EXTRASY okruchy życia

Niepodległe odlewanie

Krótkie i specyficzne podsumowanie dorobku tegorocznego marszu niepodległości. Od razu zaznaczam, że nie jest on szczególnie lepszy ani gorszy od dorobku tych z lat poprzednich.

Tak jak i w poprzednim roku i tym razem wszystkie boczne ulice na linii przemarszu zalało morze moczu. Turystom zalecam unikania tych rejonów, bowiem przez najbliższe plus minus dwa tygodnie, będzie się tam unosił swojski smród narodowej uryny. Dla niektórych to prawdziwy zapach patriotyzmu, dla was już niekoniecznie.

Ucierpiały bramy zabytkowych kamienic na Nowym Świecie i Chmielnej, grubo było też (dosłownie) na Smolnej, a wszystko mimo rozwieszonych tu i ówdzie zakazów i ostrzeżeń.

Jak dotąd nikt z organizatorów nie pokusił się o to, by posprzątać i naprawić wspólnotom wyrządzone straty. Co prawda miasta tym razem wystawiło więcej toalet, ale umówmy się, kto by się tam fatygował a na dodatek stał w kolejce do kibla. Nie po to demonstrujemy radość z niepodległości, żeby ktoś urządzał nam życie podczas tej demonstracji a na dodatek uczył dobrych obyczajów. Lejemy gdzie chcemy, a czasami kogo chcemy. Tak nam dopomóż bóg. Aha, no i Polska dla Polaków a bramy kamienic dla polskich siusiaków. Amen. 🕷

1 komentarz dotyczący “Niepodległe odlewanie

 1. w.i.e.s.i.e.k

  Przykro mi ale po wczorajszych „widokach” z tzw „marszu niepodległości”coraz bardziej się umacniam w swoim osądzie iz Tusk zrobił dobrze nie kandydując na Prezydenta.
  Takiej ilości kretynów,hipokrytów i ludzi zlej woli można było tylko zgromadzić na „marszu niepodległości”
  Pytam kazdego z osobna
  Czy zobaczywszy te „transparenty” wypisane gotykiem „szwabachą”pomyślałbyś ze to maszerują „polscy patrioci?
  Pytam…
  Czy usłyszawszy te hasła wywrzaskiwane przez nich połączyłbyś je z przed chwilą wyskandowana modlitwą różańcową a osobników je wykrzykujących dałbyś radę połączyć ze skandowanym „Bóg Honor i Ojczyzna
  Pytam
  Czy usłyszawszy krzyki przeciwko naszemu uczestnictwu w Unii łącznie z paleniem jej symbolu,uznałbyś, że ta nadobna młodzież nie chce „naszego wyjścia z Unii” i nie działa na rzecz tych co to usilnie dążą abyśmy z tej wspólnoty wyszli,abyśmy byli osamotnieni/I czy to nie wyraźny sygnał do opuszczenia szeregów tego”pochodu”
  Pytam czy na widok zamaskowanych i zakapturzonych osobników nie należało natychmiast zrobić w tył zwrot i nie przyłączać się do ludzi ustrojonych za przestępców.I czy ich widok nie budził obaw nikogo
  Pytam
  Czy pierwsze odpalenie rac dymnych w tych szeregach,nikogo nie skłoniło do opuszczenia szeregów.Tejże „manifestacji?”
  Jeśli już w dupie macie prawo Ojczyzny zabraniającej takich praktyk,to czy ktoś pomyślał o swoim bezpieczeństwie i zabranych w tym tłumie/podobno/rodzin i dzieci.
  Czy nie baliście się narazić ich zdrowie i życie?
  Jeśli nie wierzycie, iż te środki pirotechniczne lubią wybuchać, zajrzyjcie na stronki kibolskie gdzie oni wyraźnie ostrzegają się jakiej i u kogo „pirotechniki” nie należy kupować.
  Wierzycie ze oni kupowali tylko tę drogą i w miarę”bezpieczną ?”
  /Ciekawe czy zostanie ujawnione ilu w tym tłumie zostało poszkodowanych użyciem pirotechniki/
  Pytam się
  Czy komuś przyszło do głow,y jak jego i jego rodziny organizm, ich drogi oddechowe zareagują na zmasowany atak szkodliwych, wyziewów chemicznych, wydzielających się w trakcie palenia się tych rac.
  Na ludzi blisko i w tłumie ?
  Jeśli aparatura zamontowana na dachach zanotowała przekroczenie stężeń gazów szkodliwych.
  To jak to”przeżyli” mieszkańcy domów obok ktorych ta banda kretynów przechodziła.Jak to przeżyli ci co szli w marszu przy tych zapalonych racach dymnych?
  Przykro mi ale dla mnie ten pochód „wolności” to było jedynie zaprzeczenie patriotyzmu ,zaprzeczenie skandowanych haseł.Zamiast patriotów widziałem tylko zamaskowanych bandytów tych co prawa ojczyzny i jej los mają za nic i towarzyszącą im bandę kretynów bez wyobraźni, nie mających i nie ceniących sobie swego zdrowia i zdrowia rodziny.
  I nic i nikt mego zdania tu nie zmieni !!
  Bo „widziały oczy moje!!” A i telewizje pokazały.
  Te biało czerwone flagi w rękach kretynów bez wyobraźni, bandytów i chuliganów to tylko”maskirowka”I tyle.
  I z tymi „osobnikami”Tusk miał się zmierzyć??
  Z tymi miał stawać w szeregi i budować „los ojczyzny?”

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: