EXTRASY SZUM&POCHODNE

Patopisinteligencja. Oni żondzą

Po pierwsze proszę się nie czepiać tytułu, wszystko jest pod kontrolą, a po drugie bawi mnie wyłapywanie najbardziej inteligentnych przedstawicieli pisbioelity i upowszechnianie ich dorobku. Bo ten nowy, dochodzący do głosu rodzaj inteligencji nie powinien pozostawać w ukryciu.

Niestety znów natknąłem się na Sławka Świerzyńskiego. Mówię niestety, bo on staje się mega gwiazdą, ciągle coś ekskluzywnego dorzuca, ciągle przechwala się swoim bogatym i niebanalnym życiem intelektualnym i innym naprawdę trudno się przebić przez tę ściankę fejmu Sławomira.
Szkoda, bo pewnie mają też dużo do pokazania i chcieliby się szerzej publiczności zaprezentować. Niestety, na razie Sławomir rządzi. W zasadzie to powinienem napisać „żondzi”.

Oddajmy mu przeto głos (pisownia oczywiście oryginalna).

„Prezydent Turcji zastosował taktykę żywych tarcz do podboju Europy, metoda sprawdzona od lat, a organizacje obrony praw człowieka zrobią z tego kryzys humanitarny. Zbieg okoliczności: wirus, migranci… jak zaczną brać w jasyr będzie zapuźno„.

Jest moc jednym słowem. Ale żeby nie było, że to jakiś odosobniony przypadek, więc powtórka.

„Jak czytam o piekle kobiet, braku dostępu do aborcji na żądanie itd. Pytam kto stoi w plutonie egzekucyjnym tych dzieci ? Biedroń, Czażasty, Zandberg, Chołownia. Rozkazy wydają tchurze a wyrok ma wykonać lekarz”.

I co, nie robi wrażenia? Albo taki jeszcze fragmencik, bo przecież Świerzyński wielkim artystą jest i nie da się go opędzić jakimiś dwoma cytacikami.

„Jestem na scenie 35 lat więcej niż niektórzy z was mają lat, 30 lat byłem gnojony przez GW i takich jak wy krytykantów, jestem prawicowcem i katolikiem nie wstydzę się moich poglądów, jestem bezpartyjny, dziwi mnie wasza nienawiść.  Osiągnołem sukces dzięki pracy. A Wy…” 

A My, a cóż my na to? Sławek dajesz radę, chłopie dajesz radę! Patopisinteligent w pierwszym pokoleniu.

Oczywiście, sens pisania Sławka Świerzyńskiego jakkolwiek pozbawiony sensu jest taki, że wszyscy mają z niego niezły ubaw. Niechaj więc się nie poddaje, niech pisze chłopina jak najwięcej, ale też niech przemyśli pewne sprawy, zdecyduje się na pewne ruchy, bo przecież nigdy nie jest za puźno pujść do szkoły podstawowej. Pewnie jest tam jakaś w okolicy, bo nie wierzę, żeby wszystkie wiejskie szkoły zmiotła reforma minister Zalewskiej. Tylko żeby tam żadnych charcerek nie było… (piszę z tymi błędami po to, żeby Sławek lepiej zrozumiał) 🕷

5 komentarzy dotyczących “Patopisinteligencja. Oni żondzą

 1. w.i.e.s.i.e.k

  Widać ze zwierają szeregi i pośladki z niejakim Tarczyńskim „ksywa „Jenot.
  Obaj cwaj tej samej linii narodowo patriotycznej i tych samych lotów i lotności,co niedocenionymi byli juz, od kołyski”
  To kolejny „żołnierz prawdy” co to nie zauważony dotychczas przez suwerena walczył od kołyski, z okupantem .
  A przecież cały suweren zna bezbłędnie/a co lepsze i wyśpiewa/ tekst jego”Majteczki w kropeczki” gdy słowa Hymnu potrafi wybeczeć tylko jedna zwrotkę.
  No i kto ma większe sukcesy?No kto?

  Polubienie

 2. Daj spokój, Revel, termin „życie intelektualne Świerzyńskiego” jest pojęciem wewnętrznie sprzecznym, nie warto i tym nawet wspominać

  Polubienie

 3. Gdzie on skończył podstawówkę ,ew. na której klasie?.”Gimbaza” go chyba nie objęła ,bo kilka zmarszczek widać.W piosence było „legiony to żołnierska buta …” PIS z takich żołnierzy jest dumny!

  Polubienie

 4. Mietek

  A tak na marginesie to onże cuś „osiągnoł” tym swoim zwrotem poglondóf? Jakieś koncerty ci cuś?

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: