EXTRASY SZUM&POCHODNE

Duda, bierz sobie to logo i wypad!

Duda – ten od Kacperka a nie od Agaty – zamierza wycofać zgodę na wykorzystanie logo związku Solidarność na Medalu Wdzięczności wręczanym przez Europejskie Centrum Solidarności. Wszystko przez to, że medalem uhonorowano wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. „Wręczono go osobie, która na ten medal nie zasługuje” – powiedział ów Duda, epizodyczny przedstawiciel wszystkich tego typu Dudów.

**

Oczywiście rozumiem, a w zasadzie staram się zrozumieć (zazwyczaj bez sukcesu), będące na granicy paranoi fobie różnych ludzi, ale z drugiej strony fobie fobiami a życie życiem. Bo patrzcie do czego to w sumie doszło. A doszło do tego, że – nie przywiązując się do nazwiska – oto dożyliśmy czasów, kiedy to pierwszy lepszy za przeproszeniem menel, uważa, że ma prawo recenzować decyzje niezależnej instytucji.

W tym konkretnym przypadku akurat nie mającej nic wspólnego z tą Solidarnością, tak samo zresztą jak ta niby-Solidarność, nie ma nic wspólnego z tamtą, prawdziwą Solidarnością.

Za chwilę jakiś jełop, niewykluczone że ten sam, zażąda, aby słowo „solidarność” stało się na wyłączność własnością jego związku, tej nieudolnej, wyjątkowo żenującej przystawki psiego reżimu. Każde użycie tego słowa w kontekście innym niż związkowym, będzie naruszeniem prawa. Nawet Kacperek zaszczeka się na śmierć ze śmiechu.

>>> A tak a’propos… co tam u Kacperka słychać, zdrowy, zaszczepiony, za suczkami się ogląda, czy nadal za friko wypoczywa w związkowym ośrodku?

**

Żeby być jednak odrobinę choć sprawiedliwym dodać trzeba, że Duda to nie jedyny pacjent, któremu kamień upadł na dekiel.

Podobnym „oburzeniem” na wręczenie medalu Timmermasowi zareagował pisi radny Kacper Płażyński, niedoszły prezydent Gdańska, wyjątkowo zbolały tym samym i bez przerwy wypluwający z siebie frustracje, niczym „Czajka” ścieki. On na znak protestu zrezygnował nawet (i na szczęście) z członkostwa w Radzie ECS. Baba, lub chłop pizda z wozu, koniom lżej!

No, ale Płażyński to ciągle jeszcze mentalny szczyl i [ —ocenzurowano—], który zachowuje się jak zachowuje i bredzi jak bredzi, bo mniej więcej od 9 lat (a nie wiadomo jak to wcześniej było), ewidentnie brakuje mu porządnej, ojcowskiej ręki. Nie miał kto kiedy było trzeba dać w dupę i palnąć w łeb, więc częściowo choćby jego histeryczna reakcja może być zrozumiała, ale żeby Duda? Stary, zużyty chłop, na dodatek komandos pacyfikujący kiedyś telewizję, a emocjonalnie ciągle w liceum jak widać.

Tego nie da się racjonalnie wytłumaczyć, poza oczywiście oczywistym podejrzeniem, że jednak ten kamień, ze jednak nieszczęśliwie w sam środek dekla lub beretu. Koniec kropka.

**

Postulat: Duda, zabierz sobie w pizdu ten wasz znaczek, byle szybciej bo porządni ludzie teraz już nie za bardzo chcą mieć z nim do czynienia. Europejskie Centrum Solidarności to nie ta solidarność o której myślisz.

Wniosek: Banalna prawda jest zaś taka, że niezależnie od wieku i pochodzenia, mendy zawsze pozostaną mendami. Ot, wszystko. (R)

REKOMENDOWANE:

3 komentarze dotyczące “Duda, bierz sobie to logo i wypad!

  1. „tej nieudolnej, wyjątkowo żenującej przystawki psiego reżimu” – czy to tak miało być, czy literówka ?

    Polubienie

  2. sobiepansobiepan

    Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
    Piszesz o „młodym” Płażyńskim – nie znam – nie miałem okazji poznać !!! Ale z „tatą” Płażyńskim, kiedy ten był wojewodą gdańskim (1990 – 1996) to miałem kilka razy „służbową okoliczność” – nigdy tym zachwycony nie byłem – znaczy się jego decyzjami. Może kiedyś przy okazji coś na ten temat „skrobnę” – chociaż „zamierzchłe to już czasy”. W tym czasie – prezydentem Gdyni była „nijaka” pani Franciszka Cegielska. Razem i każdy z osobna, podejmowali ciekawe-nieciekawe decyzje np. w sprawie „strefy biznesu” pomiędzy Gdynią i Gdańskiem. Nic z tego nie wyszło, ale ….. „nie daleko pada jabłko od jabłoni”, jak to swego czasu głosił sir Izaak Newton.

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: