EXTRASY SZUM&POCHODNE

Takie tam bąkanie

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Bąkiewicz mówi co mówi, wygląda jak wygląda. W mojej skromnej opinii, jeśli polski katolicyzm narodowy ma mieć twarz kolegi Bąkiewicza, to dziękuję bardzo ja wysiadam. To znaczy, ja już dawno z tego wozu drabiniastego wysiadłem, bez względu na wyraz twarzy woźnicy, w tym wypadku zaś wysiadać powinni szybko ci, którzy naiwnie wierzą jeszcze w to, że ów polski katolicyzm może mieć swoją dobrą twarz i może być cywilizowany. Otóż nie może.

Ale być może nie ważne kto jak wygląda, bo ważniejsze jest to co mówi. No to proszę bardzo, oto co mówił Bąkiewicz na marszu niepodległości:

😂 „Dzisiejsze elity ściągają do Polski marksizm kulturowy, zajmują szkoły, plugawią myśli naszych dzieci. Ani słowem nie mrukną, kiedy Żydzi chcą ograbić naszą ojczyznę. Takie mamy dzisiaj elity, które są na nas wypięte, które nas nie szanują.(…) Nie odrzucamy nikogo, kto nie jest katolikiem, ale na katolicyzmie jest zbudowany ten naród i to państwo. I to musimy powiedzieć naszym hierarchom, biskupom: przestańcie drżeć ze strachu, przestańcie się bać. Jest nas wielu, poprzemy was. Musimy rozpocząć odnowę moralną naszego narodu. Ale bez duchownych, bez kapłanów tego nie zrobimy. Potrzebni jesteście nam, by pokonać marksizm, który jak walec rozjeżdża kolejne narody Europy Czołem wielkiej Polsce! Polskość dla nas to nasz język, to nasi bohaterowie, to są nasze wsie, nad którymi górują dzwonnice kościołów”

Po pierwsze trudno oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia z poważnym stanem chorobowym, na który składają się fobie i niebezpieczne urojenia. Po drugie zaś, trudno się oprzeć wrażeniu, że wszystko to już słyszeliśmy, nie zabrzmiały tu jakieś nowe nuty, nie padły nowe argumenty, że to zwyczajowe i nudne jak flaki z olejem dyżurne szmoncesy faszystowsko zorientowanej polskiej katoprawicy. O plugawych lewakach, o zamachu na polskość, o szykanowaniu kościoła, zwalczaniu tradycji i obowiązkowo o Żydach grabiących ojczyznę. Znamy to wszystko, rozumiemy, współczujemy!

Szkoda tylko, wielka szkoda, że Bąkiewicz wspominając tych co „plugawią myśli naszych dzieci”, ani słowem nie wspomniał o tych co nasze dzieci notorycznie plugawią fizycznie, no ale był w mentalnym rozkroku, bo albo krzyż, albo prawda. Wybrał krzyż, nawet publicznie widowiskowo cmoknął Jezusiczka w siurka.

Natomiast z całej tej sytuacji najbardziej chyba są zadowoleni ci tak zwani hierarchowie. Już widzę jak ta kutasina Jędraszewski zaciera ręce. Oni wbrew wyobrażeniom Bąkiewicza wcale nie drżą ze strachu. Idą na całość i nie boją się nawet tego swojego boga, co po mojemu jest chyba najlepszym dowodem na to, że gość nie istnieje, bo gdyby istniał, to całe to zoo, cała ta menażeria, za grzechy swoje skończyłaby zapewne na krzyżu, tak jak główny, ukochany bohater ich bajeczki.

No Maruś, masz zielone światło, katonarcyzi dali ci przyzwolenie, zapalili zielone światło, wal śmiało, powiedz coś głupiego, włos z głowy ci nie spadnie. Bąknij coś chłopie, Bąkiewicz będzie w siódmym niebie! 🕷

3 komentarze dotyczące “Takie tam bąkanie

  1. Przecież elitą jest już od paru lat PiS. Może ktoś to temu panu wytłumaczy.

    Polubienie

  2. „Polska to nasza wieś”, to się trzeba chyba jednak zgodzić!

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: