EXTRASY okruchy życia

On nie tylko majteczki ma w kropeczki. Jest gorzej

Nie mogłem sobie tego odmówić, bo jak tylko wiedzę Świerzyńskiego to już rżę ze śmiechu, nim jeszcze cokolwiek przeczytam. A jak już połaszczę się i coś jednak przeczytam, no to natychmiast żałuje, bo z tego zarykiwania się przez dwa kolejne dni bolą mnie mięśnie brzucha. Wierzcie mi to nie jest miłe uczucie.

Ale jak mówię, przyjemności rechotania ze Świerzyńskiego mimo wszystko nie mogłem sobie odmówić.

Czytam więc i się śmieję:
„Opozycja wszystkie sprawy próbuje załatwiać za granicą, a nie w Polsce. Targowica robiła to samo, to były identyczne działania”.

I dalej:
„Nasi dawni magnaci rozmawiali z carycą Katarzyną i do Prus jeździli i do Wiednia. Tak samo dzieję się tutaj”.

Plus dla Świerzyńskiego jest taki, że teoretycznie wydaje się, że wie kim była Katarzyna. Tu wygrywa pojedynek z Suskim, dla którego Katarzyna Wielka była nonejmen, do czasu kiedy po raz pierwszy usłyszał o tej postaci na komisji śledczej. Zresztą do dziś nie kuma biedny o kim tak naprawdę była wtedy mowa.

No i jeszcze coś:
„Nie wiem czy dążą do tego, żeby nas znowu podzielono, czy żeby Polska w ogóle zginęła z map Europy?”.

Wygląda na to, że Świerzyński non stop chodził pijany i teraz jakimś dziwnym zrządzeniem losu na chwilę wytrzeźwiał. I w delirycznym zwidzie zupełnie gubi się w rzeczywistości. Bo gdyby się odnajdywał, to wiedziałby, że ta Polska dawno już została podzielona i nie ma w tej chwili już takiej siły, która by ją skleiła.

W tej sytuacji być może najlepszym rozwiązaniem rzeczywiście byłoby sprzedanie komuś rozsądnemu tej masy upadłościowej, po to, by ten ktoś wreszcie zrobił tu porządek. Są pozytywne tego przykłady z przeszłości. A poza tym umówmy się, że dziś w Europie jedno państwo mniej lub więcej to nie problem. 🕷

PS. Ten geniusz właśnie stwierdził, że pożarów w Australii nie trzeba gasić, bo poradzi sobie z nimi natura. Rzeczywiście, zamiast mózgu same gacie.

2 komentarze dotyczące “On nie tylko majteczki ma w kropeczki. Jest gorzej

  1. Maryśka

    Dziś u ciebie sami kretyni na topie jak widzę. Od rana Gowin a od popołudnia Świerzyński. Troche litości please!

    Polubienie

  2. wujcio

    Pozazdrościł chodnikowy gwiazdor Zenkowi i liże PiSi tyłek na całego licząc, że mu coś skapnie.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: