EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Tomasz Lis

Tomasz Lis – dziennikarz i publicysta radiowy, telewizyjny i prasowy. Od 26 marca 2012 roku redaktor naczelny tygodnika „Newsweek Polska”. Profil Lisa jest najpopularniejszym wśród profili twitterowych polskich dziennikarzy (prawie milion obserwujących) Słynie z mocnych, czasem kontrowersyjnych wypowiedzi politycznych.

**

„Najważniejszym rysem tego państwa jest to, że rządy prawa są eliminowane i zastępowane rządami ludzi. Ludzi władzy konkretnie. Rola jednostki jest w zderzeniu z tym państwem coraz bardziej nieistotna. Wspólnota zaś i naród są ważniejsze niż prawa człowieka, tym bardziej prawa mniejszości. Mamy już, jak w PRL i jak obecnie w Rosji, jednolitość władzy państwowej. Sejm stał się nieistotny, prezydent jest raczej długopisem państwa niż jego głową, rząd wykonuje nie wolę Sejmu, ale jednego posła. Kontrola konstytucyjna ustaw nie istnieje, a prezes Trybunału Konstytucyjnego został sprowadzony do roli kucharki i „odkrycia towarzyskiego” właściciela państwa”

**

„W sprawie dwóch wież poseł Kaczyński nie jest przesłuchiwany, bo nie widzi takiej potrzeby. Minister Dworczyk nie wpisuje domu do oświadczenia majątkowego, ale nie ponosi konsekwencji. W sprawie wypadku byłej premier Szydło dowody zostały zniszczone. Prezydent miasta związany z PiS potrąca samochodem starszą kobietę i odjeżdża z miejsca zdarzenia – dostaje 300 zł grzywny. Związków Falenty z ludźmi PiS prokuratura nie chce badać. Ludzie władzy są bezkarni. (…) Prokuratura blokuje sprawy dla władzy niewygodne. Gdy to się nie udaje, władza stara się je kierować do „odpowiedniego” sądu. Gdy i to się nie udaje – tu szokująca nowość, jak w przypadku werdyktu nakazującego ujawnienie listów poparcia kandydatów do neo-KRS – po prostu go ignoruje. Krótko mówiąc – prawo obowiązuje, jeśli skutki jego obowiązywania nie szkodzą władzy. Jak w Rosji”

**

„Przykro to mówić, ale rządzą dziś Polską ludzie o mentalności wschodniej, którzy zaprowadzają tu wschodnie porządki. Mamy po prostu arogancką, kłamliwą, pazerną, gardzącą społeczeństwem władzę”

REKOMENDOWANE:

4 komentarze dotyczące “POWIEDZIELI: Tomasz Lis

 1. Mietek

  Wku… mnie bierze na te ciągłe – trzeba czy nie trzeba – porównywanie wszystkiego do..”… Mamy już, jak w PRL i jak obecnie w Rosji, jednolitość władzy państwowej. …”.
  Sens jest w tym taki, że ja, ty my, widząc co się tu dzieje oczywiście zgadzamy się, że tak właśnie było w PRL czy obecnie jest na wschód od naszego kraju. Oczywiście głównie w Białorusi i Rosji bo już na Ukrainie absolutnie nie.
  To jak w PRL, jak w Rosji, jak Putin to taki klucz, takie dyżurne porównanie, to wzorzec zła.
  A ja uważam, że te tu zło, te nasze polskie zło jest nieporównywalne do innych. Bo TU był rok 1989, bo TU nastąpiło bezkrwawe przekazanie władzy i gdzie jak gdzie my już winniśmy WSZYSCY wiedzieć jaka winna być demokracja i praworządność. Ludzie i partie, które tego nie zrozumiały winny być jak najszybciej zmiecione z powierzchni.
  I żaden Lis nie będzie dla mnie wykładnią.

  Polubienie

  • Krzysztof Krystian Ż

   „Kto nie z Mieciem, tego zmieciem” …

   Polubienie

  • w.i.e.s.i.e.k

   Mietek
   02-09-2019 o 11:00
   I nic a to nic cie nie obchodzi Nic do ciebie nie przemawia ?

   „W sprawie dwóch wież poseł Kaczyński nie jest przesłuchiwany, bo nie widzi takiej potrzeby.
   Minister Dworczyk nie wpisuje domu do oświadczenia majątkowego, ale nie ponosi konsekwencji.
   W sprawie wypadku byłej premier Szydło dowody zostały zniszczone.
   Prezydent miasta związany z PiS potrąca samochodem starszą kobietę i odjeżdża z miejsca zdarzenia – dostaje 300 zł grzywny.
   Związków Falenty z ludźmi PiS prokuratura nie chce badać.
   Ludzie władzy są bezkarni. (…) Prokuratura blokuje sprawy dla władzy niewygodne. Gdy to się nie udaje, władza stara się je kierować do „odpowiedniego” sądu. Gdy i to się nie udaje – tu szokująca nowość, jak w przypadku werdyktu nakazującego ujawnienie listów poparcia kandydatów do neo-KRS – po prostu go ignoruje. Krótko mówiąc – prawo obowiązuje, jeśli skutki jego obowiązywania nie szkodzą władzy. Jak w Rosji”

   Bo ” żaden Lis nie będzie dla mnie wykładnią.”
   A co, lub kto, jest dla ciebie „wykładnią” I jakie to jest”polskie zło” bo tamto jakieś takie twoje jest mętne.
   Czyli jak dla mnie wal”jak krowie na rowie”by każdy z suweren pojął i zrozumiał !!

   Polubienie

 2. Mietek

  Do mnie W.I.E.S.I.U. wszystko co napisałeś przemawia.

  Lis oraz Wyborcza chcą nam wykazać, że obecne poczynania PiSu to nic innego jak PRL jak Białoruś, Kaczyński to prawie Łukaszenka czy Putin.
  Ale nie rzecz o Lisie.
  Ja uważam, że w PRL-u nie było jak w raju ale obecne sytuacje są do PRL nieporównywalne.
  Po 30 latach funkcjonowania struktury, którą staraliśmy się przynajmniej robić demokratyczną, obecne zachowania ludzi PiS są o wiele bardziej negatywne jak tamten miniony PRL.
  A przyrównania do PRL, Rosji, do Putina to nic innego jak dalsze obrzydzanie nam naszej minionej historii i brak koncepcji na ułożenie jako takich stosunków z sąsiadami. Wg wielu PRL to „czarna dziura” – z której wszyscy wyszliśmy.
  Lis kryguje się na wielkiego myśliciela a w rezultacie nic istotnego do dyskusji nie wnosi.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: