KULTURA&MEDIA

Ile kosztuje remont strychu

Doprawdy nie wiem o co awanturuje się to ministerstwo, no bo co złego w tym, że oni chcą remontować a media informują o tym opinie publiczną? Uważam, że dobre uczynki należy obowiązkowo nagłaśniać, pokazywać palcem, dawać za przykład innym.

A ministerstwo jednak się awanturuje, a nawet straszy sądem. Ki chuj, myślę sobie?

No bo tak… tabloid „Fakt”, napisał, że ministerstwo kultury i dziwactwa narodowego, chce za ponad 12 baniek wyremontować swoją siedzibę. To taki całkiem sympatyczny pałacyk przy Krakowskim Przedmieściu, w zasadzie vis a vis Anżejowej chawiry. Jakby się panowie główni lokatorzy uparli, to mogliby lusterkami w słoneczny dzień, wzajemnie do siebie zajączki puszczać.

Tabloid twierdzi dalej, że te 12 baniek pójdzie nie na remont całego pałacyku jak leci, ale tylko i wyłącznie na… strych. Czyli godny pozazdroszczenia rozmach. Wyobrażacie sobie co można zrobić z plus/minus 200-metrowym strychem mając do dyspozycji 12 melonów? Ja sobie za bardzo nie wyobrażam.

Ministerstwo co prawda mówi, że nie tylko o strych tu chodzi, ale robi to mało przekonywająco, więc są podejrzenia, że coś jednak kręci.

W każdym razie informacja tabloidu nie za bardzo spodobała się ministrowi Glińskiemu (nie wiem, czy mu przypadkiem nie ubliżam nie wspominając, że to też wicepremier), który generalnie nie lubi jak poufne jego zdaniem dane wyciekają na zewnątrz a potem media, wraże oczywiście, używają sobie ile wlezie. Więc jak na pana od kultury przystało wyzwał Fakt od najgorszych. Słowa „niemieckie kurwy” co prawda nie nie padły, ale po mojemu było blisko. Bo tak mniej więcej pan minister pojechał:

„Czy niemiecki tabloid chce sfinansować konieczny remont miejsc pracy polskich urzędników? Wygląda na to, że tak – narażając się na proces za kłamstwa w sprawie remontu siedziby MKiDN”.

Żeby wrażenie było większe, do swojego tłita pan minister dołączył zdjęcie z okresu tuż powojennego, z dopiskiem: „A tak wyglądało nasze ministerstwo po ostatniej ingerencji Niemców”, na którym to zdjęciu wspomniany pałacyk, wyglądał jak siódme nieszczęście, a w zasadzie w ogóle nie wyglądał. W każdym razie na pewno strychu tam wtedy nie było.

Takich oto dość zabawnych słownych przepychanek jesteśmy oto świadkami. Nie przeczę wszak, tytuł publikacji Faktu był dość prowokujący – „Rychtuje sobie pałac za 12 mln zł” a wydaniu internetowym „Gliński wyremontuje pałac za miliony!” – ale żeby zaraz tak się obrażać, honorem unosić i odgryzać? Przecież wystarczyło powiedzieć, że to wszystko to oczywiście i bezapelacyjnie wina Tuska i PO, bo oni te 12 baniek z hakiem zaplanowali będąc jeszcze u władzy, a on nie ma teraz wyjścia, musi to wszystko zrealizować, bo plan jest planem, a prawo prawem. I byłoby po zawodach.

No ale Gliński to jest Gliński, to metr sześćdziesiąt wzrostu z ego dwumetrowca, więc nie mogło to się skończyć inaczej, niż wzajemną wymianą obelg. Jeśli spotkają się w sądzie, minister to w każdym razie zapowiada, to będzie ciekawie i rozrywkowo. Z utęsknieniem czekam.

A tak swoją drogą przypomnę może od czapy wziętą opinię, ale dość popularną, że Niemcy Niemcami, ale gdyby Polacy z mało zrozumiałych dziś przyczyn nie wywołali tego powstania, to może Warszawa, w tym i pałacyk ministerstwa, inaczej by wyglądały. Ale to oczywiście tylko taki sobie szczegół. 🕷

1 komentarz dotyczący “Ile kosztuje remont strychu

  1. Moritz

    Co on na tym strychu kurwy będzie przyjmował?

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: