WIARA / KU KLUX KLER

Pandemiczna infantylnie religijność

Nawiązując do wczorajszego tekstu i broniąc postawionej tam tezy, iż mamy do czynienia w Polsce z prymitywnymi i do cna zbutwiałymi masami społecznymi, krótki i zapewne znany Wam news ze Szczawna Zdrój, który wpisuje się w klimat. Niby to zdrój to Szczawno a sporo na pokładzie zidiociałych.

W czym rzecz? Ano w tym, że bardzo bliski współpracownik tamtejszego burmistrza, nijaki Zenek Dec (kolejny Zenek) molestuje mieszkańców uzdrowiska, aby ci walczyli z koronawirusem aktywnie. A jedynym w tej sytuacji skutecznym sposobem wedle Deca (foto), jest wystawianie w oknie świętych obrazów. Wyciągam cytat z jego fejsa (niestety, właśnie zablokował profil, mogą go oglądać tylko znajomi).

„W związku z tak wielkim zagrożeniem życia, proszę szczególnie wszystkich znajomych o wystawienie świętego obrazu za okno, aby On Was Wszystkich chronił przed Zarazą. Jezu ufam Tobie. ZD.”

Dec przepytywany przez miejscowe media przyznał, że jest człowiekiem głęboko wierzącym i interesuje go człowieczeństwo, więc nie widzi nic złego w powierzaniu Chrystusowi ludzkości w chwilach zagrożenia. Bo żadne szczepionki, pastylki, maseczki tu nie pomogą, tylko Jezus Chrystus jak będzie chciał, to się nad nami zlituje. No tak mniej więcej gość sobie kombinuje.

O niektórych kobietach (pardon, wielkie sorry, ale muszę…) w takich chwilach mówi się „tępa dzida”, podpowiedzcie mi proszę coś odpowiedniego i w tym klimacie dla faceta. Tępy co… bo nie znajduję odpowiedniego słowa.

Żeby było sprawiedliwie to trzeba dodać, że Dec nie jest jedynym tamtejszym umysłowym okurwieńcem z otoczenia burmistrza Fedoruka. Parę dni temu do udziału mieszkańców „w pilnej mszy świętej” w intencji ochrony przed koronawirusem, apelował inny urzędnik tamtejszego magistratu Adam Daraż, prawnik i prawa ręka burmistrza. Jak więc widać nawet studia prawnicze nie są dostateczną przesłanką cywilizacyjnego awansu.

Wielu mieszkańców Szczawna się wstydzi, że ich miasto w takim kontekście jest na językach całej Polski, ale wstyd moi drodzy nie leczy idiotów, zwłaszcza na urzędzie. Ktoś tych patafianów i okurwieńców na ten urząd wybrał.

No i pozostając jeszcze w temacie i w klimacie, to dwa słowa o tych krzyżykach, co to niby cudownie leczą, a przynajmniej chronią przed zarażeniem. To też żaden tam fejk, proszę przeto łaskawie pana prokuratora, żeby nie pociągał mnie do odpowiedzialności, bo to prawda najprawdziwsza. No bo nie sądzę, żeby naród, jako się rzekło mocno zbutwiały, w chuja robił jeden z najświętszych dzienników czyli Nasz Dziennik. Przecież byłby to grzech!

Oni tam proszę ja was lansują tezę, ani oryginalną, ani nie nową niestety, że większym zagrożeniem niż ten wirus jest nieuczestnictwo w najświętszej ofierze pana Jezusa i nieprzyjmowanie ciała pana Jezusa. Ja tego nie kumam, ale mam nadzieję, że wiecie o co chodzi.

Dobrze jest też ponoć nosić tego pana Jezusa na sercu lub w pobliżu, a do tego najlepiej nadaje się święty medalik. Aby wyjść naprzeciw i sprostać oczekiwaniom, do każdego egzemplarza gazety miał był dołączony taki właśnie cudowny wisiorek. Niestety, z bliżej nieznanych „względów technicznych” sprawa się rypła i medalika póki co nie ma. Mówią, że to tyko zwykłe opóźnienia, bo medalik przechodzi kompleksowe badania laboratoryjne na okoliczność skuteczności czynienia cudów. Jak tylko ów proces się zakończy i będzie certyfikat cudowności, duża partia wisiorków – już sam nie wiem, czy z matką boża czy z Chrystusem – zostanie rzucona na rynek, być może nawet dystrybuować ten towar będą apteki i to bez recepty. Uwaga, dla seniorów 70+ będzie refundacja 100% z NFZ!

l na koniec biedna biomaso proszę pamiętać co rzecze niezawodny a takich sytuacjach dyżurny kościelny hardpublicysta ks. Bortkiewicz. A rzecze on:

„Zamiast ulegać jakimś fatalizmom i panice, warto zastanowić się nad tym znakiem, który Pan Bóg nam zsyła. (…) Sam fakt, że koronawirus został wywołany w Chinach, które są krajem przodującym w zakresie aborcji, w zakresie pogardy dla ludzkiego życia, jest tutaj też bardzo wymowny”.

Ponieważ zachodzi jednak obawa, że biomasa raczej tu nie zagląda z oczywistych powodów, plus dodatkowo ma poważny problem z umiejętnością czytania i rozumieniem tego co ewentualnie czyta, proszę dobrych ludzi, także tutejszych bywalców, o propagowanie prawd oczywistych, również tych formułowanych przez oczywistych idiotów, takich jak ten wyżej. 🕷

BYĆ MOŻE PRZYDATNE LINKI:

Najkrócej mówiąc cuda to urojenia

Nieracjonalna racjonalność

Bóg nie istniej ale wróżki jak najbardziej

6 komentarzy dotyczących “Pandemiczna infantylnie religijność

 1. sugadaddy

  Pamiętam Szczawno kiedy jeszcze było normalnym uzdrowiskiem i wczasowiskiem. Przez środek w zimie jeździły sanie zaprzężone w konie, a teraz 2000 samochodów na godzinę. Po latach niebytności wróciłem, ale po kilku latach zwinąłem żagle, bo kruchciana atmosfera jest tam gorsza niż „czerwona” za PRL. A jak zobaczyłem najgorszego komucha targającego baldachim nad katabasem to zwątpiłem, czy mieszkają tam jeszcze ludzie normalni poza porąbanymi religiantami.
  Pocieszeniem, a raczej zgrozą napawa fakt, że tak wygląda cała polska prowincja.

  Polubienie

 2. Bzdigniew

  Ten medalik produkowany jest w Chinach, dlatego są opóźnienia w obdarowaniu nim wiernych czytelników. 🇨🇳

  Polubienie

 3. Kamikace

  A co jak wystawię taką Iwonkę? To znaczy obrazek Iwonki naturalnie. Czy efekt osłonowy będzie porównywalny?

  Polubienie

 4. Berlin342

  Czy ten pomyleniec dec to krewny tego zaklamanego idioty abepe deca,czy to tylko zbieg okolicznosci.

  Polubienie

 5. wilma47

  Tępy … fiut???
  Psycholodzy ostrzegają, że po tej pandemii dużo osób dosięgnie fiksum dyrdum.
  Okazuje się, ze niektórych osobników dosięga już po kilku dniach trwania.
  Źle to wygląda, jak wygaśnie pandemia korona wirusa, to trzeba będzie wszystkie szpitale zakaźne przemienić w psychiatryki.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: