EXTRASY okruchy życia

Śniadanie

Dziś w Sheratonie późne śniadanie z kolegami Andrzejem S i z WuWu, obaj dziennikarze mediów około czy nawet prorządowych.

WuWu opowiada, nie bez charakterystycznej dla niego zwady, jak to właśnie wyrzucono go z gazety za to, że pisząc o biegu niepodległości nie wspomniał o… pomniku Kaczyńskiego na Placu Piłsudskiego.

„To zupełnie nie na temat” – próbował się bronić WuWu w rozmowie z naczelnym. „Nie na temat mówisz? No i właśnie za to że nic nie rozumiesz cię wyrzucam”. Koniec rozdziału. 🕷

2 komentarze dotyczące “Śniadanie

  1. zbigniew jan welcz

    Przypomnialo mi sie opowiadanie Stryjkowskiego o lekach korektorow, zeby nie puscic w gazecie byka w rodzaju „Sralin”. Nie pluton egzekucyjny, lecz tylko wilczy bilet, grozil za podwojna pare oczu wodza proletariatu w filmie „Rece do gory”. Historia sie powtarza?

    Polubione przez 1 osoba

  2. Telepie mi się w otchłaniach pamięci, że w swoim czasie była afera, bo w którejś z gazet tytuły notatek „Nikita Chruszczow” i „Człowiek w wilczej skórze” umieszczono w taki sposób, że dało się czytać jednym ciągiem. A może to chodziło o kogoś innego…

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: