Notatki na kolanie. Podsumowanie sierpnia (wybór)

Notatki na kolanie, to krótkie posty dostępne tylko na profilu facebookowym. Publikuje je z większymi lub mniejszymi przerwami, zamieszczając tematy, które z jakiś powodów nie kwalifikują mi się do bloga. Oto podsumowanie sierpnia.

***

26.08 – Wreszcie jakaś pozytywna wiadomość. Kochani odnalazł się eks-marszałek Kuchciński! Żyje, ma się dobrze, kłopoty z równowagą (błędnik?) minęły, podobnie jak i trudności w wysławianiem się. Po ogoleniu ostrzyżeniu i wytapetowaniu wypuścili go do ludzi.

Jako całkowicie szeregowy, zwykły rzec można szary poseł, choć skompromitowany naciągacz, uczestniczył w niedzielę (25.08) w Markowej koło Łańcuta w dożynkach, gdzie odczytał list od innego zwykłego i niezwykle szarego a nawet gamoniowatego posła Kaczyńskiego.

„Praca na roli nie jest zwykłym sposobem na utrzymanie się, ale jest właśnie powołaniem. Misją, z którą łączy się szczególna odpowiedzialność za to, by bliźnimi nie zabrakło strawy. Dziękujemy państwu za miłość do ziemi, ziemi karmicielki, przywiązanie do ojcowizny oraz za wierność Bogu i dziedzictwu naszych przodków”

Proszę też pamiętać, o czym w liście nie wspomniano, że pan Kaczyński ma też istotne zasługi w hodowli bydła. Tyle bydła co on w Polsce naprodukował, to ho, ho… To naprawdę wzniosłe słowo i prawdopodobnie pisał to jakiś asystent Kaczyńskiego na całkiem niezłej bani. Od razu wyjaśniam, że wersja, iż równie dobrze mógł to pisać Kaczyński i to może on coś wypił, zdecydowanie odpada, bo Kaczyński wedle relacji całkiem sporej grupy świadków pada nieprzytomny po wypiciu jednej „pięćdziesiątki”.

***

22.08 – Po tym jak Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdził, że „nie można sprawdzić zapisu z monitoringu, ponieważ na korytarzu prowadzącym do celi wyłączono światło” Służba Więzienna (Białołęka) poczuła się urażona i wywołana do tablicy. Jak to nie ma zapisu skoro jest, jak to wyłączono światło skoro było włączone. I zdarzył się cud, znaleźli to czego nie było.

Materiał video który przekazano prokuraturze umożliwia – jak czytamy – „precyzyjne wskazanie czasu kontroli celi, w której przebywał Kostecki, oraz daje możliwość określenia, czy cela była otwierana i czy ktokolwiek do niej wchodził lub wychodził”.

No i fajnie jest. A jedyne co mnie zastanawia – bo, że jakaś taśma się odnajdzie byłem pewien – to czas. Mianowicie strasznie dużo czasu strażnikom zabrało po prostu odnalezienie tej taśmy. Nie widziałem tego zapisu, nikt poza prokuratorem go nie widział, ale podejrzewam, że to musi być dobra robota. Prosiłbym o adres tego studia produkcyjnego, zapewne w Warszawie, które materiał „odnalazło” i poprawiło jego jakość techniczną. To znaczy pewności nie mam, że tak było, ale znając PiS jestem pewien, że tak było. A adresu się domyślam i podejrzewam kto po godzinach przy tym dłubał, ale wolałbym tego nie ujawniać.

***

13.08 – Jak zapewne wiecie, poseł Zbigniew Dolata (dodam, że z PiS, acz pewnie niepotrzebnie, no bo niby skąd ten głupek może być), chce aby określenia „przed naszą erą” i „naszej ery„, zniknęły z tak zwanej przestrzeni publicznej. Bo – wedle głupka – to relikty komunizmu. W zamian mają się pojawić terminy „przed Chrystusem” i „po Chrystusie„.

Gdyby głupek potrafił choćby czytać, to by wiedział, że w całym cywilizowanym świecie, a także w tym mniej cywilizowanym niczym Polska, skróty BCE (before common era) oraz CE (common era), powszechnie obowiązują, i to od zawsze. Wychodzi więc na to, że wszędzie dokoła nic tylko sami komuniści.

Więc pierwszy wniosek jest taki, że facet, ten Dolata znaczy, ma nieźle nasrane we łbie, tylko źle wymieszane i nie wstrząśnięte.
Ale jest też drugi wniosek.

Poseł Dolata powinien się mianowicie wstrzymać z tym swoim pomysłem i lepiej wszystko przemyśleć. Bo prawdziwy początek nowej, lepszej i jedynie słusznej ery jest datowany na rok 1949. Wtedy bowiem urodził się jedyny prawdziwy Chrystus lepiej znany pod pseudonimem Jarosław Kaczyński. Żaden tam Żyd (choć są wątpliwości), tylko Polak na aryjskich papierach. Czyli Mili Państwo dziś nie jest rok 2019, co wmawiają nam lewacy, komuniści i postkomuniści, tylko zwyczajnie i po polski rok 70 ery kaczyńskiej. I o tym powinien wiedzieć każdy poseł PiS, nawet taki przygłup jak Dolata.

Biorąc pod uwagę nasycenie kretynami jakie od pewnego czasu obserwujemy w Polsce, łatwo dojść do najistotniejszego w sumie wniosku. Otóż jeśli głupota potrafiłaby latać, to pewnie zamiast orła byłaby godłem Polski.

***

10.08 – Z gracją, ale też bez litości szwedzki minister Johansson skopał niemiłosiernie troglodytkę Mazurek. Ta bez zastanowienia (co w sumie nie dziwi) kupiła fejka, że jakoby Szwedzi uciekają z niebezpiecznej i za bardzo multi-kulti Szwecji a dobrobytu, spokoju, oraz normalności szukają w Polsce.

Szwedzki urzędnik opowiedział jej, że to kompletna bzdura i radzi się douczyć a przede wszystkim spojrzeć w statystyki, bo ruch jest raczej zdecydowanie odwrotny niż Mazurek się wydaje. A jeśli już Mazurek chce się czymś zająć, to niechaj zajmie się dojmującym i pilnym problemem polskich gangów i kradzieży dokonywanych przez Polaków w Szwecji. Nie powinna zaś się przejmować skandynawską polityką migracyjną.

No i po Mazurek, głupia piździaw została zaorana.

W skrócie zaś problem wygląda tak, że jeszcze miesiąc temu w Polsce było zarejestrowanych 2577 Szwedów, tymczasem w Szwecji jest oficjalnie zarejestrowanych 92 759 Polaków, nie licząc licznych ponoć nielegałów. Jeśli chodzi zaś o Szwedów, to wedle danych Urzędu ds. Cudzoziemców w latach 2017-2019 o azyl/prawo pobytu w Polsce ubiegał się… 1 (słownie: jeden) obywatel Szwecji. Oj Mazurek, Mazurek, głupia byłaś i głupia będziesz już na zawsze.

***

02.08 – Tak, są ludzi mający wrodzony wprost talent do dawania dupy i robienia wyjątkowo głupich rzeczy. Ale żeby aż tak! Jeśli to nie fake i rzeczywiście Duda zdecydował się objąć honorowym patronatem rocznicę powstania Brygady Świętokrzyskiej, no to strzelił sobie w kolano i nie wiem jak on teraz będzie szusował na nartach. Strzał jest tak poważny, że powinni mu w zasadzie amputować nogę.

Pomóżcie mi zrozumieć, jak dorosły facet, z pozoru wykształcony, nawet doktor prawa – acz tu wielu, łącznie z jego promotorem, ma wątpliwości czy stało się dobrze – czyli jak z pozoru jako tako intelektualnie poskładany facet, może jawnie wspierać kolaborujących z faszystami bandytów? Niech mi to ktoś w prostych żołnierskich słowach wytłumaczy.

To nie jest kontrowersyjny wybór i kontrowersyjna decyzja prezydenta, to skrajny idiotyzm, lub – czego nie można wykluczyć – przyznanie się do sympatii i poglądów o które wcześniej Dudę nie podejrzewaliśmy. Oddział który otwarcie kolaborował z hitlerowcami i jego pozostałości, będą teraz fetowane przez prezydenta Rzeczypospolitej. Niebywałe!

Nie ma tu sensu robić historycznych wykładów, poszukajcie sobie co to była za brygada, co to były za ziółka. Informacji i opinii choćby dowódców AK o NSZ nie da się zbyć rutynowym stwierdzeniem, że to „komunistyczna propaganda”. W świetle tych przekazów Brygada nie chroniła polskiej wsi przed bandytami i Niemcami, lecz przeciwnie – to wieś trzeba było chronić przed partyzantami z tej jednostki. Brawo więc panie prezydencie, już wiemy dokąd zmierza ta wasza Polska. (R)

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.