EXTRASY SZUM&POCHODNE

Magister Dochtór Jaki

Wiecie, że dochtór Patyk Jaki chce służbie więziennej nadać nowy status? Opisał to w swojej pracy doktorskiej (sic). Szczególnie podoba mi się koncepcja pacyfikowania przez klawiszy protestów i strajków. Fakt, nie ma już ZOMO, ale kto powiedział, że za chwilę znów nie będzie? Patryk dowodzi, że jest potrzebne!

W każdym razie wyraźnie rozochocony dochtór Jaki, już zapewne przygotowuje się do habilitacji, a jak jeszcze tak się zdarzy, że go kiedyś za coś wsadzą (prawdopodobne), no to w ciszy i w odosobnieniu tę profesurę zrobi jak nic. Ostatnim rzutem na taśmie zatwierdzi go Anżej. Profesor Patryk Jaki. Czyż nie brzmi to wspaniale?

Ale dochtór Jaki idzie też dalej. Bo żeby służba sprawnie pacyfikowała nieposłuszny naród, to należy tę służbę więzienną dozbroić i doposażyć, a jak da im się również rakiety plus artylerię, no to w razie czego można ich w czasie wojny wykorzystać. Wojny z kim, tego już niestety pan dochtór nie doprecyzował. Ambitne zadania postawił też przed więźniami, którzy mają być od zaraz zaangażowani do … kopania fortyfikacji. Te i inne pomysły można znaleźć właśnie we wspomnianej, 247-stronicowej pracy doktorskiej.

Jeśli wziąć pod uwagę, że klawiszy mamy w Polsce około 30 tysięcy, no to nie ma najmniejszej wątpliwości, że doktór Jaki przedstawił nam przepis na Wojska Obrony Terytorialnej w wersji drugiej poprawionej, takie Zmodernizowane Oddziały Mobilnej Obrony, w skrócie ZOMO.

Powstaje jednak jedno zasadnicze pytanie.

A mianowicie, kiedy już to ZOMO, czyli służba więzienna, zabierze się – zgodnie z koncepcja pana dochtóra Patryka – za ochronę imprez masowych, środków transportu, ważnych szlaków komunikacyjnych, a także za ochronę porządku publicznego, czy też pacyfikację „strajków i akcji protestacyjnych, w których dochodzi do naruszenia prawa w tym okupacji i blokady obiektów administracji publicznej”, no to kto do kurwy nędzy będzie pilnował owych plus minus 100 tysięcy więźniów siedzących w pierdlach? Byłoby dobrze, żeby w pracy habilitacyjnej, pan doktór Jaki nam to jakoś sensownie wyjaśnił. 🕷()

Ciekawostka: promotorem niby doktoraty Jakiego jest… pilot nawigator. Fascynujące!

3 komentarze dotyczące “Magister Dochtór Jaki

 1. wiesiek

  Zapomniałeś dodać iz są jeszcze /na uczelniach/ludzie rozumni
  21 czerwca 2019 r. Rada Wydziału Nauk Społecznych odmówiła otwarcia przewodu doktorskiego – poinformował naTemat rzecznik Uniwersytetu Opolskiego Maciej Kochański.
  Jeszcze rok temu Rada Instytutu Politologii zgodziła się na otwarcie przewodu doktorskiego dla polityka, ale w Radzie Wydziału Nauk Społecznych UO poddano pod głosowanie przewód doktorski Patryka
  Jakiego i większością głosów został on cofnięty do ponownego przeanalizowania.
  Pan Patryk Jaki nie podejmował próby ponownego otwarcia przewodu na Uniwersytecie Opolskim – mówi rzecznik UO Maciej Kochański

  21 czerwca 2019 r. Rada Wydziału Nauk Społecznych odmówiła otwarcia przewodu doktorskiego – poinformował naTemat rzecznik Uniwersytetu Opolskiego Maciej Kochański.
  Recenzji pracy doktorskiej Patryka Jakiego podjęli się naukowcy spoza ASzWoj – prof. dr hab. inż. Marian Kopczewski z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz dr hab. inż. Jacek Nowak z Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie.
  Data rozpoczęcia przewodu doktorskiego na ASzWoj przez Patryka Jakiego jest nie bez znaczenia. Polityk Solidarnej Polski z dokumentami wyrobił się w ostatniej chwili, zdążając przed reformą Jarosława Gowina.
  Uchwała Rady Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego podjęta została 16 kwietnia.
  Tymczasem tylko do końca kwietnia 2019 r. można było wszczynać postępowania doktorskie na dotychczasowych zasadach. Potem zaś następował paromiesięczny zastój. „W okresie od dnia 1 maja 2019 r. do dnia 30 września 2019 r. nie wszczyna się postępowań w sprawie nadania stopnia doktora, stopnia doktora habilitowanego i tytułu profesora” – tak stanowiły „Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce”.
  Po zmianach o uzyskanie doktoratu jest już nieco trudniej. Pojawiły się trochę ostrzejsze wymagania co do dorobku naukowego.
  Mowi to komu cos?
  To jest ta sama ASzWoj dokladnie spacyfikowana kadrowo przez Macierewicza i rzad „dobrej zmiany”

  Polubienie

 2. No i wreszcie pan Zbyniu będzie miał swoje wojsko. Toż to jawna niesprawiedliwość, Błaszczak ma armię, Kamiński policje tajne, widne i dwupłciowe, a pan Zbyszek nie ma nic.

  Polubienie

 3. To jest jakieś nieporozumienie : PAD powinien od razu nadać Jakiemu tytuł profesora zwyczajnego…

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: