WIARA ŻYCIE

Szczyt pielgrzymkowy ze szczytowaniem

Lubię wiedzieć co w trawie piszczy, w tym w stodołach na sianie i w namiotach pod kocem, więc pytam się o różne szczegóły, które być może uciekają uwadze mediów, zwłaszcza tych narodowych. To mnie o tyle niepokoi, że skoro zostałem dokładnie i w szczegółach poinformowany o ekscesach na owsiakowym festiwalu (1 osoba zmarła na zawał, kilka poważnie się upiło, byli też tacy co raczyli się jointami), więc z nie mniejszą uwagą oczekiwałbym informacji o przebiegu tzw. jasnogórskich pielgrzymek i ewentualnych ekscesach w ich trakcie. Bo tam też zwyczajowa sodoma z gomorą a nie tylko modlitwy. Czekam, czekam a tu nic!

**

Prosiłbym więc media, zwłaszcza TVP Info bym prosił, żeby podali mi na tacy, tak jak tylko oni potrafią (może być ostatecznie na paskach), ilu to nowych Polaków (oczywiście katolików) zostało w tym roku poczętych. Nawet nie w jakich okolicznościach i na którym kilometrze, tylko ilu.

Oczywiście w moim odczuciu to nic nagannego, bo dziś każdy Polak jest na wagę złota i nie ważne czy poczęto go na pielgrzymce do Owsiaka, czy może do przenajświętszej panienki. Nowych Polaków mogłoby być znacznie więcej, gdyby te nieszczęsne kondomy (wedle świadków, zużyte bezwstydnie walały się po rowach), ale jak widać antykoncepcyjna zaraza dotknęła nawet niektórych pielgrzymów. To zasmucające. Dużo pracy jeszcze przed polskim kościołem, dużo!

Na szczęście problem zauważył pan arcykapłan Jędraszewski, dając kolejny dowód na to, że czuwa, widzi zagrożenia i niepokoi go ta plaga pielgrzymkowego dymania. Zresztą dymanie w ogóle go niepokoi i pewnie nie dlatego, że on już nie może, tylko że inni mogą a nie pytają czy mogą.

To wszystko wedle niego, przez tą seksedukację która jest prowadzona „w duchu zbrodniczych ideologii, chcących zniszczyć niewinność nawet małych dzieci”. Problem jednak w tym, że jak na razie seksedukacji nie ma, więc pytanie dlaczego jest tak jak jest, dlaczego młodzi (choć patrząc na przekrój demograficzny pielgrzymowiczów, nie tylko oni) dymają się na potęgę i w moim przekonaniu częściej życie jednak dają niż je niszczą. Więc czegoś tu nie rozumiem: kościół jest wreszcie za tym życiem, czy może wprost przeciwnie?

**

Natomiast jeśli chodzi o to niszczenie, no to jest tak, że jeśli ktoś tu niszczy cokolwiek, zwłaszcza tę niewinność małych dzieci, to nie ma lepszych speców od tego, niż koledzy pana Marka. Ale to powszechnie znany i rozpoznany już problem i wydaje mi się, że nie ma sensu po raz kolejny o tym przypominać.

Niestety, co prawda TVP Info obszernie wystąpienie biskupa zrelacjonowała, ale bez oczekiwanej przeze mnie puenty.

Pytanie zasadnicze jest bowiem takie: dlaczego Jędraszewski znów coś palił, coś wąchał, a może nawet pił, a nie ma tego odważnego, który by powiedział stop, Marek nie przesadzaj, opanuj się chłopie, a następnie zmusił go do terapii odwykowej. To już najwyższy czas.

**

No i jeszcze bardzo byłbym wdzięczny tej telewizji, gdyby tak przybliżyli nam okoliczności kilku burd do których ponoć doszło w trakcie pielgrzymowania. Ich tło, jeśli wierzyć pokątnie podawanym plotkom, było różne: albo pobili się bo dużo wypili, albo weszli w szkodę w napotkanym po drodze sadzie, albo nie dogadali się kto pierwszy znajdzie się pod kocem zapoznanej po drodze koleżanki Elizy.

No, takie różne konfliktowe sytuacje zachodziły, o których cicho w mediach. Idące w awangardzie stacje narodowe, jednym słowem się nie popisały.

Czuję się ogólnie rzecz biorąc niedoinformowany. To jest o tyle ważne, że jak na tych pielgrzymkach jest tak wesoło, to niewykluczone, że w przyszłym roku i ja bym się wybrał. (R)

**

POLECANE:


13 komentarzy dotyczących “Szczyt pielgrzymkowy ze szczytowaniem

 1. Mieszczka.com

  Pielgrzymka jest pewną formą publicznego okazania swojego przywiązania do Boga, więc nie wypada nagłaśniać tego, że posiada dwa oblicza. Co do tego za czym jest dzisiaj KChK przyznam, że pogubiłam się.

  Polubienie

 2. Piootr

  Trochę smutno, że rozgrzeszamy takich typów przy pomocy kpiącego uzasadnienia: pił, palił, wąchał. I na tym przechodzimy do porządku dziennego. Wielu polityków i hierarchów spełnia kryteria kliniczne mentalnej dysfunkcji i co z tego ? Zawsze znajdą się barany głupsze, podatniejsze, bez własnych poglądów. A waga słów i czynów tego „najaranego” pozostaje, dominuje słabe osobowości, powoduje konkurencję na polu pierdolenia głupot, potem wdrażania chorych koncepcji w życie.

  Polubienie

 3. w.i.e.s.i.e.k

  Oto kolejna…. „tajemnica wiaaaryyyy Bogu niech będą dzięki”
  Przecież od juz od wieków zależy organizatorom i uczestnikom by”prawda nikomu nie zaszkodziła”
  Tak było tak jest i tak będzie .Na wieki wieków Amen .
  Organizatorom !!
  Toz to największa tajemnica a jak już kondom się znajdzie „po pielgrzymach”To zakrzykną ze to wraża prowokacja wiadomych sił Bo juz „za komuny”SB podobno je podrzucało na trasie.
  A gospodarze „goszczący pątników” albo milczą zbierając i wyrzucają. Albo czasami ktoś tam coś,nieroztropnie, bąknie.Oburzony oczywiście.
  Młodym sutannowym jak najbardziej, albowiem odebralibyśmy im możliwość ewangelizacji,nawracania i rekolekcji ect młodych „parafianek” które dla tych celów „nawiedzają” namiot sutannowego.”Po odgłosach ich poznacie”
  Uczestnikom !!
  No nie żartuj.To juz nie będzie można wyrwać znajomej panienki „pod namiot?”
  Bo rodzice nie puszczają.
  Od wieków całych odkąd wynaleziono namioty namawiało się dziewczyny na „pielgrzymki”
  One np 2 Ty z kolegą.I „pielgrzymujecie”.
  A potem jakoś tak „po bożemu”zmieniało się namioty.
  Albo takie ” pielgrzymki w intencji poczęcia”
  /jakoś tak odbywają je najczęściej same przyszłe mamusie, bez obecności aktualnych partnerów. /
  Dzis gdy in Vitro stało się zakazane to jedyna droga do zapłodnienia, duchem świętym oczywiście.Wybiera się tylko kolejno, kolejnego ducha, obdarzonego obficie, wiarą.I potem czeka na rezultaty.
  Partner sie cieszy ze modły zostały wysłuchane” i ani mu w głowie dziwić się iż potomek jakiś taki do niego nie podobny ,a już na badanie DNA nigdy by się nie zgodził Wszak wszystkie dzieci sa nasze .A wiara czyni cuda !Nieprawdaż ?
  Tak to nie doczekasz się nigdy,prawdziwej relacji z pielgrzymki”
  Czasami tylko w Demotywatorach znajdziesz coś takiego.

  A i to jest potwarz wiadomo ze anioły nie sra..ją a i pobożnym w ten czas się nie chce.
  Ja wiem ze starsze”egzemplarze” zaprotestują a szczególnie te płci brzydszej.Z tych co to „pociąg jeszcze mają ,tylko im lokomotywa odjechała”
  Mieszczka.
  A powiadają w „Piśmie” Prawda nas wyzwala” A Ty powiadasz.”Nie wypada”
  Ot taka nowoczesna forma „dulszczyzny”

  Polubienie

  • Nightgale

   Na fali wzmożonego (na szczęście krótkotrwałego) religianctwa po śmierci Wojtyłły moja znajoma za namową koleżanki wybrała się na pielgrzymkę takową. Nie miały dobrych wspomnień bo cudem uniknęły zbiorowego gwałtu. To znaczy uratowało je to, że były trzeźwe miały dobry refleks i szybkie nogi. Nic by im to nie pomogło, ale amatorzy ich wdzięków byli na szczęście w bele napruci. Nawiasem mówiąc, to gdybym tą dziewczynę poznał kilka miesięcy wcześniej, prawdopodobnie dał bym się nawet namówić na ten marsz zombi. Nigdy cyrku na żywo nie widziałem. No i prawdopodobnie uczestniczył bym w zajściu. Teraz kiblował bym dożywocie za zostawienie paru trupów gdzieś po trasie Warszawa-Częstochowa. Farta więc miałem, bo dziewczyny miały mało przyjemny epizod w sierpniu a ja je poznałem we wrześniu.

   Polubienie

 4. w.i.e.s.i.e.k

  No to mamy kolejnego ksiedza do ekskomuniki
  Ksiądz Stanisław Walczak/dla rodaków,juz niedługo będzie, jak kiedyś ks Tischner „tzw ksiądz”
  Napisał:
  „Wszelki przymus religijny jest obrazą Boga. Wszelkie „sztuczki”, by nakłonić człowieka wbrew jego woli, do jakiejkolwiek czynności religijnej, sprzeciwia się Woli samego Stwórcy. Nawet taki przewrotny wymysł, który każe wierzyć, że „Polak równa się katolik”, jest bluźnierstwem. Kłamstwo to, rodem z azylu dla obłąkanych, zawiera w sobie przymus, polityczną sztuczkę, podchwyconą przez najgorsze męty, powołujące się na Kościół.

  Trzeba dzisiaj zauważyć, że w panującym zamieszaniu religijnym, zwolennicy państwa religijnego, rzadko posługują się imieniem Jezusa. Słowo „Kościół” w znaczeniu organizacji czysto polityczno-moralnej, zastępuje sedno naszej wiary. W dodatku, żeby było pobożniej, zrobili z Matki Jezusa narzędzie walki, wojny, kłótni i nienawiści. Ta zaś, bezbronna, raz chroni Rosjan przed agresja Polaków, innym zaś razem chroni Polaków przed agresją Rosjan i „dokonuje” cudu na Wisłą. Czy wy wszyscy zwariowaliście?
  Tu macie więcej
  http://polityczek.pl/facebook/11438-ks-walczak-przymus-religijny-jest-obraza-boga

  Polubienie

 5. sobiepansobiepan

  W.I.E.S.I.E.K. !!! :-)))))))))
  No rzeczywiście, coś tu kurde… nie gra – od samego początku. Biblia mówi, że na początku było słowo – wobec tego rodzi się pytanie – do kogo było to słowo – skoro nie było nikogo. Absolutne nic….pustka kosmiczna !!!
  A po tym Biblia głosi dalej: ….Na początku Pan Bóg stworzył NIEBO I ZIEMIĘ !!! Znaczy się, że przedtem nie było ani Nieba ani Ziemi. To dla kogo stworzył Ziemię – kto to widział….nikt nie widział , bo jeszcze wtedy nie było nikogo. Po tym na Ziemi panowały dinozaury, tyranozaury i inne okropności – trwało to jakieś tam 50 – 60 milionów lat – tak mówią wykopaliska i liczne archeologiczne artefakty, które możesz sobie obejrzeć w różnych muzeach. Po dinozaurach Ziemie opanowały ssaki – wśród nich znalazł się człowiek – nazwano go „homo erectus” (człowiek wyprostowany). Minęło znów kilkadziesiąt tysięcy lat – homo erectus stopniowo przekształcał się w „homo sapiens”- człowieka rozumnego (na początku homo sapiens nie był wcale taki sapiens) – też o tym świadczą liczne wykopaliska i artefakty. A po tym ludzie stworzyli sobie „boga” a właściwie liczne grono „bogów” i wymyślili religie – różne religie. Obecnie ten świat mitów i legend wali się i stąd całe zamieszanie. Jak by Ciebie wywalili z roboty – też byś się wściekał. Stąd całe to zamieszanie.

  Polubienie

  • sobiepansobiepan

   P.S. !!! Wybacz, że „historię życia na Ziemi” przedstawiłem tylko w kilku zdaniach, krócej się nie dało, a nie chcę zanudzać faktami , które zgromadziła NAUKA a nie baśnie i legendy !

   Polubienie

 6. w.i.e.s.i.e.k

  sobiepansobiepan17-08-2019 o 18:45
  „Biblia mówi, że na początku było słowo – wobec tego rodzi się pytanie – do kogo było to słowo” – Czytaj dalej to się dowiesz iz starszy pan zwany bogiem cholernie sam ze sobą lubił rozmawiać.
  ” Obecnie ten świat mitów i legend wali się i stąd całe zamieszanie. Jak by Ciebie wywalili z roboty – też byś się wściekał. Stąd całe to zamieszanie.”
  Oj tam ‚wywalili z roboty.Kogo i kiedy?
  Tu o kasę chodzi !! Kasa Misiu. ! Kasa tu jest istotna.Resztę to oni generalnie maja w dooopie co już dawno widać słychać i czuć.
  Podać przykłady??

  Polubienie

  • sobiepansobiepan

   W.I.E.S.I.E.K. !!! Pieniądz i władza zawsze miały się „ku sobie”. Odkąd to odkryto – szybko zakryto – dogmatami wiary. TAK było od początku i teraz i na wieki wieków – amen !

   Polubienie

 7. Anna Lozinska

  Podrzucam o seksualizacji dzieci przez kościół. Gdzieś mam też relacje z pielgrzymek, czyli rui i porubstwie pod wezwaniem jakiegoś świętego, czy świętej, ale muszę pogrzebać w czeluściach kompa. Zaś jak chodzi o tą instytucję, to i tak mnie już nic nie zdziwi.

  Polubienie

  • sobiepansobiepan

   Dotąd, dopóki będzie obowiązywał Konkordat z 1993 roku a w nim art.19 – Episkopat I Watykański model katolicyzmu będą mogli swobodnie przemycać do „katechezy” młodzieży wszelkie brednie na ten temat. Przecież celem katechezy jest takie „wychowanie” młodzieży, aby była ona bezmyślnie posłuszna wszelkim dogmatom wiary katolickiej – czyli mamy tu do czynienia z typową indoktrynacją.
   Sprawa od dawna dojrzała do tego aby wypowiedzieć CAŁY KONKORDAT. Nikt w Europie i na świecie czegoś takiego nie podpisał – tylko Polska, będąca wtedy pod wpływem JP II. Rezultaty są widoczne gołym okiem.

   Polubienie

  • Nightgale

   Tu jest równie dobre. Albo i lepsze:
   https://studioopinii.pl/archiwa/194435

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: