POLITYKA

Szary, narodowy onanizm

Czepiam się słów i myśli zasługujących na czepianie. Nie odpuszczam najmniejszej nawet okazji. Coś na dziś? Proszę bardzo. „Może zabraknąć pieniędzy na autostrady, ale nie może zabraknąć na historię”. Mówi to Jarosław Szarek, prezes niesławnego Instytutu Promocji Nacjonalizmu, w skrócie IPN.

I dodatkowo uzasadnia:

„Jeśli fałszerstwa historyczne nie znajdą realnej odpowiedzi, to w przyszłości drogi i mosty nie będą potrzebne, bo po prostu Polski nie będzie”.

I może dobrze że nie będzie. Ale na razie jest z całym swoim bagażem dziwactw i dziwaków. Takich jak prezes Szarek, który mocno odlatuje, co w sumie nie jest może jakąś wielką niespodzianka. Cała ta instytucja od dawna odlatuje, lewituje i krąży w obłokach absurdu, podsycając chorobliwe polskie fobie, odpały i niebezpieczne odloty, noszące znamiona poważnego schorzenia psychiatrycznego, więc niby czemu prezes miałby być normalny?

No bo na przykład nijak pojąć nie mogę, jaki związek z hipotetycznym znikaniem Polski z map, mogą mieć werbalne (złośliwe) zaczepki Putina, czy też ulubione przez wiele zagranicznych mediów (i wynikające ze zbyt daleko idących uproszczeń) „polskie obozy zagłady”. Polska nie zniknie, nie ulotni się w przestworzach za sprawą zwykłej gadaniny, czy nieprzychylnych publikacji, tak samo jak nie urośnie w siłę za sprawą infantylnego pudrowania niewygodnych faktów ze swojej historii. To co mówi Szarek, to po prostu zwyczajnie tępa propaganda, podsycająca narodową psychozę strachu, głównie u niepiśmiennych i niedorozwiniętych.

A już ta fraza, że „jak nie będzie Polski to nie będzie mostów i autostrad”, jest wyjątkowo infantylna… Sorry panie Szarek, ale co ma piernik do wiatraka?

Jeśli choć trochę popuścimy wodze fantazji, to i tak oczywistym jest, że niezależnie od tego kto tu będzie rządził i czyjego nadania, kto w wyniku splotu różnych okoliczności przygarnie tę masę upadłościową i niezależnie od tego jak ten kawałek Europy w przyszłości będzie się nazywał, autostrady nie znikną (mosty zapewne też), tak samo jak nie znikną ludzie, którzy będą z nich nadal korzystali. Będą nadal potrzebne nawet wtedy, kiedy na moim i pana Szarka paszporcie zmieni się godło.

Powiem inaczej… wyraźniej i dobitniej.

🚩Inwestowanie w autostrady, drogi i infrastrukturę technologiczną, to istotna inwestycja w przyszłość, niezależnie jak ta przyszłość się ułoży. Inwestowanie zaś w cykliczne wywoływanie duchów przodków i próba prostowania przegniłych bananów historii, to inwestycja bez jakiejkolwiek sensownej stopy zwrotu. Tym bardziej, że mało kogo tak naprawdę to interesuje.

🚩Ludzie nie chcą żyć rozpamiętywaniem Cudu nad Wisłą i ciągłym godnościowym nadymaniem się z tego powodu, ani też ciągłym powtarzaniem, że my jesteśmy dobrzy, tylko inni nie są w stanie (złośliwie) tego zauważyć.

🚩Jebać wczoraj, ważne jest to co będzie jutro! Czyli ludzie chcą żyć nadzieją, że jutro będzie im lepiej, bogaciej, wygodniej, normalniej, jaśniej, a żeby tak było, to Polska wcale nie musi być Polska. Może być czymkolwiek.

🚩Już dziś wielu z nas Polaków, lub obywateli Polski, stać jest na osiedlenie się w jakimkolwiek kraju Europy, wybieramy sobie ojczyzny zgodnie ze swoimi upodobaniami, sympatiami i potrzebami. W związku z tym Polska to nie jest już dla nas jedyne, nieodzowne do życia miejsce na świecie, zaś paszport z napisem „Poland” chętnie zamienilibyśmy na ten z napisem „Europe”.

Nie przejmujmy się więc bajdurzeniem szarkopodobnych, inwestujmy w autostrady i przyszłość pod nazwą Europa, której cywilizacyjnie kompatybilną częścią będą tereny pomiędzy Nysą a Bugiem, bez znaczenia jaką w przyszłości nazwą je opatrzymy.

Na razie jednak wybieramy jak widać permanentny narodowy onanizm. 🕷

9 komentarzy dotyczących “Szary, narodowy onanizm

 1. 1.Ciekawy paradoks – przeciw fałszowaniu historii protestuje największy fałszerz historii.Ale u nas to normalne – antysemici gorąco się modlą do Żyda.
  2.Protestuję przeciw rozpowszechnionej zbitce „co ma piernik do wiatraka ?” – bo ma bardzo dużo, w wiatraku mielono zboże na mąkę z której wypiekano m.innymi pierniki.

  Polubienie

 2. I jeszcze uzupełnienie do punktu1. najbardziej przeciwna LGBT jest partia kierowana przez homoseksualistę…

  Polubienie

 3. w.i.e.s.i.e.k

  A gdzie tam tępa propaganda !!
  Toz to czysto praktyczne wyrachowanie !! Kasa Misiu Kasa i stanowisko
  Przecież to mówi to Jarosław Szarek, prezes niesławnego Instytutu Promocji Nacjonalizmu, w skrócie IPN.
  Gdyby to on był jakimś ważnym Prezesem firmy pt.”Autostrada Polska”Powiadałby, wszem wobec i każdemu z osobna
  ” historia jest ważna, niemniej jednak wzmożeni „patriotycznym historyzmem” z nadzieją jedzmy w przyszłość /jasną oczywiście /pamiętając o przodkach.
  Bo gdyby oni je mieli /autostrady/ to tez by jechali Czyli Alleluja i do przodu!!
  A niepiśmienni i niedorozwinięci i ze „zrozumieniem”przytakiwali by mu kiwając łbami i klaszcząc.
  Toz to prawdziwy” polak i patryjota”
  Sorry taki mamy klimat i elektorat !!!

  Polubienie

 4. Kasa , Misiu kasa !
  Szukając wiadomości o V. Severskim natknąłem się na IPNTV. A tam niesławny Piotr Woyciechowski w towarzystwie dwóch „historyków ” z Instytutu Propagowania Nienawiści demaskuje Severskiego i zachęca do nabywania tygodnika ze swoimi wypocinami. I to wszystko za nasze pieniądze.
  Czyż to nie wspaniałe, że nasza umęczona Ojczyzna umożliwia różnej maści frustratom i niedołęgom wygodne życie za publiczne pieniądze ?

  Polubienie

 5. Anonim

  nareszcie jakaś „właściwa” Iwonka

  Polubienie

 6. w.i.e.s.i.e.k

  Pamietaj !
  Jesli takie hasła wykrzykuje facet siedzący na „wysokim szczeblu drabiny państwowej”a do tego Prezes IPN mający bezproblemowy wgląd w akta historyczne tam zgromadzone.
  Jawne tajne i zastrzeżone i utajnione na lat 50 czy 70 i na podstawie ich lektur wiedząc iż historia nie jest czarno-biała a wygaduje je pod zapotrzebowanie akurat rządzących, to robi to z dwóch powodów.
  a/Przypodobać się aktualnie panującym !
  b/ „przedstawić suwerenowi” iż jego wiara w to co mówi wynika z powodów ideowych!
  Bo gdy kiedyś ,stanie przed sądem będzie się tłumaczył „ideowością” która to „ideowość” w Kodeksie Karnym przewiduje niższe kary, niż działanie „z niskich pobudek” i to do tego „w zorganizowanej grupie przestępczej”
  Zauważ jak dygnitarze z PIS robią wszystko by nam to wpoić, byśmy tak to zrozumieli.
  Oni są wszyscy ideowi i poświęcają się dla ojczyzny i narodu, od ust sobie odejmując.
  A coś im gdzie dodatkowo skapnie to im się przecież należy, za ciężką pracę
  PS
  A w naszym Paszporcie jak byk stoi, Unia Europejska a pod nim dopiero Rzeczpospolita Polska

  Polubienie

  • No i oto chodzi, o to co pod Unia w tym paszporcie. A wynika z tego że nadal jestem/jesteś obywatelem tej Rzeczpospolitej. A ja nie chcę być obywatelem Rzeczpospolitej tylko Europy. Wystarczy mi na paszporcie jakieś zgrabne logo plus info „United Europe”.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: