Rafał Trzaskowski był posłem, ale poprzedniej kadencji. Teraz ma to szczęście nim nie być, choć zdaje się nie do wszystkich to dotarło. Wedle ekipy światle dowodzonej przez panią Witek nadal jest posłem i powinien brać udział w wirtualnych obradach.

Trzaskowski dostał więc login i hasło, na dodatek via nijak niezabezpieczonym smsem. Jeśli dostał coś takiego Trzaskowski, to spora jest szansa, a nawet pewność, że w posiadaniu haseł jest bliżej nieokreślona grupa byłych posłów i posłanek. Hakerzy i co zdolniejsi żartownisie już zacierają ręce, może być niezła zabawa. No Ela, trzeba powiedzieć, że niezły burdel macie w tym Archeo!

Nad systemem, do którego dostęp Ela lekką rączką rozdaje wszystkim jak leci, pracował jak jak wieść wybitny ekspert od cyfryzacji, magister stosunków międzynarodowych Adam Andruszkiewicz.

Osobiście całą tę wtopę rzecz jasna jakoś przeżyję, ale apeluję do ludzi odpowiedzialnych (jeśli tacy istnieją), aby jednak następnym razem uważać.

Bo jeśli Polska dorobi się niebawem broni jądrowej, a na pewno pod tak światłym dowództwem Mariusza i nadzorem Anżeja się dorobi, to bardzo bym jednak prosił, aby nad systemem zabezpieczeń i kodami pracował nie magister stosunków międzynarodowych, tylko najmarniej doktor.

I proszę nie przydzielać Dudzie tej walizki z guzikami, zabezpieczonej loginem ADuda i hasłem 12345. Ja rozumiem, że to łatwo zapamiętać, ale zróbmy wszystko, by świat choć przez parę kolejnych minut był bezpieczny. 🕷

BYĆ MOŻE PRZYDATNY LINK:

Posłowie z tabletu

2 komentarze dotyczące “Kody

 1. Anonim

  mistrzowie świata jednym słowem

  Polubienie

 2. Rebe, jak widac dzisiaj, to nie sa zadne – niestety – zarty. TESTUJA dzisiaj logowania i glosowania, na zywym organizmie. Bosze….
  To jest infrastruktura krytyczna… nie jakies YT czy inny Netflix… to musi byc porzadnie przemyslane, zaprojektowane, zrealizowane, przetestowane i wdrozone… z hardware’owym zabezpieczeniem… z backupem i rozwiazaniami, co zrobic, jak serwery sa zablokowane…. nie mniej wazne, niz dostep do konta bankowego, tak mi sie wydaje… Czy taki gotowy system istnial wczoraj, przed glosowaniem??? to co najmniej naiwne oczekiwac, ze caly ten proces da sie przeprowadzic i zakonczyc w 12 godzin…
  I tam podobno byli informatycy na sali, wsrod poslow – tak przynajmniej o sobie pisza… Nie slyszalem, aby domagano sie pokazania testow czy certyfikatow – wiedzieli, ze to nazajutrz ma byc uzyte… Zandberg i Nowacka to informatycy…

  Przeciez zrobia z nimi – opozycja – co chca… Nie bedzie reasupcji… Odetnie sie dostep paru ludziom – i co??? Dali sie zrobic jak dzieci – kury im szczac prowadzac…

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: