POLITYKA

Jest tak cienko że aż grubo

Dzielę się z Wami krótkimi spostrzeżeniami na temat „bardzo ważnej konferencji”. Temat konferencji brzmi bardzo ładnie: „Od godności człowieka do ponadnarodowej współpracy”. Jest mniej ładnie, kiedy się zobaczy kto to organizuje. Otóż „Solidarność” to organizuje, co zdecydowanie już odbiera urok wydarzeniu, bo przecież czym dzisiaj jest Solidarność doskonale wiemy.

Zdefiniowanie dzisiejszej „Solidarności” jest nadzwyczaj łatwe. To najogólniej mówiąc złamasy, bezczelnie żerujące na sławie i dorobku niegdysiejszej Solidarności, po której pozostał jedynie wypłowiały znaczek.

Po ich dzisiejszych działaniach nie można się spodziewać niczego sensownego. Nie inaczej jest i teraz, bo „Solidarność” nie byłaby „Solidarnością” a Duda Dudą z Dudów, gdyby znów nie wymyślono czegoś idiotycznego i wręcz kompromitującego. W tej konkretnej konfiguracji zawsze tak to działa. Otóż na tę konferencję w roli „autorytetów” zaproszono… biskupów Głódzia i Jędraszewskiego! Na wszelki wypadek wycięto też wszystkie niezależne media, w tym Wyborczą i TVN, żeby nie słuchały i się nie czepiały mimo, że evant w całości organizowany jest za publiczne pieniądze.

Jeśli nadal nie pojmujecie czemu mnie to śmieszy, to wyjaśniam raz jeszcze.

To jest zabawne przede wszystkim z powodu owych dwóch kościelnych kutafonów. Zawodowy hejter o ciasnych, mocno ograniczonych horyzontach, zaryzykuje nawet stwierdzenie, że bezgranicznie głupi, oraz jego kolega cwaniaczek i rozpustnik zamieszany w mobbing, występują tu w roli gości honorowych, oraz autorytetów. I jeden i drugi od dłuższego już czasu pokazują czym jest godność człowiek i jak oni tę godność rozumieją. Niestety po katolicku rozumieją i to jest najgorszą z możliwych rekomendacji.

Tymczasem Duda udaje, że nic nie rozumie i że nic się nie stało i dowodzi że tych dwóch patafianów w przymałych sukienkach to prawdziwa ozdoba konferencji. Tak na marginesie mówiąc, to w temacie godności, mobbingu i łamania praw pracowniczych, kolega przewodniczący też jest jednostką doświadczoną, wystarczy przywołać tylko przeżycia i gehennę pracowników związkowego ośrodka pracy „Perła”. Nie wiem czy pan przewodniczący Duda spowiadał się już przed prokuratorem, ale jako głęboko wierzący, wręcz na granicy obłędu, dawno już powinien wyspowiadać się przed bogiem.

W każdym razie mamy ostatnio ewidentny problem z tymi różnej maści Dudami. Co jakiś się ujawni, to pożal się boże unikat, nic tylko załamywać ręce. No więc używając charakterystycznego związkowego slangu trzeba powiedzieć: kurwa mać, jest cienko, a nawet grubo! 🕷

3 komentarze dotyczące “Jest tak cienko że aż grubo

 1. Mietek

  Drogi Redaktorze Naczelny
  Do idei i znaczka (wypłowiałego) Solidarności nie tylko się ów związek Dudy przyczepił. Przecież ta idea jest nadal motorem działania wszystkich bez mała partii od PiS po PO czy aktualnie KO. Może nie tyle działania ile narracji czyli indoktrynacji.
  Jak mawiał niedawno „strażnik żyrandola” winniśmy się cieszyć z niepodległości, wolności i demokracji, która dała nam „Solidarność” i partie prosolidarnościowe.
  A zaproszenie Ich Fluoroscencji jest niczym, bo w Polsce na kościele się zaczyna i na kościele kończy.
  Popatrz sobie na programy obchodów Święta Niepodległości.
  Zaprawdę powiadam, że chyba ze świecą szukać by trzeba gdzie owe uroczystości nie zaczynają się w kościele.

  Polubienie

 2. Piootr

  Patrząc na to zdjęcie, rodzi się pytanie: w jakim języku odbywa się owa konferencja, skoro prezydencki minister potrzebuje tłumaczenia symultanicznego (nie śmiem podejrzewać, że słucha Zenka Martyniuka) ?

  Polubienie

 3. Gorzki

  Odnośnie tematu owej debaty, to za chwilę Jędraszewski wstanie i powie parafrazując klasyka-,,Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się(oczywiście w Kościele) !!!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: