EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Zbigniew Szawerski

Zbigniew Szawarski – etyk i filozof medycyny, emerytowany profesor Uniwersytetu Warszawskiego oraz pracownik Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Honorowy przewodniczący Komitetu Bioetyki przy Prezydium PAN.

„Żyjemy w epoce pogardy dla autorytetów, dla rozumu i dla człowieka. Jak to jest, że można zorganizować w Sejmie wysłuchanie dla antyszczepionkowców? W kraju, w którym jeszcze kilka lat temu tylko około tysiąca ludzi nie szczepiło dzieci, ostatnio doszliśmy do ponad 30 tys. nieszczepiących! Jak to jest, że prawie 100 polskich organów samorządu terytorialnego dumnie deklaruje „strefę wolną od LGBT”? Równie dobrze mogliby ogłosić „strefę wolną od myślenia, wyobraźni moralnej i miłości bliźniego”. Albo „strefę pogardy”

„Człowiek głęboko wierzący może się modlić i odczuwać bezpośredni kontakt z Bogiem w każdej sytuacji, i to bez pośredników. Jeśli Kościół transmituje zarazę, stwarzając jej dogodne warunki, gromadząc starych ludzi w kościele, to działa na szkodę nas wszystkich. Jest sprzymierzeńcem zła”

5 komentarzy dotyczących “POWIEDZIELI: Zbigniew Szawerski

 1. w.i.e.s.i.e.k

  Ciekawe dlaczego zostało zapomniane to co zamieszczono
  BIBLIA TYSIĄCLECIA
  Nowy Testament
  Ew. wg św. Mateusza, rozdz. 6, ww. 5,6
  „Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy.
  Oni lubią w synagogach i na rogach ulic
  wystawać i modlić się,żeby się ludziom pokazać.
  Zaprawdę, powiadam wam:otrzymali już swoją nagrodę.
  Ty zaś, gdy chcesz się modlić,wejdź do swej izdebki,
  zamknij drzwi i módl się do Ojca twego,
  który jest w ukryciu.
  A Ojciec twój,który widzi w ukryciu,odda tobie.”
  Czyżby dlatego ze „w izdebce”na tace nie zbierają i nie ustawili skarbonek ?/

  Polubienie

 2. Odrzucam komentarze które są nie na temat, tzn. nie dotyczą bezpośrednio tematu notatki. Panowie recenzujący Iwonkę, proszę o zrozumienie. 🙂

  Polubienie

 3. Wypowiedzi jasno sformułowane, dobrze przemyślane i głębokie. Czy to część dłuższego przemówienia, wywiadu? Jeśli tak, gdzie można przeczytać/ wysłuchać całość?

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: