EXTRASY okruchy życia

Ich standardy na imię mają Marian!

Na kilka miesięcy (tygodni) przed wyborami parlamentarnymi, PiS w dokumencie programowym, tak pisał o zaletach swojego kolegi Mariana Banasia nominowanego właśnie na stanowisko prezesa NIK.

„(…) na to stanowisko powołano osobę, której kariera, mimo związków z obozem Prawa i Sprawiedliwości, nie stawia pod znakiem zapytania obiektywizmu w sprawowaniu urzędu. Nowy Prezes NIK nie był bowiem politykiem (parlamentarzystą), a w rządzie pełnił bardzo wysokie funkcje o charakterze urzędniczym (wiceminister finansów w dwóch rządach; krótko – minister finansów), był wieloletnim pracownikiem NIK, zweryfikował się też tworząc z wielkim sukcesem KAS. Nominacja miała więc zupełnie inny charakter niż powołanie czynnego polityka i działacza partyjnego. Dzięki temu mająca istotne znaczenie dla systemu politycznego instytucja kontrolna zyskała nową jakość, a dobór kadr na kluczowe stanowiska w państwie – poza wszelką dyskusją – zyskał nowy standard”.

A więc nowa jakość i wysokie standardy (LOL).
No to powiedzcie mi bardzo proszę, wyjaśnijcie mi to, jak to jest możliwe, że PiS nominując i zachwalając tego fajfusa, nie widział, że fajfus aż takim jest fajfusem? Oni mówią teraz, że nie widzieli, a ja mówię, że ani przez moment w to nie wierzę. 🕷

BONUS:

3 komentarze dotyczące “Ich standardy na imię mają Marian!

 1. Czy ktoś nagrał rozmowę trzech dżentelmenów ? Bardzo jestem ciekaw : CZYM przekonywali Banasia do dymisji ?

  Polubienie

 2. w.i.e.s.i.e.k

  Dziś ci co z entuzjazmem i całym składem głosowali za kandydatura Banasia Ci co wyłączali mikrofony tym posłom /gdy wybierali go na szefa NIK „bo toczy się dochodzenie,” dziś chcą / w imię” odpowiedzialności” za ojczyznę aby opozycja przyłączyła się do decyzji dot odwołania Banasia, jednocześnie odmawiają tymże, upublicznienia wyników dochodzenia CBA, przesłanych premierowi.
  Czy to nie dom wariatów???

  Polubienie

 3. Jasiu Dpa

  Cała Polska kibicuje Marianowi, żeby nie odchodził ze stanowiska. Każdy dzień z Marianem w NIK to dzień udany dla Polski. Cała Polska czeka, aż marian rozpocznie działania sprawdzające wobec 2 wież Kaczyńskiego, jego oświadczeń majątkowych, no i oczywiście wobec premiera Morawieckiego, majątków jego żony i wielu innych fajnych spraw. Marian Marian – trzymaj się i działaj chłopie. Tyle twojego. A potem i tak będą bęcki, ale zanim to nastąpi, użyj sobie chłopie

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: