EXTRASY okruchy życia

Przepowiednia

Pan Marian Turski miał dziś w Auschwitz mocne wystąpienie. Mówił krótko, patrząc w oczy zmieszonego wyraźnie i nabzdyczonego Dudy (Terlecki akurat spał rozwalony niczym pijak na krześle, więc pewnie nic do niego nie dotarło).

A powiedział Turski parę mądrych słów, o prawach, o godności, o odpowiedzialności, i o nikczemnym wykorzystywaniu historii do doraźnych politycznych celów. Kończąc powiedział:

„…nawet się nie obejrzycie jak na was i na waszych potomków jakiś Auschwitz spadnie”.

I dostał gromkie brawo, bo słowo „owacje”w stosunku akurat do tego miejsca za bardzo mi nie pasują.

Ja nie wiem czy architektów i dewastatorów dzisiejszej Polski spotka coś tak dramatycznego jak Auschwitz. Pewnie jednak nie, i oby nie, bo nie o to w sumie chodzi. Ale jakaś Norymberga to wcześniej czy później na pewno na nich spadnie. Nie mam tu żadnych wątpliwości.🕷

5 komentarzy dotyczących “Przepowiednia

 1. ereglo

  Oj, optymista z Ciebie…

  Polubienie

 2. Trzeba mieć nadzieję…

  Polubienie

 3. Mietek

  @Tatul no i oczywiście Revelstein
  Dostrzegam, że wielu z nas po prostu urządziło się w tej ciepłej dupie i siedzi na wszystko odpowiadając, że kiedy wreszcie, bo oni nie widzą szansy.
  Nawet ćwok jeden drugiemu nie powie żadnego słowa wsparcia. Tak! Macie prawo nie wierzyć. Ale wsłuchujcie się w jakieś, choćby minimalne elementy świadczące o nadziei, że to się zbliża ku końcowi. Dajcie się sami przekonać, że tak będzie. I właśnie z tej beznadziei, braku nawet chęci do tego aby ich ktoś przekonał, z tego urządzenia się w dupie (ciepłej) wielu z nas uważa (uznało), że pójście na wybory nic nie da. Że to nie ma żadnego wpływu. Dlatego musimy (!!!) im wmawiać, że nawet ich jeden głos się liczy. Wy macie nadzieję. A ereglo jej nie ma. Czytaj ereglo Revelsteina i wyciągaj wnioski z tego co On pisze. Zasysaj z tego pozytywne przekonania i transferuj je na innych wokół. Jak myślisz? Po co ten Revelstein się wysila i to wszystko pisze? Właśnie po to by takich niedowiarków natchnąć! Czeka z pośród nas wielu na słowa otuchy i wielu zaprzestało cokolwiek i gdziekolwiek czytać.

  Polubienie

 4. w.i.e.s.i.e.k

  Mietek 29-01-2020
  Też tak uważałem !
  Do czasu, aż od Górala,/przyjaciela zresztą/ na moje zdziwienie, na widok schodzącej, lawiny której nikt nie spowodował „nikt np nie podciął zbocza/ usłyszałem.
  Bo widzisz, są i takie lawiny, które powoduje jeden mały płatek śniegu,któremu odechciało się tak leżeć i się ruszył, a za nim ruszyły inne.I to sa „najgorsze lawiny” bo nigdy nie wiadomo kiedy „zejdą”

  Polubienie

 5. Mietek

  Więc bądźmy w.i.e.s.i.e.k takimi płatkami. Ty, ja, inni.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: