POLITYKA

Gdzie tam Stasiowi do Mariusza

Nie znam pana senatora Stanisława Gawłowskiego, nie wiem o nim nic poza tym, że ma na koncie jakieś prokuratorskie zarzuty (niby łapówka), ale co na razie niewiele znaczy, bo w sprawie nie wypowiedział się jeszcze sąd. A ostateczne zdanie sądu byłoby tu niezwykle istotne, bowiem wiemy z jaką dziś mamy prokuraturą do czynienia i wiemy też z doświadczenia, że w dziewięciu przypadkach na dziesięć, zarzuty prokuratury są funta kłaków warte i nie wytrzymują konfrontacji z ciągle jeszcze tu i ówdzie niezależnymi sądami.

Ale ci co wiedzą lepiej, ciągle jeszcze niewinnego człowieka uważają za skazanego, bo w państwie PiS coraz częściej odgrzewa się starą, dobrą stalinowska zasadę: dajcie mi człowiek a a już znajdę na niego paragraf.
Czym tym razem podpadł Gawłowski pisbioelitom? Ano napisał:

„W PiS bez zmian. Źle się zaczyna ta kadencja Sejmu. Marszałek Witek manipuluje i oszukuje.Nie było wniosku grupy posłów o reasumpcje, a głosowania powtórzono. (…) Kuchciński w poprzedniej kadencji odmówił przeprowadzenia reasumpcji na wniosek ok.100 posłów opozycji.”

Strasznie wkurwił tym pisbioelitę więc dali natychmiast słuszny odpór.

„Komedia! Stanisław Gawłowski w roli strażnika przepisów i zasad. Senator z zarzutami zarzuca politykom PiS… bezprawie”.

No cóż, może i Gawłowski nie jest święty, ale na tle „prawych i sprawiedliwych” to wręcz anioł, a jeśli nawet nie do końca to wzór, to kto powiedział, że wszystkie anioły to chodzące wzory cnót?

Więc teraz krótko, o źdźbłach i belkach we własnych zazwyczaj oczach.

Pójdę rzecz jasna na łatwiznę i posłużę się tu pewnym sztandarowym przykładem, może nieco już zużytym, ale który należy przywoływać przy każdej okazji, kiedy ONI mówią o uczciwości i powtarzać niczym mantrę, bo znakomicie definiuje on niesłychanej wprost poziom hipokryzji owej pisbioelity.

Oto kochane dzbany, wasz człowiek czystych zasad i nieczystego bo skażonego kryminalną przeszłością konta. Wabi się Kamiński. To nie jest przypadek Gawłowskiego, to nie ta klasa i nie ta waga, bo Gawłowski ma – jako się rzekło – co najwyżej zarzuty prokuratorskie, które nie wiadomo, czy pod presją sądu nie rozpadną się niczym wieża z kart. Tymczasem mistrz Kamiński to skazany przez sąd, czyli winny przestępstw! Tak, to człowiek, który czynił rzeczy niegodne i za swe czyny musiał ponieść słuszną i sprawiedliwą karę. Wyrok: trzy lata bezwzględnego pierdla.

I już mu we Wronkach szykowano pasiak, już pod prysznicem kostkę mydła na podłodze układano, bo nawet biorąc pod uwagę, że będzie apelacja, to wyrok wydawał się niepodważalny. Aż tu nagle w sposób zupełnie niespodziewany, niczym Filip z konopi z kołem ratunkowym wyskoczył świeżo upieczony prezydent Anżej. Podał rękę koledze, mimo że w zgodnej opinii większości poważnych prawników nie miał do tego prawa. Więc wedle mnie pan Mariusz formalnie rzecz biorąc nadal jest przestępcą, tylko z odroczonym terminem odsiadki.

I co w związku z tym kochani pisdzielcy? Czepiacie się formalnie ciągle niewinnego Gawłowskiego, gdy tymczasem u was, nad bezpieczeństwem państwa i za przeproszeniem praworządnością, czuwa człowiek skazany przez sąd? A drugi z tych oryginałów to Wąsik, skazany nota bene w tym samym procesie. Wierny kompan i druh,który nadal zdaje się trzęsie CBA, mimo, że to CBA powinno nim potrząsnąć. Panowie agenci nie wstydzicie się takiego szefa, pomijam już waszego byłego kolegę Tomka, który okazuje się też mieć sporo makaronu za uszami. No, macie świetne kadry i sporo do przemyślenia jednym słowem i nie wyjeżdżajcie mi tu błagam z jakimś Gawłowskim. Mam dalej wymieniać nazwiska? 🕷

1 komentarz dotyczący “Gdzie tam Stasiowi do Mariusza

  1. Lejb Finkelstein

    Dżizas Reve a skąd ty tego Mariuszka wziąłeś? Hitlerek jak nic tylko wąsy dokleić. To taka dodatkowa prowokacja rozumiem, niech naród wie w którym miejscu jest.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: