No tak przypuszczałem, że mnie więcej w takim kierunku to pójdzie. Czyli jednak Niemcy nie są bez winy, a my oczywiście cali na biało. No, może nie do końca, ale biel przebija jednak zdecydowanie. Podsumujmy krótko.

Delegacja Strzegomia (3 gentlemanów) pojechała do zaprzyjaźnionego od lat niemieckiego Torgau, świętować zdaje się rocznicę jakiejś kaplicy Lutra. Potem jak rozumiem, zaczęli mocno świętować w hotelu, jak to Polacy, którzy jak już świętują to na całego, no i w efekcie – to wersja niemiecka – obsrali i zarzygali hotelowe pokoje i uciekli.

Wywołani do tablicy goście z Polski przedstawiają własną wersję wydarzeń. Przede wszystkim nie było żadnej tam biby, jeśli już to co najwyżej mała flaszeczka winka wieczorem dla potrzymani dyskusji. Owszem w jednym w pokojów zdarzył się przykry incydent, to znaczy kolega cierpiący na refluks, w czasie niekontrolowanego snu dokonał niekontrolowanego zrzutu zawartości, prawdopodobnie i z górnej i dolnej dziury, ale żeby zaraz z tego robić raban? Po postu człowiek chory był, miał prawo stracić kontrolę. Jedno wydarzenie, dwie róże wersje.

Najpewniej teraz przez czas jakiś będzie trwała głównie medialna przepychanka, kto ma rację, a kto kłamie. Nie wiem czemu, ale ja bardziej jednak wierzę Niemcom, acz wedle mediów o zabarwieniu narodowym i patriotycznym, wynik sporu jest już przesądzony. Polacy, rodacy nasi byli jak najbardziej OK, chory narzygał a i owszem, plus pewnie coś tam, coś jeszcze, ale potem posprzątał i zapłacił, a Niemcy – niestety to ci z byłego NRD – złośliwie robią nam czarny a nawet brunatny pijar, i dorabiają gębę pijusów i obesrańców, na którą my Polacy absolutnie nie zasłużyliśmy. Jebani znów nas szkalują jednym słowem, więc gdzie jest Reduta Dobrego Imienia pytam?

A tak w ogóle, to oni naskoczyć nam mogą. My Polacy, jak tylko będziemy chcieli – a kto wie, czy nie będziemy chcieli – to wam zarzygamy wszystko jak leci, pokój po pokoju, a na dodatek jeszcze nasramy na trawnik i to przed samym wejściem. A co, wolno nam, za te wszystkie krzywdy, zniesławienia, poniżenia, za reparacje, za klęski. Więc tak nam dopomóż bóg i na zdrowie! 😇

5 komentarzy dotyczących “Delegacja

 1. Oj tam, oj tam… Cytując burmistrza miasta Strzegom: „Każdemu może się zdarzyć”. A że mam 48 lat i jeszcze mi się nie zdarzyło wyjechać w delegację, nachlać się, zarzygać i obesrać hotelowy pokój, choć podróżuję nieprzyzwoicie często, to i ci z tego…. Nie chlałem, ale przecież MOŻE TAK SIĘ ZDARZYĆ!!! No przecież nawet taki antysystemowiec jak Pawełek Kukiz potwierdził, że jemu się zdarzyło tak zanietrzeźwić, że potem bluzgał w sieci ze swojego konta, wiec każdemu może. Ja co prawda uważam, że najpierw musiałoby mnie popierdolić, ale skąd ja wiem, czy mnie nie popierdoli…???

  Polubione przez 1 osoba

 2. I dlatego moi przyjaciele, którzy prowadzą mały hotelik z chęcią przyjmują psy towarzyszące gościom. Nigdy nie było tak, żeby jakiś pies wrzeszczał, chlejąc gorzałę do czwartej rano, żaden pies nie zasrał prześcieradła, żaden też pies nie zatkał umywalki rzygowinami ani nie wypalił papierosem dziury w kołdrze.

  Polubione przez 1 osoba

 3. wiesiek

  Akurat czytam Moniki Jaruzelskiej „Towarzyszka Panienka” gdzie Jaruzelski zwraca się do swej córki z która byli „na wczasach” „Moniczko posprzątaj swój pokój bo zaraz przyjdzie pani sprzątaczka”

  Polubione przez 1 osoba

 4. Mietek

  Cytując miszcza: Ratunku! Niemce za nas srają!

  Polubienie

 5. Piootr

  Pół dorosłego życia spędzam w hotelach a tylko raz spotkałem typa, który chełpił się (przy hotelowym śniadaniu), że „taki syf zostawił w pokoju, że na długo go popamiętają”. Coś mi się wydaje, że mógł on być ze Strzegomia.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: