EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Kazimierz Staszewski

Kazimierz Staszewski – zwany Kazikiem. Wokalista, autor tekstów i muzyki, okazjonalnie saksofonista, lider zespołów Kult oraz Kazik na Żywo. Jedna z najważniejszych postaci polskiej muzyki ostatnich 30 lat, znany z niezależnych sądów wygłaszanych ze sceny i poza nią.

„Narracja o Polsce w ruinie to dla mnie kompletna bzdura. Wystarczy pojechać na Ukrainę, by sprawdzić, jak kiedyś u nas było i jak wciąż mogło być. Wystarczy porównać z syfem, który można zobaczyć we Włoszech czy w Stanach. U nas nie ma miejsc tak zaniedbanych i zrujnowanych. Autostrady mamy teraz lepsze niż w Niemczech, chociaż trochę za wąskie. Ktoś nie pomyślał. Ale w sumie jest pięknie”

„Po Kościele niczego się nie spodziewam. Jest tak cwanym graczem, że w każdej sytuacji sobie poradzi. Mówię nie tylko o Polsce, ale też o dwóch tysiącach lat doświadczenia w skali świata. Przeżył już takich królów i cesarzy, że nie ma dziś nikogo, kto mógłby im podskoczyć”

„Rozmowa z Hiszpanem na dowolny temat po 20 minutach przeradza się w dywagacje, czy lewica to chuje, czy bohaterowie, a Franco był zbrodniarzem czy zbawcą. Dzisiaj historycy, szczególnie ci o prawicowych poglądach, mówią, że Franco był wielkim politykiem, bo nie wciągnął Hiszpanii w II wojnę. Oczywiście, można w tym widzieć jego wielką zasługę, ale pamiętajmy o tym, że Hiszpanie byli tak wykrwawieni naparzaniem się nawzajem, że nie mieli już sił na otwieranie kolejnych frontów. To trwa do dziś, przechodzi z pokolenia na pokolenie. Dlatego naszemu podziałowi też wróżę długą przyszłość. Modlę się tylko do Pana w niebiosach – czy jest, czy też go nie ma – żeby ten nasz spór nie przybrał kształtów aż tak ekstremalnych”.

3 komentarze dotyczące “POWIEDZIELI: Kazimierz Staszewski

 1. Kocham Kazika!

  Polubienie

 2. sugadaddy

  O ile dobrze pamiętam, to powiedział też, że chciałby odzyskać wiarę; znudziło mu się bycie wolnym człowiekiem?

  Polubienie

  • Kazik dał w sumie trochę wywiadów (choć na szczęście bez przesady) nie wykluczone że w którymś z nich kiedyś coś takiego powiedział. Mówił też, za na początku nawet kibicował PiSowi, ale szybko się wyleczył. Pozdro

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: