WIARA

Nie klękajcie się!

Zawsze wierzyłem w potencjał komiczny „Naszego Dziennika”. Co prawda to ten typ humoru, który mnie kompletnie nie bierze, ale to, że chłopcy plus nieliczne dziewczęta, od czasu do czasu dają czadu to fakt.

Tym razem dowcip który opowiadają jest de facto pomysłem bliżej mi nieznanego ruchu „Europa Christi”, ale spokojnie Pietrzakowi też jakiś umyślny skecze pisze.

Skecz ów sprowadza się do tego, by – tu należy przytrzymać się fotela – uznać ciągle jeszcze świętego Jana Pawła II patronem Europy i jakimś tam doktorem, ale nie zrozumiałem jakim. Rozumiecie intelektualny ciężar tego dowcipu? Niezbyt rozgarnięty – bo ponoć nic nie wiedział – nominalny szef pedofilskiej mafii, którego zasługi w tuszowaniu tego procederu są nie do przecenienia, który stał na straży budowy systemu sprzyjającego sprawnemu ukrywania przestępców, mistrz medialnego obciachu, ale kompletnie oderwany od rzeczywistości, będzie być może kimś do kogo ma odwoływać się Europa. My to mamy rozmach!

Ja jestem raczej dobrotliwy i mało mściwy (acz bywają coraz liczniejsze wyjątki) i nie skazywałbym od razu Wojtyły na szafot, ale też broń panie bosze nie wywoływałbym go przed szereg do pochwały przed frontem kompanii. Jestem skłonny uwierzyć w to, że przynajmniej w ostatnich latach swego życia mało jarzył, mało rozumiał i lewitował, więc wszyscy regularnie robili go w chuja, lecz to nie zwalnia go z odpowiedzialności.

Więc dziś zdecydowanie usunąłbym gościa w cień i nie przywoływałbym bez potrzeby tego nazwiska, a zwłaszcza nie wychodziłbym z tego typu kuriozalnymi pomysłami.

I nawet na początku podejrzewałem, że to jednak jakaś totalnie odjechana beka, fake niezbyt wysokiego lotu, ale nie, oni naprawdę chcą to zrobić! Rozpoczęli nawet zbierania podpisów pod petycją (dziwna jak na razie obojętność Episkopatu), tylko kompletnie nie chwytam komu i po co chcieliby oni tę petycję przedstawić. Kto ma finalnie podjąć decyzję – narażając się przy okazji na śmieszność – że pewien zamulony, acz na pewno wyszczekany wikary z Małopolski, ma teraz zostać gwiazdą i to jeszcze w tej coraz bardziej zlaicyzowanej i odpornej na kościelne pierdoloty Europy. No i tego właśnie za kaczego chuja nie jestem w stanie zrozumieć. 🕷

BYĆ MOŻE PRZYDATNE LINKI:

Jak powstał ruch Europa Christi i z czym to zioło się je

Wizje i przewidzenia Staszka Dziwisza

W nawiązaniu do powyższego pomysłu i w trosce o dobro kościoła, wszyscy ci którym pomysł z Wojtyłą się nie podoba, zwłaszcza ten doktorat budzi kontrowersje (choć przeżyliśmy doktorat Jakiego, przeżyjemy i Wojtyły), a więc w związku z tym wszystkim co powyżej, piszmy listy do papieża Franciszka, aby sobie z tym pomysłem dał spokój. Zamieszczam wzór, który wedle własnych potrzeb i odczuć można dalej rozwinąć, wypisać żale, przypomnieć grzechy, a następnie koniecznie wysłać do Watykanu.

„My, naznaczeni traumą długiego i wyniszczającego pontyfikatu polskiego papieża i świadomi niepowetowanych szkód, jakie ten pontyfikat wyrządził polskiemu i powszechnemu katolicyzmowi, zwracamy się z uprzejmą prośbą do papieża Franciszka, by rozważył przy ewentualnej decyzji ogłaszania Jana Pawła II doktorem Kościoła następujące zastrzeżenia…”.

No to jedziemy!

5 komentarzy dotyczących “Nie klękajcie się!

 1. ereglo

  Poszedłem za twoją radą i zajrzałem na stronę Europa Christi. I nie pożałowałem. Bo w sprawozdaniu z zebrania fanów owego ruchu znalazlem rzecz bezcenną. Oto dowiedziałem się, że „prof. Pawłowicz mowiła kompetentnie i dowcipnie…” (co i o czym, nie ma znaczenia). I olśniło mnie: tak długo szukałem cenzuralnych słów na określenie elkubracji Pawłowicz, a tu proszę – lakonicznie i jakże celnie! Że też przy całej twojej erudycji, na to nie wpadłeś!

  Polubienie

 2. Nie tylko „Nasz dziennik ” ma ogromny potencjał komiczny. Po „pielgrzymce ” JP II w 1997 roku POLITYKA omówiła jego słowa : ” Kościół zawsze stał na straży wolności człowieka ! ” . Żaden z komentatorów nie napisał , że to zwyczajne kłamstwo urągające pamięci ofiar tej instytucji. Oceniono TO jako zadanie Kościoła Kat.

  Polubienie

 3. Podobno już przyszedł na świat…

  Polubienie

 4. Ta goła kobita po prawej mnie denerwuje, jeśli już to stylowe akty szukaj!!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: