EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Lech Janerka

Lech Janerka – basista, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Karierę rozpoczynał na przeglądach studenckich. W 1985 roku ukazała się debiutancka – i jedyna z jego udziałem – płyta zespołu Klaus Mitffoch, dziś uważana za jedno ze szczytowych osiągnięć polskiego rocka. Od 1986 roku Janerka gra solo. Rocznik 1953.

**

„Przykro patrzeć, że przed kamery pchają się ludzie, którzy energię koncentrują na przysrywaniu innym. Ktoś ich wyławia z mętnej wody: „O, ten bardziej kocha karierę niż sens, bierzemy gościa!”. Stąd mamy w polityce cwaniaczków, którzy z wielkim zapałem cynizują. Już nie ma debat. Zamieniły się w przemówienia do elektoratu”

„Ludziom odbija. Zachowują się chamsko, wygadują głupoty, bo wiedzą, że nic im nie grozi. Kiedyś porządkowała to religia. Mimo całego swojego zakłamania wprowadzała do życia ludzkiego pewien element szlachetności. Bali się, że jest jakaś istota nadrzędna i jeśli będą przeginać, spotka ich kara. Ale to już nie działa. W wojsku jednym z moich dowódców był porucznik Chodera – pozdrawiam, jeśli wciąż żyje. Pewnego dnia mówi: „Brakuje nam tu kapelana”. „A niby czemu?”. Na to pan porucznik: „Bo mój stary kapelan miał taką dewizę: »Naprzód! Bóg z nami, chuj z nimi!«”. Zdaje się, że to zaczyna być obowiązująca zasada”

„Nie trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałaby Polska, gdybyśmy nie weszli do Unii Europejskiej. Okazuje się jednak, że można dziś bezkarnie obsobaczać tę Unię na wszystkie sposoby, opowiadać najgorsze dyrdymały. Mógłbym się nad tym zastanowić, może i przyklasnąć, gdyby stała za tym solidna idea. Ale jest tylko bełkot, który ma służyć podtrzymaniu władzy, choćby i za cenę tragedii”

1 komentarz dotyczący “POWIEDZIELI: Lech Janerka

  1. sobiepansobiepan

    Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!! – :-))))))))
    TO JEST TO !!! A najbardziej „pasi” piosenka pt. „ZERO ZER”.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: