ŻYCIE

Obrażalscy

Zacznijmy od tego, że Polacy mają takiego prezydenta, jakiego sobie wybrali i na jakiego w pełni zasłużyli. Bez wątpienia jakieś 60% naszych rodaków to idioci, i choć może niczego to nie usprawiedliwia, to jednak wiele tłumaczy. Jeszcze więcej bo jakieś 70% wierzy w to, że TVP to porządna telewizja i źródło niezmąconej prawdy, acz mam wrażenie, że przekonanie takie wynoszą tylko i wyłącznie po obejrzeniu kilku odcinków serialu „Barwy szczęścia” z „Familiadą” na deser. No, ale może po kolei.

KOMOROWSKI NIE WYBACZA!

I wychodzi przy okazji na mściwego faceta, któremu tylko zemsta w głowie. A zemstę obiecał koledze Anżejowi, za permanentne, świadome i złośliwe, chamsko nieskomplikowane łamanie Konstytucji. Też mi foch!

A co niby pan Anżej miał zrobić? Kazali to łamał. Być może nawet nie jest świadomy że łamał, bo jej nigdy nie przeczytał. Więc panie Bronisławie, trochę wyrozumiałości dla ludzkich słabości, zemsta to nie jest dobra metoda okazywania wyższości, zwłaszcza jeśli osobnik po przeciwnej stronie stoi na trochę innym, prawdopodobnie niższym szczeblu rozwoju.

Ale to po pierwsze, bo po drugie, panie prezydencie Komorowski, przy całym dla pana szacunku, gdybyście Pan i pana kompani spięli wtedy kiedy było trzeba pośladki, to kolega Anżej nigdy nie byłby prezydentem. Przez zaniechanie i nieusprawiedliwione luzactwo, do głosu doszła biomasa i wybrała lolka za którego pan się teraz wstydzi, my zresztą też, acz dodatkowo jeszcze na jego widok rzygamy. Ale ponoć jeszcze nie wszystko stracone, bo żyjemy nadzieją, że kiedyś znajdzie się jakiś prokurator z jajami.

Czujecie to…, piąta rano, wyważone drzwi, na wszelki wypadek granaty hukowe i pewien dżentelmen w kajdankach zgrabnie wyprowadzany do suki. No cymes po prostu.

DOM PUBLICZNY CZYLI TELEWIZJA

Rafał Lipski Kandydat na posła Koalicji Obywatelskiej zarzucił prowadzącym program Studio Polska – Magdalenie Ogórek i Jackowi Łęskiemu – że „szczują na ludzi„. Łęski zdenerwowany acz do końca butny, wyprosił gościa ze studia, a Ogórek wpadła w histerię i tłumaczy teraz, że przez ten stres opóźnił jej się okres (po mojemu to nie stres, tylko nie to łózko co trzeba).

Lipski niestety popełnił przynajmniej dwa błędy.

Po pierwsze, w którymś momencie nazwał Ogórkową „dziennikarzem”, co jest nieprawdopodobnym wprost nadużyciem, bo Ogórkowa ma tyle wspólnego z dziennikarstwem co Wojtyła z muzyką techno. Przy okazji wywyższając w ten sposób kukiełkę, niechcący obraził wszystkich dziennikarzy. Mam nadzieję, że się ocknie i przeprosi. Na razie oświadczył jedynie, że ze swoich słów się nie wycofuje, a wszyscy tzw. dziennikarze TVP „od miesięcy szczują na środowisko LGBT„.

Po drugie, to mam pretensje do Lipskiego, że niepotrzebnie wyszedł ze studia. Widowisko byłoby dużo ciekawsze i miałoby swój ciężar, gdyby owe polityczne warzywa, czyli Łęski z Ogórkową, zawołali ochronę i siłą wyrzucili Lipskiego ze studia. To dopiero byłoby show!

A w ogóle, to tak jak i nie rozumiem oburzenia Komorowskiego, tak i do końca nie rozumiem oburzenia Lipskiego. No przecież szczucie to ich zawód, za szczucie im płacą, a oni starają się robią to najlepiej jak tylko potrafią, z pełnym zaangażowaniem, co akurat w tym przypadku widać było jak na dłoni. Co prawda za rok lub góra dwa powiedzą, że oni tylko wykonywali rozkazy, ale my się nie damy na to nabrać, bo numer na rozkaz znamy i nie tacy próbowali tym sposobem co nieco ugrać. Niestety, nie zadziałało. Teraz też nie zadziała.

UCZCIWY ZDRAJCA?

Redaktor Jachowicz w radiowej Trójce, bo tylko tam czyli w mediach rządowych dopuszczają go do jeszcze głosu, ostro reaguje na słowa Wałęsy o Morawieckim („Robią z niego bohatera, a on w środku, stan wojenny, atakują nas, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada! Zdrajca. Taka jest prawda, ale wybaczmy mu”).

Wedle Jachowicza, Wałęsa to bydlę, a Kornel to był człowiek wielkiego czynu, Wielki Polak i człowiek ze wszech miar uczciwy? Uczciwy? Jeśli nawet pominiemy to co o Morawieckim wiemy, to warto sobie uświadomić, że nie ma na świecie ludzi do cna uczciwych. Nawet mój ojciec, człowiek do rany przyłóż i niechaj opatrzność i wiatr czuwają nad jego prochami, rolował mnie na kieszonkowym. Więc może pogódźmy obu panów i ustalmy, że KM może był i zdrajcą, ale uczciwym jak żaden inny zdrajca. A Jachowicz…? No coż, to trochę taki drugi Janecki, tyle że straszy i nie nosi peruki. (R)

3 komentarze dotyczące “Obrażalscy

 1. wiesiek

  Obrażalstwo to chyba mamy po przodkach ?
  Zauważył to kiedyś /dawno temu /Tuwim No ale Tuwim to Żyd.
  Wiec „suwerenowi” nie będzie się to podobało
  Raport (wiersz klasyka)
  Julian Tuwim

  O film, panie ministrze,

  Obrazili się wachmistrze;

  O wiersz, panie generale,

  Obrazili się kaprale;

  O artykuł w tygodniku –

  Ordynansi, panie pułkowniku;

  O piosenkę, panie majorze,

  Żony sierżantów w Samborze;

  W radio była audycja:

  Obraziła się policja.

  Dalej – studenci

  Są do żywego dotknięci;

  Dalej, księża z Płockiego

  Dotknięci są do żywego.

  Następnie – związek akuszerek

  Ma ciężkich zarzutów szereg:

  Że to swawolność, frywolność,

  Bezczelność, moralna trucizna,

  Że w ten sposób ginie ojczyzna!…

  …A po za tym – jest w Polsce wolność.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Oczywiście TVP czasami kłamie, ale zdarza się, chociaż to się wydaje niemożliwe, że podaje prawdę że aż strach. Taki np serial Ranczo, powtarzany już kolejny raz, pokazuje jakich krętactw i oszust dopuszcza się Polska Partia Uczciwości żeby skutecznie wygrać wybory na Wójta, a na koniec i na Prezydenta.

  Polubienie

 3. sobiepansobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
  Jeszcze mi się udało zrobić, drugi w tym roku wypad na grzyby !!! Wprawdzie było dość chłodno, ale za to grzyby były „zdrowe jak rydze”. To małe draństwo, które psuje najpiękniejsze okazy grzybów – nie zdzierżyło – chłody im wyraźnie nie służą. Wyjątkowo obrodziły w tym roku rydze i co najważniejsze – ZDROWE RYDZE. No więc poszalałem sobie !!! Gdybyś Szanowny Jahu spróbował rydza pieczonego na masełku – prosto z patelni, prawdopodobnie zmienił byś swoje poglądy na temat „rydzów” i „rydzyków”. Ja cały czas myślę o RYDZACH a nie o polityce, gdybyś domniemywał inaczej. Te „moje rydze” mają tylko jedna „nóżkę”. Jak już wspomniałem – było dość chłodno, to też wieczorami – przy zaprawianiu grzybów, trzeba było poratować zdrowie i „zażyć” sobie małe „co nie co”. Podsumowując – profilaktyka jeszcze nikomu nie zaszkodziła – gdyby człowiek nie dbał o własne zdrowie, to nasza „służba zdrowia” już dawno by się rozleciała. Cena „środków profilaktycznych” jeszcze nie wzrosła – wiadomo – kto by tam przed wyborami „rydzykował” przegranie wyborów.
  A propos wyborów – tak prostackiej „kampanii wyborczej” nie pamiętam od lat – wszystkie „opcje” wylewają na siebie kubły pomyj a wystarczyło by „podsumowanie” tej kadencji – merytoryczne podsumowanie. Tak mało jeszcze nikt nie zrobił przy tak wielu aferach – tematy wprost „leżą na ulicy” – ale ci nasi „politycy” uwielbiają grzebać się w „BULLSHICIE” – jak to nazwał pewien znany polityk, który ma szanse przegrać to co wygrał. No to będzie – jak będzie, czyli „po staremu” – „mądry Polak po szkodzie”, aby „tradycji ” stało się zadość !. Nachodzą mnie takie myśli, kiedy oglądam sobie ten „spektakl”. Chciałbym się mylić, ale nic na to nie wskazuje. Tak sobie tu „złowieszczę” – ALE CUD MOŻE SIĘ ZDARZYĆ – JUŻ PODOBNO W KRAJU NAD WISŁĄ – tak bywało. Pewnie zagłosuję ” NA LEWICĘ”, bo tylko ta „opcja” nie fantazjuje, ale mam jeszcze kilka dni do namysłu. W końcu naszemu „jasnowidzowi” też się nie udała „przepowiednia wielkiej katastrofy” , która miała nawiedzić Polskę i Polaków – jeszcze we wrześniu. Poczekajmy tedy do „dnia sądnego” tj. do dnia wyborów.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: