EXTRASY okruchy życia

Wirus paniki

Koronawirus szaleje. W Polsce mamy zdaje się coś około 40 „podejrzanych” i ani jednego potwierdzenia, co mimo to doprowadza do drgawek prawie wszystkich. W głoszeniu pierdół i sianiu paniki prześcigają się media. Wszystkie jak leci. Za chwile na ulicach postawią zasieki a czołgi będą pilnowały szpitali.

No to sięgamy po inne dane, w zasadzie z tej samej parafii, które jednak nie robią na nas kompletnie żadnego wrażenia i które programowo olewamy. Pan minister zdrowia również.

W okresie pomiędzy 16 a 22 lutego tego roku, czyli o ubiegły tydzień chodzi, odnotowano w Polsce 211.983 przypadki zachorowań na grypę (lub podejrzenia zachorowania). Jeszcze raz słownie i w zaokrągleniu: dwieście dwanaście tysięcy! W wyniku powikłań zmarło 9 osób.

Z kolei w okresie pomiędzy 1 września 2018 a 15 marca 2019 zachorowań było 3.337.044, oraz 108 trupów.

Nie mówię tym samym, że koronawirus jest zjawiskiem mało groźnym i można go bagatelizować, tak jak bagatelizujemy grupę… Plus ujemny albo dodatni jest taki, że na grypę mamy szczepionki, niby chroniące, z których i tak prawie nikt „poza lewakami” nie korzysta, z powodów których nie chce dociekać. Więc wszystkich sensatów, od panów ministrów po panów redaktorów prosiłbym jednak o chwile zastanowienia.

Jakoś tak też przez skórę czuję, że ten jedyny jak na razie ponoć – plotkuje się o tym od wczoraj – zdiagnozowany jednak przypadek koronawirusa w Polsce, zostanie publicznie ogłoszony jutro, czyli w sobotę. No i w ten sposób zaplanowana właśnie na sobotę konwencja wyborcza Kidawy-Błońskiej skutecznie zostana przykryta i wyciszona. Ale to oczywiście przypadek. 🕷

3 komentarze dotyczące “Wirus paniki

  1. Tristana

    Potrzeba jakiegoś świętego do „wstawiennictwa” i modlitw za chorych zakażonych wirusem. Nie ma świętej Korony, jest korona cierniowa „naszego Pana”. Kogo proponujecie? Moim typem jest święty Koron.

    Polubienie

  2. sugadaddy

    Bo Polak żyje od wzmożenia, dom wzmożenia.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: