EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Marian Opania

Marian Opania – aktor teatralny i filmowy, artysta kabaretowy. Syn Juliana Opani, który zginął w powstaniu warszawskim. Jest rzeźbiarzem -amatorem.

„Żyjemy w kraju, w którym ciemnota zaserwowała sobie i nam dyktaturę ciemniaków (…) Uważam, tak jak za komuny, że jeżeli ktoś popiera ten typ władzy, to albo jest durniem, albo wyrachowanym łajdakiem, sprzedawczykiem. Innego wyjścia nie ma. Niektóre nasze autorytety robią dziś to samo, ale piętno pozostanie. I niektórzy niektórym będą to długo pamiętać (…) Były minister obrony Macierewicz nie zdawał sobie sprawy, co robi, zwalniając wspaniałych natowskich generałów i zastępując ich miernotą? Niech nikt mi nie mówi, że to nie jest sterowane przez człowieka z Kremla”

„Jest lansowany jakiś pseudowokalista i dziesiątki tańczących tyłków, i to masy rajcuje, to jest dla nich sztuka. Przerażające, ale wydaje mi się, że robione jest to specjalnie, bo takimi masami łatwiej jest rządzić i manipulować. A z drugiej strony, ci degeneraci, ten drugi sort, niech sobie pokrzyczą, poprotestują, pochodzą, poskaczą. I tak zrobimy, co chcemy”

4 komentarze dotyczące “POWIEDZIELI: Marian Opania

 1. w.i.e.s.i.e.k

  Niestety Opania ma 100 % racji !!
  Swego czasu gdy to Macierewicz wysnuwał swoje „bajdy smoleńskie” że byli”prowadzeni po śmierć” ze bohaterscy piloci, już już wyrywali się, z jej objęć I z „przypuszczeniem graniczącym z pewnoscia” winni tej katastrofy byli tylko Rosjanie .itp,spytałem jednego z „wiernych”
  No tak „był zamach” winni Ruscy, tylko dla czego po wszystkich „rozpirzono w drebiezgi” 36 Specjalny Pułk Lotniczy odpowiedzialny za przeloty Vipów.Czyli i za tamten przelot!
  Czyli co, tamci byli „prowadzeni po śmierć” a tych „wywalono na bruk”
  Jak w przysłowiu „Kowal zawinił Cygana powiesili” Jedyna reakcja! No tak, no tak!
  Jednakowoż, to był zamach!
  Gdy komentowałem ze znajomym, to słynne 500 + mówiąc ze to zwyczajna „korupcja polityczna” bo ta danina, akurat przed wyborami i przekręt, bo nie rewaloryzowana
  .Cieszył się bo ma akurat 4 dzieci i na kazde już liczył kasę.Trochę mu mina zrzedła gdy dowiedział się że „od drugiego”
  Dziś klnie bo mu te „pincet” inflacja nadżarła.No i ta biurokracja z wnioskami!
  Powiedziałem !
  Mówiłem ci wtedy o rewaloryzacji i ze przekręt, bo nie na kazde nie każdemu itp.No tak no tak powiedział.
  Dzis moja 90 letnia sąsiadka klnie na ceny,podwyżki energii i gazu,wywóz śmieci i czynsze ale pociesza się, że za rok dostanie „zwrot za prąd” bo tak powiedział Sasin.
  Pytana o zdrowie powiada natomiast ze nie wie czy jeszcze miesiąc pociągnie Bo zdrowie!
  Gdy powiedziałem „te przyszłe zwroty” na tym polegają,by poczekać aż jak największa ilosc emerytów przejdzie „na druga stronę tęczy”
  /Kto czyta „o śmiertelności” to wie ze oszczędności idą w miliony./
  Odpowiedz No tak no tak Ale ona dalej czeka i liczy.
  Sąsiad co to ma założoną sprawę spadkową tez się cieszy z „reformy sądownictwa”albowiem jego sprawa siꔜlimaczy”
  Zapytany a dlaczego to,powiada
  No „bo co chwila zgłaszają się do sądu nowi spadkobiercy.”
  Czyli wina tych złodziei sędziów i kasty.I trzeba ich dyscyplinować,zapytany ,wymień choć jednego z sędzi co to kradł lub miał inne przewinienie który stanął przed tą neo” Komisją Dyscyplinarną.”Nie potrafi wymienić jednego nazwiska.
  Na zapytanie, co by było gdybyś ty akurat walnął w te kolumnę z Beatką i gdyby tak ciebie przetrzymano na Policji ,a minister od sprawiedliwosci ,w tej samej chwili opowiadał w TV, że „kolumna jechała zgodnie z przepisami’ ze „ty już się przyznałeś” a tobie odmawiana adwokata.Pewno cieszyłbyś się.
  Cieszyłbyś się gdyby ci urzędowo oświadczono” ze jesteś winien wypadku”niemniej jednak „wadza”wspaniałomyślnie uwalnia cie od kary.
  Cieszyłbyś się do czasu, aż dostalbys pismo od ubezpieczyciela że” z uwagi na fakt stwierdzenia winy” ubezpieczyciel odmawia ci wypłaty odszkodowania z AC, za naprawę twojego auta a także obciąża cie kosztami napraw rozbitego auta rządowego!
  Albowiem, te rządowe, nie posiadało żadnego ubezpieczenia. Co w tym kraju wymagalnym jest!!
  Dzis ten ścigany a poszkodowany, młody chłopak tez ma powód do zadowolenia bo
  a/jego pojazd już 4 lata rdzewieje na parkingu policyjnym „zabezpieczony jako dowód w sprawie”
  b/świadkowie zeznający w Prokuraturze na jego korzyść/nie było sygnałów dźwiękowych/ kursują miedzy Oświęcimiem a krakowską prokuraturą i poddawani są badaniom psychologicznym,I słusznie !!
  Twierdzić co innego niż powiada oficjalna władzą może tylko wariat !!
  c/ucieszyłoby cie tez to, iż zapisy na płytach CD mające świadczyć na twoją korzyść uległy „samoistnemu uszkodzeniu” a Prokurator nie dopatrzył się w tym celowości czy przestępstwa.
  No i „oczywista oczywistość” cieszyłbyś się szalenie, że „ta sprawa” jeszcze przez lata będzie się ślimaczyć !!
  No ale mamy reformę przyspieszenie i wszystkiego najlepszego!!
  I „o to naród walczył i tego się naród domagał !!”

  Polubione przez 1 osoba

 2. sugadaddy

  ” i tak zrobimy co chcemy” i to jest realność, a nie jakieś mrzonki, ze UE coś z tym zrobi. Juorova w Spieglu obawia się, że może być za późno na ratowanie polskiego państwo prawa. – Tak zwana reforma w Polsce dotarła teraz do bardzo niebezpiecznego momentu, bo wydaje się być nieodwracalna – powiedziała wiceprzewodnicząca KE.
  Kaczyński, choćby miał płacić ogromne kary, to i tak się nie cofnie. Mitomania i pobożne życzenia nic tu nie pomogą.

  Polubione przez 1 osoba

 3. sugadaddy

  Jourova oczywiście.

  Polubienie

 4. w.i.e.s.i.e.k

  Całe szczęście ze sa tacy jeszcze odważni jak Opania !Całe szczęście ze są jeszcze tacy odważni i dają odpór pisząc i uświadamiając
  „Podrzeć uchwałę 31 sędziów sądu powszechnego na wizji, to nie dzieje się przypadkiem. Chodzi o to, żeby pokazać, że nie ma już sądu, ale jest wola obergubernatora, który ma mocowanie od ojca i zapędzi wszystkich do kojca. Z kratami rzecz jasna.
  Jeżeli nie ma sądu, nie ma kontroli postępowania władzy. Począwszy od tego, jak cię funkcjonariusz pobije, a potem powie, że pobiłeś się sam, połamałeś sobie ręce rytmicznie uderzając nimi o krawężnik.
  Nie ma sądów, zatem niełaskawe wyroki władzy i postanowienia można odwrócić od siebie łapówką, łaskawością władzy i o nią trzeba będzie aktywnie zabiegać.
  A wyrok sądu, jeżeli będzie nie pomyśli władzy, można podrzeć na oczach gawiedzi i wyprosić wszystkich z zebrania. Dlaczego? Bo tak.”
  A „suweren’ albo wreszcie dochrapał się, lub jego rodzina, stanowiska ,które dzięki swoim umiejętnościom i talentom nigdy by nie dostał .Bo widać słuchać i czuć ze miernota i kretyn.
  Albo powoli urządza się „w czarnej dupie” i myśli „jakoś to będzie”
  Dostanie w d sankcjami z Unii to mu wmówią, ze winna jest Unia I co gorsza uwierzy.
  Juz teraz wszelakie podwyżki cen i usług „tłumaczą” wymogami Unii do ktorych trzeba i należy się przystosować ‚wszak podpisaliśmy traktaty”
  Te dotyczące prawa i praworządności już nie Bo pisane innym językiem i „nie będzie nam Unia pluć w twarz.

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: