EXTRASY okruchy życia

Który bóg to bóg?

Bortkiewicz (taki nawiedzony księżulo): „Jeżeli ktoś święta Bożego Narodzenia nazywa „zimową imprezą”, to jest to kpina z rzeczywistości, a zarazem coś bardzo urągającego nam katolikom”.

Trzy małe uwagi a może wątpliwości:

1️⃣ portal wPotylice wyspecjalizował się jak jak widać w promowaniu wszelakiej maści idiotów, a ten powyżej to zdaje się najznamienitszy ze znamienitych, pierwsze liga odlotowców;

2️⃣ ponieważ pogubiłem się w rozpoznawaniu sporej ilości bogów których nam się obecnie proponuje, to prosiłbym o doprecyzowanie, o którego de facto boga chodzi. Tego takiego starego i mocno mściwego, co niczym bóg (proszę, kolejny bóg) Zeus gromy jakoby z nieba ciska, czy może o tego dużo młodszego, raczej fantastę, wichrzyciela i anarchistę jakbyśmy dziś powiedzieli, którego za obywatelską niesubordynację, ówczesne społeczeństwo wypluło i surowo ukarało.

Jego mocno podkolorowane dzieje opisano potem (pisanie trwało całe wieki) w pewnej książce fantazy, pełnej przemocy i nienawiści, acz do dziś nie wiadomo kto tę książkę napisał i kiedy. Więc biorąc pod uwagę te choćby pobieżne fakty, trudno nazywać to co się teraz dzieje, inaczej niż zimową imprezą, z naszego, geograficznie rzecz biorąc punktu widzenia. To żadne więc urąganie, co najwyżej wątpliwości i ciągoty do doprecyzowania pewnych faktów, które zapewne nigdy nie miały miejsca.

3️⃣ no i przy okazji, to może warto by też podać do publicznej wiadomości, który to bóg jest tym najważniejszym, bo jest ich trochę i każdy ma ambicje bycia królem, tym jedynym. Więc który bóg to jest naprawdę bóg, a który uzurpator: bóg Bóg (ten taki stary z brodą), bóg Jezus (też z brodą, ale młodszy), bóg Allah (brodzisko aż się patrzy), czy może bóg Siwa (chyba jedyny bez brody)? Jeśli jakiegoś pominąłem (na pewno pominąłem) to proszę o przebaczenie i ewentualne dopisanie do listy. 🕷

3 komentarze dotyczące “Który bóg to bóg?

 1. Tristana

  Bóg żydowski nie istnieje, jest wymyślony przez Żydów na wzór boga babilońskiego Marduka. Abraham zauważył, że wiara w boga jest doskonałą formą panowania nad ludźmi; potrzebował tego do wyjścia z Babilonu i założenia własnego królestwa. Żydzi mają prawo do wiary w swojego boga Jahwe. Ale my Polacy? Czy jest jakiś logiczny argument za przyjęciem wiary Żydów? Josze bin Jusuf był żydem, uzurpował, że jest synem boga, chciał reformować judaizm. Został skazany prawomocnym wyrokiem na śmierć za bluźnierstwo, łamanie przykazań i magię – przestępstwa wobec judaizmu, jego religii, Joszue nie był katolikiem. Żydzi uważają Joszue za fałszywego mesjasza, jakich było już wielu w ich historii – wszystkich skazano na śmierć, czyli był oszustem. Oddawanie czci fałszywemu mesjaszowi, czczenie jego urodzin jest przestępstwem wobec rozsądkowi, rozumowi, logice i wolności umysłu.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Jedynym Prawdziwym Bogiem jest Latający Potwór Spaghetti !!!
  Inni to zwykłe podróby !

  Polubione przez 1 osoba

 3. Szpila

  Wyciągnęłabym z pomroki dziejów nasze słowiańskie bóstwa na czele ze Swarożycem ,Perunem, bóstwa nordyckie z dalekiej północy.Gdzieś zagubiono w mitologiach ,zastąpiono ,częściowo połączono święta .To chyba materiał dla etnografów,wydaje się ,że XXI wiek tworzy nową,kosmiczną mitologię.Ja w Biblii widzę alegorię historii i uważam ,że pisze się ona nieustannie :mamy nowe wojny,mamy uchodźców,mamy „cudowne” ,medyczne uleczenia itd…czyż to nie nowe ,biblijne historie?

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: