HISTORIA

Putin, Putin pokaż rogi. Pokazał!

Putin dość niespodziewanie i to tuż przed świętami wbił Polakom szpilę. Posolił i przypieprzył i niewątpliwie dla wielu naszych turbopatriotów, tegoroczne wigilijne ruskie pierogi będą nie do przełknięcia, a karp ością w gardle stanie.

Otóż Władimir Władimirowicz Putin publicznie oświadczył/zasugerował (niepotrzebne skreślić), że „władze przedwojennej Rzeczpospolitej sekundowały Hitlerowi w dziele eksterminacji Żydów”. Ale to był tylko początek, bo dalej ruski prezydent również nie spuszczał z tonu.

Kiedy Niemcy zajęli Czechy, Polakom – wedle Putina – z podniecenia aż trzęsły się ręce, bo „poczuli iż zbliża się godzina podziału łupów”. Kropkę nad „i” postawił cytując fragmenty jakiś dokumentów z lat 30-tych (ruskie archiwa są przepastne), z których wynika, że Polska gorąco kibicowała Hitlerowi jeśli chodzi o plany zagłady Żydów. Zacytował nawet fragment raportu:

„Führera owładnęła myśl, aby rozwiązać problem żydowski, wysyłając Żydów do kolonii w Afryce na pewną śmierć. To był pierwszy krok do ludobójstwa, do tego, co dziś nazywamy Holokaustem. Ambasador Polski uznał, że jeśli uda się tego dokonać, to Polacy postawią Hitlerowi piękny pomnik w Warszawie.”

Swój szoł Putin dał podczas spotkania liderów państw tzw. Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, ale umówmy się, że nie była to pierwsza tego rodzaju rosyjska wycieczka pod naszym adresem. Bo wątek polskiej kolaboracji z Hitlerem, w tym udział w zagłady Żydów, jest coraz częściej eksploatowany przez kremlowską propagandę.

Niestety, Rosja to nie jedyne państwo którego przedstawiciele, w tym i media zarzucają nam i to od dawna, mniej lub bardziej aktywny udział w holocauście. Polska nerwowo usiłuje się bronić i zaprzeczać jakoby… ale szczerze mówiąc, istnieje sporo dokumentów i relacji, które obciążając nas, obronę tę skutecznie dezawuują. Mamy więc jako naród poważny problem, nie tylko moralny ale i wizerunkowy.

Niestety, tak jak Rosjanie pewnych tez nie są zapewne w stanie do końca udowodnić, tak i my nie jesteśmy w stanie przekonać większości do pewnych teorii przemawiających jakoby na naszą korzyść.

No i jak teraz się zachować? Szable już ze ścian zdjęte, ale kogo siec i czy nasi ułani aby dostaną wizy?

Jeśli chodzi o jakiś niemiecki ZDF, czy powiedzmy Netflix, czy taką albo inną gazetę, zawsze możemy, a nawet z różnym skutkiem próbujemy ciągać ich po sądach. Machniemy tą szabelką i jeśli przez przypadek sami nie odetniemy sobie ręki to jest szansa, że zranimy ich w ucho. Ale Rosja? Co zrobić z Rosją, co z Putinem?

Zakładam scenariusz taki oto, że prokurator Święczkowski wyśle mu wezwanie na przesłuchanie. A jak się gość nie stawi, to co? Kto Władymira Władymirowicza siłą i w kajdanach przed oblicze polskiego wymiaru sprawiedliwości doprowadzi? No, to może zaocznie go skażemy, z terminem stawienia się w areszcie na warszawskim Grochowie? Mnożą się pytania, nie znikają wątpliwości.

A Wy co o tym sądzicie? Władymir pęknie, czy do końca zachowa zimną krew? Bo ja osobiście uważam, że On ze strachu to ma już pełne gacie. I już widzę tę jego minę, jak z Polski ten papier dostanie: „W imieniu Rzeczypospolitej, wzywa się skazanego…, aby niezwłocznie, w dniu….. stawił się w areszcie…”.

(Aha, panie Mularczyk, a jak tam z tymi reparacjami od Ruskich. Jest jakiś postęp czy nadal zero?) 🕷

4 komentarze dotyczące “Putin, Putin pokaż rogi. Pokazał!

  1. Barbro

    Jestem na wakacjach, slonce pali, wiec nie pamietam calej poezji, ale pamietam taki passus (kto to napisal?): ”padla niezywa, tak to zdrajcom bywa”. Nowa, a i stara polska politycznie poprawna historia tak mi sie objawia – czego nie przeinacza, to i tak klamie i dostaje po dupie. Szantrapa udaje cnote z wiadomym skutkiem.

    Polubienie

  2. sugadaddy

    No cóż, Putina to możemy, co najwyżej, pocałować w dupę; tak samo zresztą sprawa się ma z Kaczorem, który i tak zrobi co zechce, a żadna UE mu w tym nie przeszkodzi.Taki nasz los.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: