HISTORIA

Anżej Wyklęty

Duda na Placu Piłsudskiego: „Wolna Polska rozwija się dzięki bohaterstwu Żołnierzy Niezłomnych. Nigdy nie złożyli broni”. Rzeczywiście, nigdy nie złożyli broni, poza tymi, którzy ją gremialnie złożyli i nigdy też nie dokończyli swojego dzieła, sprowadzającego się głównie na mordowaniu mniejszości, osobistych wrogów, kochanków swoich kochanek, okradaniu ludzi i grabieniu mienia.

I to są te perspektywy, które się otwierają przed wyznawcami kultu wyklętych. Macie parę istotnych wyzwań. Jest trochę „mniejszościowego” elementu, absolutnie do utylizacji, i całkiem dużo mienia do przywłaszczenia. Zresztą proces okradania już się rozpoczął, trwa w najlepsze, ta tradycja wyklętych nabiera realnych kształtów. Pseudonimy dowódców tej watahy są doskonale znane. Zamiast „Ponurego” mamy [-ocenzurowano-], zamiast „Łupaszki” [-ocenzurowano-]

Zaś co do szczegółów jeszcze…

Pan Anżej był łaskaw powiedzieć też coś takiego, że wszystko to, całe to święto, to zasługa pana prezydenta Kaczyńskiego. No faktycznie, on taką inicjatywę złożył, tuż przed swoją samobójcza śmiercią, ale tak naprawdę podpis pod odpowiednią uchwałą złożył dopiero Komorowski i to jemu de facto zawdzięczamy to „święto”. A przecież mógł nie podpisać.

Ale wtedy jeszcze było zbyt świeżo po tym nieszczęsnym kraszu i nikt jeszcze nie odtajał, wszyscy byli ciągle zmieszani, ale nie wstrząśnięci. Można rzec, że przy głosie przez krótka chwilę było „Pokolenie Smoleńskie”.

Potem wszystko się rypło, bo za sprawą kolegów pana Anżeja, Polacy skoczyli sobie do gardeł, zaś Komorowski gdzieś ostatnio powiedział, że gdyby wiedział, gdyby potrafił przewidzieć wtedy, jak to święto dziś zostanie zmanipulowane, to nigdy by kwitów nie podpisał. No i tyle w zasadzie.

Na marginesie jeszcze może trzy drobne uwagi do patriotycznego w formie, idiotycznego w treści, tokowania pana Anżeja.

Po pierwsze, wolność dla Polski proszę szanownego pana, to wywalczyła „Solidarność”, tamta Solidarność z Lechem Wałęsa na czele, a nie ci dzisiejsi uzurpatorzy.
Po drugie, to chciałem zapytać, czy pan Anżej Duda odbył służbę wojskową, ku chwale Ojczyzny oczywiście, czy może jednak się od wojska wymigał? Większość z nas bowiem służyła i zamiast AK w gębie, miało AK w dłoni. Pan Anżej to widział kiedyś Kałasznikowa na oczy?
No i o trzecie, to z pewną przykrością odnotowałem, że zorganizowano dziś również awanse generalskie. I zastanawiam się, jak ci generałowie się czują? Dziwię się nawet, że ten wężyk, nie stanął im już w gardle. A powinien, bo przecież parę godzin minęło. 🕷

BYĆ MOŻE PRZYDATNE LINKI:

Wykletyzm ma twarz mordercy

Ogień który zabijał

Prosto z mostu

4 komentarze dotyczące “Anżej Wyklęty

 1. Rzecznik Spychalski

  Chciał jak zwykle dobrze i jak zwykle nie wyszło. Taka karma

  Polubienie

 2. Mietek

  Dla przypomnienia:
  – projekt wniósł L.Kaczyński a B.Komorowski podpisał ustawę o święcie wyklętych ale uchwalał Sejm za (wówczas) dominacji Platformy Obywatelskiej (luty 2011 roku). Więc za akceptacją i poparciem Tuska i reszty dzisiaj pyskujących przeciwko wyklętym (o ile w ogóle coś na ten temat mówią).
  Dla przedyskutowania i ku rozwadze:
  – czy wolność „Solidarność” wywalczyła czy po prostu poprzednia ekipa władzę oddała a działacze „Solidarności” i dzisiejsi uzurpatorzy tą wolność systematycznie nam ograniczali?
  – pytanie czy Anżej w woju był uznałbym za zbędne. Wiem, że w czołg go gdzieś tam kiedyś wsadzili.
  – generały czują się dobrze bez względu na czas kiedy ich do tego stopnia awansowano. Nie znam przypadku by kiedykolwiek wężyk generalski stanął któremuś w gardle.

  Polubienie

 3. Anonim

  Łapy precz od wyklętych ! Czerwone niedouki historyczne .

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: