ŻYCIE

Patrzcie, Jaki przypadek!

Wczoraj pewien raper – przynajmniej on za takiego się podaje – został zatrzymany przez policję w centrum Warszawy, po tym jak przechodził przez ruchliwą ulicą w absolutnie nieodpowiednim do tego miejscu. Ponieważ nieco fikał, więc go rutynowo przeszukano i bingo… znaleziono przy nim marihuanę.

Policjanci pojechali następnie do jego kwatery głównej, gdzie zbunkrowane były dodatkowe działki maryhy, plus trochę haszu. Niby nic, taka warszawska raczej normalka. Raper ponoć bronił się tym, że to wszystko na jego tylko użytek, że on jest raper a raperom wolno więcej, a poza tym pytał retorycznie raczej „czy wiecie kim ja jestem„, ale policjantów nie szczególnie to wzruszyło. Niesłusznie.

Bo jest w tym wszystkim jednak mały haczyk. Raper, lat 21, nazywa się bowiem Filip Jaki i jest – tak, tak dobrze kojarzycie – bratem europosła i oczywiście doktora Patryka Jakiego. No cóż za przypadek, cóż za zastanawiający zbieg okoliczności.

Ale powiem wam, że w sumie nie widzę w tym czegoś bardzo nagannego, czy zajebiście sensacyjnego, bo do wszelkich używek, w tym maryśki, mam stosunek przyjacielski mocno, i choć sam nie używam, to nie widzę problemu w tym, że inni używają. Byleby rozsądnie. Nawet jak patrzę na pana doktora Jakiego, a czasami bywa, że go nawet słucham, to jestem pewien, że sam bucha lubił sobie puścić, a może nawet razem z tym bratem Filipem na balkonie przyjarkę małą nie raz nie drugi ostatnio organizował. Wolno mu, po mojemu żadne to przestępstwo.

No i na tym koniec miłości dla zwierząt, teraz zacznie się przypierdalanie.

Więc patrzę ja sobie w [ ☛☛] TVP Dezinfo – jest wczorajszy późny wieczór – a tam cisza. Szperam nawet – z obrzydzeniem, ale jednak szperam – po ich portalu i po męsku mówiąc, ni chuja, nic nie widzę, żadnego info, żadnej wzmianki, nawet najdrobniejszej. I myślę sobie, co jest kurcze grane?

Gdyby nie daj bosze tak się zdarzyło, że z działką maryśki, lub czymś w tym stylu, nakryto by na ulicy powiedzmy syna Kidawy Błońskiej (bo nie wiem czy ma brata), albo siostrę Budki, to spektakl w TVP Dezinfo swoim rozmachem przyćmiłby zdecydowanie Sylwestra Marzeń. We wszystkich serwisach byłaby to informacja z pierwszych miejsc, żelazna pozycja każdego forszpanu przez najbliższe dwa dni, a Pereira dostał by z podniecenia tak bolesnego wzwodu, że następny tydzień musiałby spędzić na zwolnieniu, robiąc dwa razy dziennie okłady z rumianku.

Niechybnie tak by właśnie było, spytajcie Bodnara, on ma doświadczenia w kontaktach z TVP.

Pan Jaki jednak z jakiegoś powodu jest pod ochroną i jego oraz jego rodziny, kohorty bandziorów z TVP Dezinfo raczej nie niepokoją, nie wchodzą mu z buciorami w życie prywatne i osobiste, żaden kutasina z kamerą, żaden Sitek, nie biega za nim i dręczy pytaniem: „Panie Jaki czy to prawda, że pana brat jest narkomanem?”.

Oczywiście trafia do mnie tłumaczenie owego Jakiego, że „mój brat jest dorosły i bierze odpowiedzialność za to, co robi”. Bezwzględnie tak jest. Byłbym nawet skłonny panu Jakiemu współczuć, bo taki porządny i prawy obywatel, zaś wyskok brat psuje mu nieco wizerunek, gdyby on tak łagodny jak jest dla swego brata, był dla innych. Gdyby w tejże TVP nie rozdzierał szat i nie grzmiał o skandalu w przypadku podobnych historii, tylko dotyczących opozycji, i gdyby nie przekonywał, że nie ma nic złego w tym, a nawet taka powinna być dziejowa sprawiedliwość, że dzieci członków PZPR muszą odpokutować i zapłacić za winy swoich ojców. No, ale to tak na marginesie. On za brata płacić nie zamierza. ✡︎

Młodszy Jaki czyli Filu Yaki

1 komentarz dotyczący “Patrzcie, Jaki przypadek!

  1. Enigmatyczny korespondent

    Jaki chce pozywać do sądu wszystkich tych, którzy opisują to wydarzenie w sposób wedle Jakiego „nieakceptowalny”. Sądzę, że możesz znaleźć się na celowniku pana doktora, bo szydera wyziera z tego tekstu w każdej linijce.😑

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: