EXTRASY okruchy życia

Penderecki

Zmarł Penderecki, to niezaprzeczalny fakt i strata, bo to wedle moich skromnych wyliczeń, to ostatni z Polaków który coś na świecie znaczył.

Nie wiem czy zauważono to w telewizji zwanej niesłusznie publiczną, bo jej nie oglądam, w ogóle pilota się nie tykam, ale mam duże wątpliwości, bo pan Penderecki z pewnością, biorąc pod uwagę jego postawę i niektóre wypowiedzi, nie był człowiekiem z ich bajki. Jeśli już elita, to z pewnością z przedrostkiem „łże”, więc obstawiam że mogli tego celowo nie zauważyć.

W telewizjach komercyjnych i ciągle jeszcze mniej lub bardziej niezależnych i coś znaczących a nie podwórkowych, to tak trochę po mojemu od sasa do lasa jest. Nie mówię, żeby zaraz z tego robić strasznie wielką celebrę, ale powspominać warto i dłużej się nad tą przykrością zatrzymać, bo czy się to komu podoba czy nie, był to człowiek wielkiego formatu.

Niestety na tę godzinę egzamin zdał tylko TVN24, bo tam powiedziałbym od rana celebra na full. W sumie może i dobrze, bo lepiej więcej niż wcale. Nawet koronawirus zszedł był na moment przynajmniej na plan drugi. Co za ulga rzec można.

Niestety zdecydowanie gorzej w Polsacie News. Bo tam nic nie zauważyli i nic nie słyszeli, a od rana nic tylko msza i pierdolący swoje kocopały ksiądz ze świątyni nieopatrzności bożej. Zero paseczków, zero info. Jakby w Danii albo Belgii (gdziekolwiek w Europie) wybuchła akurat bomba jądrowa, to też by nie zauważyli. Mysza, czy msza najważniejsza! Nie zakładam tu jakiejś złośliwości, być może po prostu nie wiedzą kto Penderecki, w najlepszym domu takie rzeczy się zdarzają. Jakiś nonejm więc po co informować. A może są już na tak krótkim pasku, że nie pozwolili? Liczę, że w ciągu dnia odpokutują grzech. (Uwaga, notatka opisuje stan mniej więcej na godzinę 9:45) 🕷

9 komentarzy dotyczących “Penderecki

 1. w.i.e.s.i.e.k

  No co Ty.Jedynie TVN poinformowało o smierci kompozytora.
  Reszta nie musi, albowiem wie, iż dla „suwerena”. „Pan Derecki” nie był znaną postacią a i jego twórczość muzyczna, nieznana.
  Co innego gdyby to był ktoś od „disco polo””TVP narodowa”ogłosiłaby żałobę narodową

  Polubienie

 2. sugadaddy

  I tak pomału wymierają ludzie z rozumem w głowie. Gdyby nie to, że człowiek sam już jedna nogą w grobie (piecu) to chyba by się pochlastał – nie długo pozostaną tylko idioci i wariaci różni.

  Polubienie

 3. Marcin z Niemcow

  Gdyby nagle, na przyklad na koronawirusa, zmarl „narodowy kompozytor PiSlamu” Zenek, to Jaroslaw oglosilby narodowa zalobe i nowe miesiecznice. Penderecki elita byl, ale nie w PiSlamskiej Republice Ludowej

  Polubienie

 4. w.i.e.s.i.e.k

  Co Was dziwi ??
  Słyszeliście kiedyś nawet na wiejskim weselu czy festynie organizowanym cyklicznie np w Zakopanym „coś z Pendereckiego?”
  Słyszeliście ? Zapamiętaliście choć jedna frazę? Potraficie cokolwiek zanucić?
  A tu „cały naród” szczególnie „jak se podpije”przy grillu,ognisku biesiadzie, ryczy tak by trzy sąsiednie sioła słyszały „majteczki w kropeczki””przez te oczy zielone” itp
  A już rozpowszechniona przez „narodową” ponoć TVP” Miłość w Zakopanym” suweren lepiej zaśpiewa niż Hymn, a i do tego zna wszystkie zwrotki.
  No to kto ma większe zasługi ?Kto rozśpiewał „suwerena” A śpiewając mniej awanturującym jest” /nawet bez krawata/. Komu władza wiec ma stawiać i postawi pomnik?

  Polubienie

 5. Tak gwoli ścisłości, to jednak wypada odnotować, że radiowa Dwójka stanęła na wysokości zadania.

  Polubienie

 6. Berlin 342

  No co chcecie zeby kurwizja podala wiadomosc o Profesorze Zbigniew Penderecki,wielkim polaku i wspanilym czlowieku kultury.Co te bydlaki wiedza o nim.Jak by byl to pijaczyna kukiz,czy diskopolo zenek martyniuk,to sa ludzie kurwizji i pisomasy.

  Polubienie

 7. Przepraszam, że się ośmielam, ale bardziej chyba Krzysztof Penderecki.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: