznie pozbawieni tego pokarmu, a teraz potrzeba nam go jeszcze bardziej”.

Próbowałem przekonać szanowna panią, że w kwestii pokarmu wcale nie jest aż tak źle, bo przecież tuż obok jest otwarty prawie non stop supermarket, pokarmu tam po dach. Dobra wiadomość dla mięsożernych jest taka, że sporo tam też różnych ciał, niekoniecznie może chrystusowych, ale wołowych, wieprzowych, drobiowych… no wprost wybierać, przebierać.. Postanowiłem nie publikować tego, co mi odpowiedziała.

Idźmy dalej…

Jeszcze pan Andrzej, obywatel wielkomiejski, sądząc po adresie, ale niekoniecznie po mentalności:

„W autobusie może być połowa miejsc zajęta a w naszym wielkim kościele tylko 5 osób? Powinna być też połowa miejsc zapełniona. Jak w tak trudnym dla nas czasie przeżyjemy pół roku? Co się stanie z ludźmi? Grzech już nie będzie taki groźny, będzie szerzyć się przestępczość. Tak proszę pana, wszystko to przez lewaków i wrogów naszej ojczyzny”.

No i co teraz, ktoś zapyta, jak żyć panie biskupie, panie Karolu kochany, pan przecież święty, może z zaświatów coś pan podpowie?

Niewykluczone, że w tej sytuacji, sytuacji zmasowanego ataku na kościół katolicki i katolików w ogóle, jedynym sensowym wyjściem będzie ponowne zejście do katakumb, tak jak drzewiej pierwsi wyznawcy Chrystusa robili. Msze konspiracyjnie proszę Jaśnie Państwa Pogaństwa. To może być ratunek. Na szczęście lwy nie chodzą już samopas po ulicach, jesteście bezpieczni.

Wiele kościołów i katedr posiada rozległe dość podziemia, wreszcie będą do czegoś przydatne, w tajemnicy mogą gromadzić się tam okolicznie wierni i modlić się do upadłego, byleby tylko głośno nie śpiewać, bo Rzymianie usłyszą, wyślą leśniczego i będzie po zawodach. Po mojemu przejebane, zawiśniecie na krzyżu jak nic.

Jak mówi jeden z księży, absolwent seminarium, z czerwonym paskiem na dyplomie:

„Pomysł takich mszy jest z pewnością godny rozważenia. Jeśli nie będzie innego wyjścia, jeśli władza dalej będzie utrudniała wiernym ich praktyki, to trzeba to poważnie brać pod uwagę. Bo nie może być tak, że zabroni się ludziom dostępu do sakramentów.Państwo nie może zabronić dostępu do Eucharystii.”

Inny ksiądz nie mniej kształcony, nawet z profesorskim tytułem:

„Pewni źli ludzie strasząc koronawirusem, chcą by udział w nabożeństwie od teraz opierał się na lęku, a nie na dziękczynieniu i wielbieniu pana boga. To prosta droga do wyrugowania religii z naszego życia. To spisek”.

WOW, wprost nadziwić się nie mogę co za piękne czasy nastały. Jeden mały chiński wirusik, a jak rozpierducha. Tylko czy wirusik naprawdę potrafił będzie zneutralizować tę potężną hubę, która narastała przez dwa tysiące lat. Ciężkie czasy, ale w pewnym sensie budujące. A poza tym takie wręcz teologiczne pytanie mam na koniec: Dlaczego katolicy proszą boga o pomoc w walce z wirusem? Przecież skoro to dar od niego, to powinni mu dziękować!

PS. Rozmawiam ze znajomym fryzjerem. Podziemie fryzjerskie już działa, fryzjerzy strzygą znajomych i znajomych znajomych pod domach. Katolicy bierzcie przykład z fryzjerów. 🕷

11 komentarzy dotyczących “To nie pobożność ale fanatyzm

 1. Krucafix

  Miód na serce, dziękuję. Tak najnowszą historię Polski pisze lud z interioru. Poezja ludowa, rzec można, najwyższej próby. Literatura zwierciadłem duszy narodu. Oo rodzi się nowa nieświecka tradycja totalnego zjebstwa do potęgi.

  Polubienie

 2. w.i.e.s.i.e.k

  Tez spotkałem taka panią,sąsiadkę, bieżącą do świątyni by się pomodlić.
  Spokojnie jej wytłumaczyłem ,ze jest to plaga zesłana przez Boga, za grzechy jego urzędników.
  Biskupów,księży ect I dlatego tak „surowa” i rychła..
  Wymieniłem kilkanaście przykładów.Nazwisk skazanych z molestowaniem włącznie.
  Dopowiedziałem, ze to w szczególności na nich ,boć to oni konsekrowani wybrani by głosili słowo boże,i świecili przykładem maluczkim.
  A nam maluczkim oberwało się rykoszetem,Tak jakoś przy okazji.I niech Pani, to przemyśli.
  Teraz sąsiad sie gniewa
  Cos ty zrobił ! Teściowa całymi dniami siedzi w domu na cały głos się modli ‚za ojców kościoła”
  A tak to się urywała na modlitwy I przez parę godzin spokój był w domu i nadzieja ze coś złapie?
  Mowie wiec No fajnie ale jak” złapie” tego corono to ci go do domu przywlecze to nie tylko całą rodzinę zakazi ale i sąsiadów tez.No i nam założą kwarantanne i mamy przesrane.
  Zasępił sie i ze słowami No tak no tak,poszedł do mieszkania.
  Pewno teraz intensywnie myśli,bo juz dawno jego i jego teściowej nie spotkałem.
  A ja mam ilustracje powiedzenia”moja chata z kraja”

  Polubienie

 3. Mietek

  Mam wielkie wątpliwości czy owe „postępowe” opinie to są aby tylko z tego głębokiego interioru. Wielkomiejscy to przeto intelektualna i postępowa część naszej nacji. Nie pie… Revelstein.

  Polubienie

  • Asystentka Revelsteina

   Nie ma obowiązku zgadzania się z naszymi opiniami a to ze masz watpliwosci tylko dobrze o tobie świadczy. W tekście jest tez wypowiedz wielkomiejskiego gdyby co. Pzdr

   Polubienie

 4. sugadaddy

  Przykre jest to, że ludzie posiadający rozum w głowach, niestety wymierają, a coraz więcej idiotów bryluje w społeczeństwie.
  Strach pomyśleć co to będzie jak padnie ostatni rozumny, a pozostanie tylko podgatunek homo sapiens. Dobrze, ze człowiek już jedną nogą w grobie, a raczej w piecu.

  Polubienie

  • ikka133

   Jedna z teorii przyjmuje, że „suma inteligencji homo sapiens jest constans”. Stąd wniosek, ze „im większa populacja ludzka, tym średnia IQ mniejsza”.:-)

   Polubienie

 5. Moje wlosy z natury stercza we wszystkie strony, ale mysle, ze nawet gdybym miala loki, to by mi sie wyprostowaly do gory… Trudno w to wszystko uwierzyc, jednak nawet jak zamkne oczy i zatkam uszy to wiem, ze „pasterze” traktuja swoje owieczki jak glupie beczace owce, a sami wlasciwie sa stadem baranow 😦
  Tym bardziej cenie sobie tutejsze podejscie: biskup Hamburga udzielil dyspensy od kat. obowiazku uczestniczenia w realu, a jak kto chce i potrzebuje, to moze online, przez telefon,e-mail albo listownie. Na polnocy N. nie ma zbyt duzo katolikow, wiec moze dlatego tym bardziej tych paru ksiezy sie stara? Wiem, ze nie wolno uogolniac, jestem grzeczna, wiec i ja nie uogolniam, jednak wsrod znanych mi TU ksiezy, wiekszosc jest inteligentna, dobrze wyksztalcona (takze w aspekcie swieckim) i stoi obiema nogami na tej samej planecie, co zwykli ludzie.
  Czy moj komentarz jest na temat?

  Polubienie

 6. wujcio

  Niedługo będzie tak, że ten co nie złapał covida, to heretyk i lewak.

  Polubienie

 7. Maria (rozwódka, nie panna)

  Przejeżdżałam dziś przez pewną turystyczną wioskę na Kaszubach. Było to koło południa. Katan stał na schodach kościoła i podawał do buzi… Serio, wafelki. Tłumek ok 30 osób tłoczył się u jego kolan, ludzie rozdziawiali pyski i katan kładł im łaskę (pańską) wprost do buzi. Obok ministrant na pewno nieletni. 30 osób razy 30 tysi, to prawie bańka dla skarbu państwa. Tyle, że policjanci to pietruchy, nikt z księdzem nie będzie zadzierał. Na moją uwagę w sprawie łamania obowiązujących przepisów, oczekujący na komunię wierni kazali mi spierdalać, co też niezwłocznie uczyniłam odjeżdżając. Jeszcze by mnie który opluł. Po odjeździe uświadomiłam sobie, że nie zrobiłam zdjęcia. Nie mam dowodu, ale chciałabym napisać do tzw. władz. Ma ktoś pomysł, do kogo skierować pismo? Napiszę, choć zdaję sobie sprawę, że dla większości i tak będę śmieszna lub chociaż naiwna. Przez tych jeb…ch katoli nigdy nie wyjdziemy z zarazy.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: