KULTURA&MEDIA

Operacja utylizacja

Tomasz Zimoch, znany komentator sportowy, przez wiele lat czołowy dziennikarz Polskiego Radia, zmiażdżony jednak przez dobrą zmianę Hunów z Nowogrodzkiej, rzucił w przestrzeń publiczną wcale nie głupią myśl. Otóż biorąc pod uwagę nieodwracalny już stopień skundlenia mediów narodowych, w tym i Polskiego Radia, zasugerował, iż media te „należałoby zamknąć w piątek i otworzyć w poniedziałek”. Czyli należy je jak najszybciej wdeptać w ziemię, ale też możliwie szybko z popiołów zbudować coś nowego.

**

To tyleż oczywiste co i nieuniknione, bo z tej mąki to nie będzie już chleba. Skundlenie poszło za daleko, wszystko do cna przegniłe i cuchnące, rak ma przerzuty i jest nieuleczalny. Tu nie pomoże najbardziej nawet wymyślna chemia, pacjentowi pomoże tylko eutanazja.

Wydawało się, że z diagnozą tą nie ma co dyskutować, bo jest nader oczywista, ale niestety, odezwał się niespodziewanie prezes publicznego radia Andrzej Rogoyski (foto). Mógł siedzieć cicho i milczeć, ale on z tej szansy nie skorzystał. Co powiedział…

„To wypowiedź człowieka, który był związany całe swoje zawodowe życie z Polskim Radiem i właściwie jemu zawdzięcza całą swoją karierę, a w tej chwili wypowiada się niesprawiedliwie wobec instytucji Polskiego Radia, a także zwykłych ludzi, którzy tam pracują (…) To są wypowiedzi nawołujące do likwidacji mediów publicznych, w tym Polskiego Radia, a co za tym idzie, do unicestwienia dobra narodowego jakim jest Polskie Radio, ale też zespół znakomitych dziennikarzy tych stacji. Wiadomo, że jeśli będzie dochodziło do likwidacji, to większość dziennikarzy straci pracę”.

Więc po kolei panie Rogoyski

(1) Zimoch wszystko co ma i co zawodowo osiągnął zawdzięcza sobie i swojej ciężkiej pracy. Obojętnie gdzie by pracował, osiągnąłby dokładnie to samo a może i więcej.
(2) Skoro jest (był) związany z Polskim Radiem „przez całe swoje zawodowe życie”, więc zna tę instytucję od podszewki i gruntownie, wie czym była i czym jest teraz, stąd ma pełne prawo do jej osądzania i wygłaszania może niepopularnych, ale celnych ocen.

 • A swoją drogą, pan to kim pan jest panie Rogoyski? Wedle mojej wiedzy nieudolnym dość samorządowcem i specjalistą od… prawa kanonicznego. Co pan wie o radiu?

(3) Polskie Radio dobrem narodowym? Pierwsze słyszę. Jeśli wszystkie tzw. dobra narodowe są mniej więcej takie jak Polskie Radio teraz, to czym szybciej zakopiemy tę padlinę tym lepiej. Cuchnie i jest groźne dla zdrowia a nawet życia.

(4) Że dziennikarze niby stracą pracę kiedy to „dobro narodowe” unicestwimy? Jak pana prezesie kochany koledzy i poprzednicy, bez mrugnięcia okiem wypierdalali, wyrzucali na bruk niczym śmieci ludzi którzy temu radiu oddali całe życie (ten kutas złamany Targalski mówił o złogach), tylko dlatego, że nie pasowali do waszego profilu mentalno-osobowościowego, to jakoś nie słyszałem wtedy tych głosów troski o ich los, nie widziałem załamywania rąk nad tym, że tracą pracę. Wtedy pan milczał! Więc po kiego chuja wychylasz się teraz dzbanie?

(5) Fakt, w Polskim Radiu ciągle pracuje jeszcze, z różnych nie do końca jasnych czy znanych mi powodów, paru wartościowych ludzi. Zostali tam, bo jakoś szczęśliwie uniknęli noży rzeźników z PiS, bo nie mieli gdzie odejść, bo całe życie zawodowe spędzili w tej instytucji. Są, trwają, egzystują, dostosowali się lub udają że się dostosowali, poukrywali się, chcą być niezauważalni, byleby jakoś się uchować, przetrwać te parszywe czasy. Ale mimo wszystko nic a nic nie zmienia to faktu, że pracują w wyjątkowo chujowej, do cna zdegenerowanej instytucji.

**

Mógłbym jeszcze dopisać coś po szóste, a nawet po siódme, tylko po co? Jeśli coś jest zepsute, śmierdzi i na sam widok tego czegoś dostajemy wymiotów i flaki nam się wywracają, to chyba nie ma najmniejszego sensu tego pucować, myć i na siłę odświeżać. To nie wytwórnia wędlin Constar. Trzeba to szybko i zdecydowanie zutylizować, polać wapnem i zapomnieć. Świat się nie zawali. (R)

5 komentarzy dotyczących “Operacja utylizacja

 1. ereglo

  A jednak – po szóste. Skoro w tym Radiu pracuje „zespół znakomitych dziennikarzy”, to czym Rogoyski sie przejmuje? Przecież każdy przyjmie takie znakomitości do pracy. I to z pocałowaniem ręki…

  Polubienie

 2. Nietek

  Tylko, że ja tu czegoś nie rozumiem.
  Facet siedzi w tym PR i pracuje, znaczy gada. Potem go za przeproszeniem wyjeb… a onże w płacz i psy wiesza na dotychczasowych chlebodawcach. Bo go wyjeb… Wcześniej nigdzie nie odszedł i siedział cicho.
  Dziś odszedł i go KO zaraz na ‚jedynkę” na listę łódzką pcha. Z tego powodu, że z powodu wyjeb… słynny?
  Wczoraj komentował wiadomą defiladę Babiarz z kimś tam i to było po prostu „piękne inaczej” jak oni mówili o naszym wojsku. Jak Babiarza i tego drugiego wyjeb… też go-ich PO na swoje listy weźmie?
  Po 13 grudnia roku wiadomego każden pokazujący swoją twarz w TVP był sekowany bo nie stosował się do ogólnoaktorskiego i ogólnoartystycznego bojkotu telewizji publicznej. Dziś oczywiście bojkoty nie ma. Znaczy, że jednak ta obecna TVP jest lepsza od tamtej?
  Czy jak?

  Polubienie

 3. w.i.e.s.i.e.k

  Az dziwie się iz dotychczas nie ma tu głosów’,ze „obrażasz ludzi” zes ukryta opcja pisowska bo w ten sposób ich utwardzasz,ze przecież nie zasługują bo oni i dla Polski,ze przecież nikt ich nie kupiła za pincet a posadki dostali dzięki swoim wysokim „zaletom moralnym” i oczywista oczywistość „fachowcy oni som i to z górnej półki.”
  Co jak widać szanowna publiko widać słychać i czuć .Czegokolwiek się dotkną to albo sp..albo zap…albo zaprowadzają Bizancjum. Bo im sie należy !!
  Dlatego bardzo mi sie podoba.gadka do kazdego z nich.Co to po czynach poznaliśmy
  „Więc po kiego chuja wychylasz się teraz dzbanie?”
  A bardziej po kosciółkowemu „jaka miarą mierzyliście tako i wam będzie odmierzone”Amen

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: