POLITYKA

Rzecznik satyryk. Nawet Pietrzak przy nim wymięka

Żeby wszystko było jasne: śmieszny prezydent musi mieć śmiesznego rzecznika, bo inaczej cały ten układ nie byłby kompatybilny. Śmieszny rzecznik ma jednak pewną istotną wadę, lub jak wolicie słabość, mianowicie za wszelką cenę stara się być śmieszniejszy od szefa i z przykrością przyznaję, że nawet mu się to czasami udaje, choć żle się może skończyć.

Dlaczego? Ano dlatego, że jak rzecznik Spychalski dalej tak sobie będzie pogrywał i dalej będzie się starał za wszelką cenę być śmieszniejszym od i tak już mocno śmiesznego szefa – pod tym względem może być nawet bardziej rozpoznawalny – to szybko zakończy karierę, wyląduje na śmietniku zużytych zabawek. Nota bene nigdy tej kariery nie powinien rozpoczynać, no ale to zupełnie inna sprawa.

Co ów rzecznik powiedział ostatnio zabawnego? Cytuję:

„Polska ma swoje sukcesy w walce ze zmianami klimatu. Nie potrzebujemy pouczania ze strony francuskiego prezydenta. Czasy, gdy Polska była pouczana przez inne kraje, mamy już dawno za sobą”.

Raz jeszcze przypominam nazwisko autora: Spychalski. Błażej Spychalski! Zapamiętajcie to nazwisko, bo to samorodny talent, tłamszony przez zawistnego szefa, ale mówię wam on jeszcze rozwinie skrzydła. Niczym orzeł biały.

W każdym razie uśmiechając się z politowaniem, nie sposób jednocześnie przyznać panu Spychalskiemu odrobiny racji w tym co mówi.

Rzeczywiście Polska ma wielkie „swoje sukcesy w walce ze zmianami klimatu”. Nikt bowiem tak jak my nie zasyfia środowiska, nikt nie ma takiej wprawy w produkowaniu smogu jak my mamy, nikt nie truje tak obywateli jak truje Polska, nikt w regionie nie wpływa tak dramatycznie na zmianę klimatu.

W Europie jesteśmy liderami – wreszcie jakiś sukces, wreszcie o nas mówią, jesteśmy na ustach wszystkich – co bez wątpienia jest dowodem uprzedmiotowienia się naszego kraju. Pod tym względem absolutnie wstaliśmy z kolan. Nasze zasługi w dziele zmiany klimatu są nie do przecenienia i budzą powszechny podziw. Wiwat Polonia!

No i ten Macron na dodatek… Co sobie w ogóle ten kurdupel myśli. Kraj który nauczyliśmy używania widelca nie będzie czynił nam żadnych uwag, bo to my decydujemy którym palcem dłubiemy w nosie a którym w tyłku (zazwyczaj nie własnym).

Faktycznie tak jest, że skończyły się czasy kiedy Polska pouczana była przez inne kraje. Już nas teraz pouczać nie trzeba, nie ma takiej potrzeby, bo sztukę warowania opanowaliśmy śpiewająco, nauka nie poszła w las. Życie dowodzi, że warujemy i aportujemy całkiem sprawnie, a nawet powoli przyswajamy trudną sztukę wylizywania jajec. Te amerykańskie to aż się błyszczą.

Więc panu Macronowi zalecam spokój, prosiłbym też się nie przepychać tylko grzecznie czekać w kolejce, wkrótce nadejdzie taka chwila, że i wam kochani Francuzi wyliżemy co trzeba i co będziecie chcieli. My tylko tak na razie poszczekujemy, ale tak ma każdy pies łańcuchowy. Ugryźć nie ugryzie, ale powarczeć musi, żeby chwilowo chociaż zwrócić na siebie uwagę. Potem podkuli ogon i wyliże. Spokojna głowa. (R)

8 komentarzy dotyczących “Rzecznik satyryk. Nawet Pietrzak przy nim wymięka

 1. „upodmiotowienia” ?

  Polubione przez 1 osoba

  • sobiepansobiepan

   P I O T R !!! Chyba jednak – „uprzedmiotowienia” – zastanów się !

   Polubienie

  • sobiepansobiepan

   PIOTRZE !!! :-)))))
   Francja i Polska są podmiotami prawa międzynarodowego – co do tego nie masz chyba wątpliwości ?
   Jako PODMIOTY tego prawa maja prawo mieć różne zdania na temat PRZEDMIOTU swojego działania lub zaniechania – tak w polityce wewnętrznej jak i zagranicznej. PRZEDMIOTEM obrazy ze strony polskiej jest to, że prezydent Francji „ośmielił się ” mieć inne zdanie na temat „smrodzenia” w Europie, niż ma Polska, która wg statystyk – najbardziej „smrodzi”.

   Polubienie

 2. sobiepansobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
  Rzeczywiście – „rotacja” na stanowisku rzecznika pana prezydenta jest dość duża i zdaje mi się bije rekordy na tym stanowisku, spośród wszystkich dotychczasowych rzeczników poprzednich prezydentów. To już chyba 4-ty rzecznik w tej kadencji – policzmy:
  1.Katarzyna Adamiak – Sroczyńska,
  2.Marek Magierowski,
  3.Krzysztof Łapiński.
  4.Błażej Spychalski.
  5. ……………….. ??? ( tutaj jeszcze może być następny).
  Tylko pan Krzysztof Łapiński – „sam od siebie” trzasnął tą posadą, bo coś tam go „uwierało”.
  Posada ta jest trudna, bo taki „rzecznik” musi w sposób „RACJONALNY” wytłumaczyć innym, co i dlaczego prezydent robi lub nie robi. Widocznie są z tym jakieś problemy – albo co – czy co ????
  Nie chcę „złowieszczyć”, ale jeszcze w tej kadencji panaprezydenta może się zdarzyć „to i owo”. Podobno pani Nancy Pelosi – przewodnicząca Izby Reprezentantów USA, wszczęła oficjalnie postępowanie Impeachementu (pozbawienia urzędu) wobec obecnego prezydenta USA. Wybuchł tam głośny skandal w sprawie kandydata na nowego prezydenta Joe’go Bidena. W sprawę „umaczany” jest podobno obecny prezydent. Można o tym poczytać wiele komentarzy. Ja tam się tym nie przejmuję – „nie mój cyrk i nie moje małpy” – jak powiada stare porzekadło, ale ten „nasz” panprezydent może mieć problemy, a nawet wiele, lub bardzo….bardzo wiele.
  W tym USA to już bywało, że oni tam robili „kuku” różnym swoim prezydentom. Pierwszy był niejaki Andrew Johnson (1865 – 1869), potem był jakiś czas spokój. Następnie „sypnęło” -Richard Nixon, Bil Clinton – to już bliższe nam daty. Czasami były to „błache” powody do impeachementu – jak np. „afera rozporkowa”, ale w przypadku takiego R. Nixona – bardzo śmierdziało – w końcu „sam” zrezygnował z posady. Obecne rozgrywki mogą „czynić” daleko idące perturbacje w polityce USA – a wtedy nasz panprezydent będzie musiał „jakoś racjonalnie” wytłumaczyć „narodowi” – co jest grane. Mogą z tym być kłopoty, chociaż równie dobrze sprawa może „rozejść się po kościach” – jak to w „polityce”. U nas też mnożą się różniste afery a nawet aferzyska – i co ???? I nic !!! A może jednak….. wybory już niedługo !!!! Pożywiom – uwidim, jak mawiają „amerykańcy”.
  Tak czy owak – są problemy. No więc – jak taki obecny rzecznik coś „wypaple” – będziemy mieli następnego rzecznika !!! I to by było „na tyle” – jak „na razie” !!!

  Polubienie

  • sobiepansobiepan

   Afera dotycząca impeachementu pana prezydenta D.Trumpa – jak dotąd – ” ładnie” się rozwija. To znaczy „ładnie” dla mediów, ale wcale nie ładnie dla pana D.Trumpa. Jak mu w Kongresie USA udowodnią, to co mu zarzucają – nie będzie miał nic do śmiechu. Jest i inny problem – na ile są wtedy ważne różne umowy, deklaracje, oświadczenia, kontrakty itp.itp., które „taki” prezydent podpisał. Trzeba by się temu przyjrzeć.

   Polubienie

 3. sobiepansobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!!
  Jak informują media – zmarło się byłemu prezydentowi Francji Jacques Chirac’owi. To był też taki jeden, co nie bardzo lubił Polaków. Zasłynął u nas z tego, że w 2003 roku – na tle przygotowań USA do wojny z Irakiem i poparcia przez Polskę tej polityki – powiedział Polakom: „”Zmarnowaliście dobrą okazję żeby siedzieć cicho..”
  Z perspektywy lat trzeba by się zastanowić, czy przypadkiem nie miał racji – Polska nie miała absolutnie żadnego powodu do uczestniczenia w tej wojnie.

  Polubienie

  • Lokalny „patriotyzm” do parafi i kompleksy są największym nieszczęściem kraju!. Dzięń w którym Polak pozbędzie się swojej mani o ” swojej wyjątkowości” będzie jednym z najlepszych dni w 1000 lat historii!!!

   Polubienie

 4. Rzecznik śmieszny i nudny jak stare babcie.., ja wolę prezydenta Duda jak liże relikwia! Uważam że jest niesamowitym aktem wiary, dla ktoś,… kto nie ma wiary..,

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: