POLITYKA

Reduta Jarosława

Siostry Karnowskie – bardzo mi się to określenie podoba bo wywołują natychmiastowe skojarzenie z siostrami Godlewskimi, czyli definiuje pewien stan umysłu – otóż siostry Karnowskie nie mogą spać. Ich bezsenność wywołuje głównie hałas dotyczący wyborów. Za nic nie dopuszczają, że mogą być one przełożone.

Podpierają się czym mogą i kim mogą. Nawet Semką ad hoc wyciągniętym z wyra i odspawanym od talerza. A Semka nie zawiódł.

„Gdyby prezydent Duda miał słabe notowania, to „GW” by twierdziła, że żadna choroba nie zawiesza demokracji”.

To oczywista bzdura przynajmniej z dwóch powodów.

Bo po pierwsze, jest dokładnie odwrotnie. To nie opozycja tylko PiS i Duda twierdzą wszem i wobec, że żadna choroba, żadna dżuma czy inna cholera, nie może zawiesić demokracji. Niby słusznie. Tylko oni kombinują nieco inaczej, w tym sensie, że tak naprawdę demokrację mają głęboko w dupie, demokracja jest tylko wtedy, kiedy im służy. Więc wybory muszą się odbyć, bo… w tej chwili na koronawirusie zyskuje Duda, przynajmniej wedle dotychczasowych sondaży. Jak tendencja się odwróci – a pewnie lada moment tak będzie – to się okaże, że nie można przeprowadzić wyborów gdyż… najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi.

❗️Nie łudźmy się Moi Drodzy, gdyby towarzysz Anżej miał chujowe i lecące w dół notowania, to byśmy mieli stan klęski żywiołowej już w styczniu. I wtedy adieu wybory!

Tak na marginesie, to jestem pewien, że oni już podjęli decyzję o przełożeniu, tylko jeszcze nie wiedzą jak i kiedy to zakomunikować, żeby straty wizerunkowe (tak, tak, o to tylko chodzi) były dla PiS jak najmniejsze. Już widzę nawet Anżeja w telewizji w tych ciemnych okularach i jedyną obawę jaką mam, to czy tylko nam wybory odwołają, czy może przy okazji też demokrację. Znów kurwa nie będzie Teleranka!

Po drugie, nie bardzo rozumiem tego trwania na wyborczym szańcu i zapieranie się nogami z jeszcze jednego powodu. Przecież kolega Anżej jest wspaniały, wyniki sondaży ma również wspaniałe, nic mu się nie stanie, za friko przynajmniej jeszcze przez rok będzie tym prezydentem, z nadania wirusa a nie ludu i partii matki, więc co stoi na przeszkodzie, żeby te wybory odłożyć? Nic! Duda, ten bohater ostatniej akcji, heros kroczący na pierwszej linii frontu, pewnie wygra i w późniejszym czasie. Zadbają o to może nawet nie koniecznie wyborcy. Prawie jestem skłonny się założyć, że tak będzie. Więc po co to halo, to rozdzieranie szat i ten rejtan towarzyszu Kaczyński?

✔️ Krótki wniosek, może i dosadny, ale nie dotyczący już wyborów tylko sióstr Karnowskich, tak za całokształt…

Otóż posługując się językiem z filmowych scenariuszy, rzec można, że „nie ma w języku ludzi kulturalnych wystarczająco obelżywych słów na określenie sióstr Karnowskich”. Jeśli ktoś się nie zgadza, niech pierwszy zadzwoni na policję.

A poza tym wpuściliście kochane siostry tego Semkę do studia, ale znów ktoś coś zaniedbał, znów nie otrzepał mu marynarki z łupieżu przed wejściem. Panie i Panowie, epidemia epidemią, ale jednak pewne standardy nadal obowiązują. Nie każda fleja musi występować w telewizji. Nieco wcześniej Kaczyński teraz Semka? No naprawdę, wyrzygać się można. 🕷

1 komentarz dotyczący “Reduta Jarosława

  1. Gejowy Jarucha

    Problem w tym, że Jaruzelski to był profesjonalista. I pracował z profesjonalistami. Ta epika to kompletne flaki. Wszystko spierdolą i sie jeszcze o własne nogi pozabijają. Co akurat nie byłoby takie zle.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: