EXTRASY okruchy życia

Jezus też się nie mył

No cóż, różne dane o które człowiek co rusz potyka się na ulicy, nie zawsze są optymistyczne. Z tych na które ostatnio się natknąłem wynika niezbicie, że jesteśmy zwykłymi brudasami i flejami.

I tak na przykład w Polsce, obok gospodarki (przynajmniej wedle wersji Morawieckiego) najlepiej i najdynamiczniej rozwijają się choroby „brudnych rąk”. A to dlatego, że bez mała 3/4 obywateli Najjaśniejszej zapomina chociażby o umyciu rąk po skorzystaniu z kibla. Sramy, lejemy, podcieramy i zamiast umyć łapy, ocieramy je o spodnie, albo spódnice i po kłopocie. A potem wychodzimy z kibla i na przywitanie podajemy rękę znajomemu/znajomej.

Ale żeby tylko to.

Fatalnie jest z codziennymi kąpielami. Aż 17 % badanych nie myje się codziennie, a tylko co drugi, albo nawet co trzeci dzień. Wedle Państwowego Zakładu Higieny, jedna czwarta Polaków myje się jedynie raz na tydzień! Latem jedynie 10% decyduje się na dodatkowy prysznic. To znaczy mowa tu tylko o tych, którzy w ogóle się myją.

No a co z ubraniami, co z bielizną? Bardzo proszę.

Dane mówią, że majciochy zmieniamy co drugi dzień, ale już skarpetki zdecydowanie rzadziej. Całkiem spora jest grupa takich, którzy i jedno i drugie zmieniają nie częściej niż raz na tydzień. No i mamy to co mamy. W autobusach śmierdzi, w tramwajach śmierdzi a nawet napierdala nieprzerwanym odorem, w metrze też śmierdzi, choć mniej nieco, bo tam przeciągi a i pociągi szybciej jeżdżą. Co nieco zdąży wywiać.

Ale spokojnie, bez paniki i napinki. Jezus też się nie mył, a patrzcie jak się wybił. 🕷

6 komentarzy dotyczących “Jezus też się nie mył

 1. Królowa Bona miała w ekwipażu więzionym do Polski aż dwie pary majtek. Strach pomyśleć jak wyglądały szafy Półek w tamtym czasie

  Polubienie

 2. I w aptekach śmierdzi, i w kościołach oj jak śmierdzi (chyba? nie bywam ale te kożuchy i berety w tej temperaturze powietrza muszą działać )

  Polubienie

 3. w.i.e.s.i.e.k

  Wyobraź sobie taki obraz ?
  Wysoka temperatura na zewnątrz a wszyscy „wierni” nagle w kościele ściągają buty klękają i wypinają zady, blisko nosów sąsiada, za.I nikt nie mdleje i nikogo nie zabiera „pogotowie”
  A wszystko to w meczetach, gdzie uczestnikami są muzułmanie .Ci ktorych dobry Polak i katolik wyzywa od brudasów.

  Polubienie

 4. Tristana

  Ciekawe jest uzasadnienie Jezusa: „Nie ma nic z zewnątrz człowieka, które wchodząc do niego, mogło go zanieczyścić”. Czyli według Jezusa niemycie rąk nie zaszkodzi, jest bardzo zdrowe!!! Był teoretykiem własnej prymitywnej medycyny, wbrew temu co mówi dzisiejsza medycyna! A podobno był bogiem. Został skazany prawomocnie na śmierć bo sprzeciwił się własnej religii i kulturze.

  Polubienie

 5. To jest nasz – Prawdziwie Polski Arcykatolicki- Brud i wrogom naszej umęczonej Ojczyzny nic do tego !!!

  A teraz z zupełnie innej beczki : dlaczego nie ma państwowych obchodów rocznic związanych z Rajmundem Kaczyńskim ? Czyżby TO było in vitro ?

  Polubienie

  • Rajmund to rocznik 1921, więc wtedy nie było in vitro, ale płodząc takich bohaterów jak spłodził bez wątpienia zasługuje na jakąś pamięć i uczczenie. Tu się zgadzam, jakieś skromne państwowe obchody powinny być. Przypominam że rodziców pana Karola chcą beatyfikować, nie mówię że Rajmund powinien być od razu świętym (prędzej już Jadwiga, tym bardziej że kult Jadwigi w Polsce jest bardzo żywy), ale pośmiertny Orzeł Biały i pomniczek w centrum Warszawy jak najbardziej a nawet koniecznie.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: