EXTRASY okruchy życia

Apel dobrego samarytanina

Europoseł PiS Kosma Złotowski zaapelował na Facebooku do wiernych Kościoła katolickiego, aby – uwaga to nie fejk – wpłacali swoje datki na konta bankowe parafii.

„Mamy dyspensę od osobistego uczestnictwa we mszy św. W telewizji mamy możliwość uczestniczenia we mszy, możemy także uczestniczyć w mszach on-line. Zdalna msza pozbawia nas jednak dwóch rzeczy: uczestnictwa w komunii świętej oraz wsparcia naszej wspólnoty parafialnej. A nasze parafie żyją materialnie dzięki nam. Nie zapominajmy o tym! Każda parafia ma swoje konto bankowe, więc apeluję: jeśli byliśmy dziś na mszy tylko wirtualnie – tak jak ja – prześlijmy swojej parafii, lub tej, w której byliśmy tylko wirtualnie naszą dzisiejszą składkę. BÓG ZAPŁAĆ!

Chciałby pana posła, oraz najwierniejszych wiernych, co to serka nie śniadanie kupią a dobrodziejowi na tacę rzucą, że Polska dostaje właśnie 32 miliardy złotych od Unii na walkę z koronawirusem, więc z pewnością sypnie kościołowi szczodrze groszem.

Jeśli wierzyć komunikatom, to rząd Najjaśniejszej wraz z prezydentem, pracuje właśnie nad pakietem wsparcia dla przedsiębiorstw i tam zapewne, przewidziano odpowiednie wsparcie dla tej największej i najważniejszej dla polskiej gospodarki firmy w kraju. Będzie pakiet ratunkowy, kościół dostanie największe z możliwych wsparcie! Spokojna głowa. Mogą poczekać maseczki, respiratory niechaj też grzecznie czekają w kolejce, testy na koronowirusa proszę o zachowanie spokoju i nie przepychanie się, są bowiem w kraju ważniejsze sprawy do załatwienia i pilniejsze wydatki.

A tak bardziej poważnie, to myślę sobie, że jakim tępym trzeba być cepem, żeby wpaść na taki pomysł a na dodatek głosić go publicznie.

❗️Równie dobrze można apelować o wspieranie datkami panów Gatesa i Bezosa.

Kosma idź się dymać jak się jeszcze nie wydymałeś. 🕷

6 komentarzy dotyczących “Apel dobrego samarytanina

 1. w.i.e.s.i.e.k

  O matko moja!
  Niewdziecznosc ludzka nie zna granic !!
  .Kilka dni zarazy i „nasi dobrodzieje’ modlący się co najmniej 3 razy dziennie za naszą pomyślność i oddalenie zarazy, głodem przymierają.
  To już przestano im dawać pensje za”posługę” katechetyczną we wszystkich przedszkolach i szkołach czy bycia kapelanem od OSP po wszystkie formacje mundurowe. 131 kapelanów wojskowych, 19 policyjnych, 16 ze straży pożarnej, 10 ze straży granicznej i 3 z BOR
  To juz przestano im płacić za dzierżawę ziemi będącej w ich posiadaniu gdy jeszcze wspaniałomyślna Komisja Majątkowa rozdała tak by dodatkowo do juz posiadanego
  „Każdy dom zakonny otrzymał 5 ha gruntów, parafie po 15 ha, diecezje i seminaria po 50 ha.”
  A do tych latyfundiów rolnych będących w rękach ubogiego kościoła, bezbożna Unia przestała im dopłaca do 1,ha?
  To juz państwo przestało dopłacać do prowadzonych 1240 przedszkoli i szkół podstawowych, w których uczy się 133 tys. uczniów.
  Do 417 szkół średnich (83 tys. uczniów) oraz 69 szkół wyższych i uniwersytetów (ponad 100 tys. studentów).
  Do Kościoła należą ponadto: 33 szpitale, 244 ambulatoria, 267 domów starców i opieki, 538 sierocińców, 1820 poradni rodzinnych, 1462 wychowawcze ośrodki specjalne oraz 287 innych instytucji charytatywnych lub wychowawczych.
  To juz odpadły zyski z dzierżawy anten telefonii komórkowej na wieżach kościelnych. W
  To juz Warszawie urzędnicy archidiecezji nie zarabiają na wynajmie biurowców, a /sztandarowym przykładem jest wybudowany za 24 mln dol. Roma Office /
  Starczy chyba tych „co przestali dawać”
  Biorę kiecę i lecę, by wspomóc groszem, ubogi kościół nasz, by pasterze nie ucierpieli w tej niedoli.Co i Wam zalecam!! Enter !!

  Polubione przez 1 osoba

  • bOŻENNA SZEROMSKA - WARSZAWA

   SUPER POPIERAM I JUŻ TEŻ LECĘ CHYBA WEZMĘ CAŁĄ EMERYTURĘ

   Polubienie

 2. Wypielęgnowany Pielęgniarz

  Ciekaw jestem na co tak kurwa i menda liczy wygłaszając takie brednie. Pogrzeb gratis, biskup da mu polizać dupę, albo potrzymać się za jajka? Po kiego on tak pierdoli?

  Polubienie

 3. sugadaddy

  Gdzieś czytam, że papa właśnie poprosił ojca swego miłosiernego, aby ten zatrzymał epidemię. Skoro ma zatrzymać, to i ją zesłał. A niektórzy wątpili, że to kara za grzechy. Na kolana padać i modły zanosić heretycy!

  Polubienie

  • No właśnie to wyjątkowo ważna wskazówka dla ministra Szumowskiego, który nie dość że sam osobiście patologicznie wierzącym jest, to jeszcze naszą służbę zdrowia zawierzył opiece Maryi. Dziś widać, że Maryja zarówno Szumowskiego jak i nas ma centralnie w dupie, więc generalnie na jego miejscu nic bym już nie robił żeby nie pogarszać i tak wyjątkowo chujowej sytuacji. Zobaczymy, może papa coś u szefa wytarguje.

   Polubienie

 4. Berlin342

  Te czarne diably Maja zawsze za malo forsy.Moze ludzie otwoza oczy na ta zlodziejska bande i przestana placic.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: