POLITYKA

Ulgi były. Czas na skok

Dowcip miesiąca? Proszę bardzo: „Podniesienie płacy minimalnej w żadnym wypadku nie odbędzie się kosztem przedsiębiorców”. Autor: Jacek Sasin. Ale to nie wszystko, bo pan Jacek nie odpuszcza i idzie za ciosem. „Przedsiębiorcy dostali już naprawdę wiele ulg w czasie tych ostatnich czterech lat”. Brzmi dobrze? No to teraz finał.

**

Po pierwsze, to jakie to niby są te ulgi, bo przedsiębiorcy się w tym pogubili i z tego wszystkiego aż nie potrafią wyliczyć i nazwać tego dobra, które dostali.

Po drugie, skoro podniesiono minimalną pensję, a ja mam firmę, to kto waszym zdaniem będzie płacił więcej moim pracownikom, ja czy może osobiście pan Sasin? Więc dla kogo jest to pierdolenie, chyba tylko dla pisbiomasy, która generalnie nic nie kuma i łyka takie sasinowe rzygi.

A po trzecie? Po trzecie to widzę w tym też to drugie dno, o którym Sasin przez grzeczność zapewne nie wspomina.

Skoro panowie i panie przedsiębiorcy dostali tyle ulg, a w związku z tym nieźle się obłowili, natrzepali nieprawdopodobną wprost ilość kasy, no to najwyższy czas dobrać się do ich sejfów.

My, rząd, wprowadzając ulgi daliśmy im przyzwoicie zarobić, no to teraz zgodnie z obowiązującymi w naszym pispaństwie zasadami, oni muszą się z nami tą kasą podzielić. Ktoś musi udźwignąć koszt naszych obietnic i na tym nie koniec moi kochani, bo obiecamy jeszcze więcej i wy tym samym jeszcze bardziej będziecie się musieli z nimi dzielić.

 • Tu działa stara i tradycyjna polityka rodzinna: my was chronimy a w zamian, za tę opiekę, wy płacicie haracz. Proste, logiczne, oczywiste. Każda Rodzina tak działa, każda stosuje podobne zasady.

Więc kochani przedsiębiorcy nie jest prawdą, że nie poniesiecie kosztów wzrostu płac. No bo niby kto ma je ponieść? Obojętnie co mówi pan Sasin i niezależnie od tego co znów nałga geniusz Morawiecki, to wy za wszystko zapłacicie.

Państwo jakie takie nie zarabia przecież żadnych pieniędzy, nic nie produkuje (poza hejtem i nienawiścią), nie wytwarza żadnych dóbr, ma tylko tę kasę którą wam, lub ogólniej nam, w mniej lub bardziej wymyślny sposób zapierdoli. A kto tego nie rozumie, to – zgodnie z diagnozą biznesmena i dewelopera roku Kaczyńskiego – nie powinien zajmować się działalnością gospodarcza. No i co ulżyło wam? (R)

A oto przekaz który robi ostatnio karierę:

9 komentarzy dotyczących “Ulgi były. Czas na skok

 1. ereglo

  Kto zapłaci? Ty, ja; my wszyscy. Bo jeśli przedsiębiorca nie jest samobójcą albo skończonym frajerem, to „wrzuci” te podwyżki w koszty swej produkcji lub usług. Taka planowa inflacja „zdejmie” z rynku dodatkową masę pieniężną, owe osławione pisowskie dobrodziejstwa socjalne, wszystkie te 500+, 13 i 14 emerytury, a już podwyżka płacy minimalnej, to wręcz genialny patent, bo nie dość, że galopujący wzrost cen sprawi, że dzięki różnym vat-om te pieniądze szybko wrócą do budżetu, to jeszcze wydoi się przedsiębiorców, którzy więcej zapłacą wszelkich składek za swych pracowników. No i tak kółko się zamyka. Ale wytłumacz to matołom czerpiącym całą swa wiedzę z publicznej (zarówno ze względu na mentalność jej funkcjonariuszy, jak i na ich „misję” – zrobić dobrze tym, którzy im płacą, wyjątkowo zasługującą na tę nazwę) TV, a potem głosujących na swych dobroczyńców. Sprawa z góry beznadziejna. Jak mówią Rosjanie: Jeśli już czwarty mąż bije cię po mordzie, to może problem nie w mężach, ale w mordzie?

  Polubione przez 1 osoba

 2. Nightgale

  Pan Jabłoński pojechał po bandzie o calaku. Co z tego kiedy pisze do tłumoka który i tak nic z tego nie pojął. Nawiasem mówiąc,to należy p.Jabłońskiego podziwiać za odwagę. Teraz to już może o swojej kasie zapomnieć na amen. A kontrole wszelkiej maści to mu z firmy nie wyjdą ad mortem de fecatem.

  Polubienie

 3. sobiepansobiepan

  E R E G L O !!!
  Masz oczywiście 100% rację – bo tak jest w ekonomii od początku świata – KOSZTY PRACY (PŁACE) są częścią składową kosztów produkcji czegokolwiek. Stanowią zatem o CENIE towaru – inaczej się nie da !!!! Rozumie to każdy normalny człowiek. Jeżeli nie rozumie tego pan Sasin i jemu podobni, to znaczy, że problem tkwi w „głowiźnie” a nie w ekonomice.
  Nota bene – wpisałem sobie ostatnie zdanie z Twojego komentarza – do kajecika – KAPITALNE !!!

  Polubienie

  • sobiepansobiepan

   W.I.E.S.E.K. !!!! :-))))))))
   No dobrze….. ale my tu o panu Sasinie dyskutujemy i jego ….. hmmmm…….kwalifikacjach. A Ty byś chciał o „całokształcie polityki PiS”. To temat rzeka…..no może nie całkiem rzeka, ale przynajmniej ciek wodny.

   Polubienie

 4. w.i.e.s.i.e.k

  sobiepansobiepan 21-09-2019 o 11:13
  „Rozumie to każdy normalny człowiek”
  Rozumie ??
  No to qużwa jesteśmy krajem nienormalnych ludzi.Bo „protestują”ci ktorych to dotknie bezpośrednio, ci którzy za to pośrednio będzie dotyczyć milczą.Gdy dotknie, zakrzykna” Ło Jezu Jezu i nie o take my walczyli”
  Słysza?? Zniszczone dowody z wypadku Szydło i milczą bo przecież oni takiej kolumny nie napotkają nigdy.
  Czyzby gdy „stłuczki”SOP staja się masowe i do tego ukrywane.A przecież sa jeszcze „pośledniej rangi” oficjele i działacze mający posłuch w prokuraturze.Przekonacie się wiec jak to wygląda gdy z takimi będziecie mieć ‚spotkanie pierwszego stopnia”
  Słysza o „licencjonowaniu dziennikarzy”Milczą.A to oznacza wprowadzenia inaczej i tylnymi drzwiami dawnej cenzury.
  Czyli suwerenie będziesz wiedział tylko i tyle co ci rzad pozwoli tak jak i dziś w „kurwizji” i gazetach ktorych życie dzis już zależy od reklam i to państwowych koncernów.
  Naklad spada ale ciagle w nich reklamy Zakładów Zbrojeniowych czy Energetyki.Mowi to cos komu?A gdzie tam !!
  Słysza o przyszłym „licencjonowaniu”artystów i „kartach artystów”I milczy I do łba nikomu nie wpadnie ze oglądani i występy będą mieli ci którzy mili są władzy .Czyli jak”za komuny”po linii i bazie No może pojawi się jeden”Pietrzak” który jak ten wtedy, służył władzy za zawór bezpieczeństwa i za jej przyzwoleniem „spuszczał ciśnienie z mas zwanych dziś „suwerenem”
  Mozna tak długo i wiele.Jedno wiem historia nic nas nie nauczyła,
  I bedzie tak jak u pastora który,popierał Adolfa Hitlera i był stałym zwolennikiem NSDAP, głosował na partie w marcu 1933 roku
  Po czasie napisał
  „Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem,
  nie byłem komunistą.
  Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem,
  nie byłem socjaldemokratą.
  Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem,
  nie byłem związkowcem.
  Kiedy przyszli po Żydów, milczałem,
  nie byłem Żydem.
  Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować.’
  Bo Polak „madr po szkodzie???”

  Polubienie

 5. Anonim

  Przypominam tylko. że Sasin Jacek jako wiceszef kancelarii prezydęta Lecha K. organizował wylot do Smoleńska…
  Taki to fachowiec od lotnictwa, ekonomii, i wicepremierostwa…

  Polubienie

  • sobiepansobiepan

   CYGAN ZAWINIŁ – KOWALA POWIESILI !
   Wiadomo KTO organizował wyjazd „prezydęta” – są w tej sprawie dokumenty. Mimo tego – kilka dni temu SKAZANO za to pana Arabskiego. Ot – „prawo i sprawiedliwość” !

   Polubienie

 6. Polak2

  Ciekawostka: gdybyś biegał w koło z prędkością 299792458 m/s byłoby teoretycznie możliwe wydymanie samego siebie. Ponieważ jednak nie jesteś w stanie osiągnąć takiej prędkości, zwłaszcza w tym wieku, możesz osiągnąć ten sam efekt głosują na PIS. Może dlatego jest tyłu wyborców pisuarów.

  Polubienie

 7. sobiepansobiepan

  Jesteś pewien ???? Mnie wychodzi, że prędkość powinna wynosić 299865666 – policz jeszcze raz !!!!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: