EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Krzysztof Varga

Krzysztof Varga – pisarz, felietonista, dziennikarz, autor powiadań i powieści, oraz eseistycznej trylogii poświęconej historii i kulturze Węgier. Jest także autorem tekstów piosenek. Rocznik 1968.

„Pławiąc się w zachwycie dla dialogów Hopkinsa i Pryce’a * wyobraziłem sobie film, w którym przyjacielską rozmowę przeprowadzają nie Benedykt XVI z Franciszkiem, ale arcybiskup Marek Jędraszewski z arcybiskupem Sławojem Leszkiem Głódziem. I taki film bym w naszych kinach widział, i ujrzałbym tłumy walące do multipleksów w ekstatycznym pragnieniu obejrzenia obrazu „Dwóch biskupów”, gdzie padają autentyczne cytaty z hierarchów. W tym dziele Jędraszewski będzie mówił: „Czerwona zaraza po naszej ziemi na szczęście nie chodzi. Co nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska i bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha – neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa”. Głódź zaś: „W Kościele jest to, co Kościół uważa, a nie wy” oraz „Co ty, kurwa, nawet nalać nie potrafisz!”. Z tej okazji ogłaszam casting do ról Jędraszewskiego i Głódzia”

* Odtwórcy głównych ról w filmie „Dwóch papieży”, opowiadającym o abdykacji Benedykta XVI i wstąpieniu na tron piotrowy Franciszka.

1 komentarz dotyczący “POWIEDZIELI: Krzysztof Varga

  1. staruch

    Do roli Głódzia najbardziej by mi pasował Maleńczuk i to nie ze względu na „pogląd”, a ze względu na „ogląd”, zaś w roli Jędraszewskiego najlepszy byłby (tu przepraszam za wyrażenie) niejaki Rychu Cz.,
    umiejący przeskakiwać w biegu z jednego siodła na drugie przez co szczątki mózgowia przemieszczają mu się za każdym razem coraz to niżej.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: