EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Magdalena Środa

Magdalena Środa – doktor habilitowana nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajna na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2004–2005 pełnomocnik rządu do spraw równego statusu kobiet i mężczyzn. Zajmuje się historią idei etycznych, etyką stosowaną, filozofią polityczną i feministyczną, oraz problematyką kobiecą.

„PiS powinien stworzyć jakąś alternatywną Nagrodę Nobla, bo ta szwedzka stanowczo jest niesprawiedliwa, ba – złośliwa i lewacka! Chodzi w niej przede wszystkim o to, by prawdziwym Polakom dokuczyć. I Sienkiewicz ją dostał, a przecież okazało się, że nie był on rodakiem pierwszego sortu (…) I Miłosz, partyjniak, a do tego zdrajca, uciekinier którego twórczość mało który prawdziwy patriota wychowany na pięknych narracjach o legionach i „żołnierzach wyklętych” zrozumie, nie wspominając o ministrze kultury, którego w ogólności czytanie męczy (…) I Wałęsa, którego złośliwie pomylono z innym Lechem – rzeczywistym organizatorem strajku w Stoczni Gdańskiej (…) I ta Szymborska Wisława (co to w ogóle za imię?), która wiersze jakieś krótkie pisała, zupełnie niepatriotyczne (może prócz tego o kocie). No i teraz Tokarczuk, uosobienie wszelkiego zła: ideologii LGBT, feminizmu (jest laureatką nagrody Kongresu Kobiet!), ateizmu, ba – pogaństwa! Jednym słowem: demokratka i Europejka, reprezentantka pełnej antypolskości.”

1 komentarz dotyczący “POWIEDZIELI: Magdalena Środa

  1. Pani doktor, spokojnie! Doczekamy się!
    Przecież pis już stworzył wiele alternatywnych pojęć, takich jak – turbopatriotyzm, przestrzeganie prawa i Konstytucji, standardy uczciwości……..
    W sumie cały alternatywny pisowski świat. I na pewno istnieje już tam alternatywny Nobel, tylko nas jeszcze o tym nie poinformowano.

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: